Rūta Grinevičiūtė-Janutienė (g. 1965 m. spalio 16 d. Kaune) – žurnalistė, tiriamosios žurnalistikos laidų vedėja, politikė.

Rūta Janutienė – visuomenėje prieštaringai vertinama asmenybė. Biografijoje minima, kad Rūta mokėsi Kaune, vėliau baigė Vilniaus universiteto žurnalistikos studijas. Savo žurnalistinę karjerą autorė pradėjo žurnale „Darbas ir poilsis“.

Rūta Janutienė knygos

Rasta: 6

Dinastija. Landsbergių išgyvenimo istorija | Rūta Janutienė
-10% su kodu: PATOGU
14,99 €
Kaina su kodu: 13,49 €
Turime sandėlyje
Treji metai sode. Išsamiausias sodo darbų vadovas | Palmyra Kelertienė, Rūta Janutienė
-10% su kodu: PATOGU
7,99 €
Kaina su kodu: 7,19 €
Turime sandėlyje
Rasta: 6

Vėliau dirbo dienraščiuose „Respublika“, „Lietuvos rytas“, „Verslo žinios“, 1998-2000 metais užėmė žurnalo „Veidas“ pavaduotojos pareigas.

Nuo 2000-ujų metų Rūta Janutienė pasuko į televizijos pasaulį. Čia ji rengė ne vieną tiriamosios žurnalistikos bei debatų laidą. Tarp jų „Kryžminė ugnis“, „Korida“, „Nesutinku!“, „Paskutinė instancija“, „Kodėl?“ ir kitos. Žurnalistės veikla prieštaringai vertinti pradėta tada, kai ji sukūrė laidą apie Prezidentę Dalią Grybauskaitę ir jos biografijos detales bei valdymo ypatybes.

2019-ais ir 2020-ais metais Rūta Janutienė bandė patekti į Lietuvos Respublikos seimą.

Žurnalistė išleido ir kelias knygas. 1999-ais metais išleistas publicistinis leidinys „Nuslėptoji Williams atėjimo istorija“. Knygoje aprašomi šalies naftos komplekso perdavimo amerikiečių kompanijai “Williams International Company” politiniai užkulisiai bei atskleidžiamas įvairių politinių veikėjų vaidmuo šioje istorijoje.  

2013-ais metais autorė išleido kone prieštaringiausią savo kūrinį – biografiją „Raudonoji Dalia. Nuslėptieji Dalios Grybauskaitės biografijos puslapiai“. 2020-ais metais pasirodė pakartotinis leidimas. Teigiama, kad šis kūrinys yra ilgai trukusio žurnalistinio tyrimo rezultatas.

2014-ais metais pasirodė tiriamosios žurnalistikos ir publicistikos žanro knyga „Dinastija. Landsbergių išgyvenimo istorija“. Autorė teigia, kad jos kūrinys paremtas daugybe niekur neskelbtų dokumentų ir liudijimų apie Landsbergių-Žemkalnių giminės gyvenimą sovietmečiu ir vėliau.

2018-ais metais išleista dar viena knyga apie visuomenę – „Ir saugok mus nuo piktojo. Šešėlinis elito gyvenimas, papasakotas Henriko Daktaro ir Vlado Belecko“. Šios knygos veikėjai – realūs nusikaltėliai, nuteisti kalėti iki gyvos galvos. Henrikas Daktaras ir Vladas Beleckas papasakojo apie šešėlinį Lietuvos elito gyvenimą, kurį iliustravo asmeninių archyvų nuotraukomis. Rūta Janutienė teigia, kad šioje knygoje skaitytojai atpažins teisėsaugos organų atstovus, kunigus, politikus, žurnalistus ar menininkus.

Rūtos Janutienės kūryba susilaukia įvairių įvertinimų. Siūlome knygas įsigyti internetu ir patiems susidaryti nuomonę. Pagrindiniais autorės kūrybos bruožais laikomas tiesus, įtraukiantis, dokumentinis stilius.