Uždaryti

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Lietuvoje
Gyvūnų šėrimas

Gyvūnų šėrimas

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 1 darbo diena
NEMOKAMAS PRISTATYMAS Lietuvoje
Leidėjas: Vitae Litera
Išleidimo metai: 2017
Formatas: 15x22, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 480
ISBN ar kodas: 9786094542565
TURINYS
Pirkite dabar!
Internetu: 35,49 €
Knygyne*: 42,99 €
Sutaupote: 7,50 € (18%)
Turime sandėlyje!
Greitas atsiėmimas Vilniuje

Anotacija

Mokomojoje knygoje "Gyvūnų šėrimas" pateikiamos naujausios žemės ūkio gyvūnų (galvijai, kiaulės, žirgai, paukščiai, ekologinė gyvulininkystė) šėrimo žinios, aprašomos pašarų maistinės medžiagos ir jų reikmės gyvūnams, analizuojami gyvūnų virškinimo ir rezorbcijos procesai. Mokomojoje knygoje pateikiamos mitybos normos atskiroms žemės ūkio gyvūnų grupėms.

Mokomoji knyga "Gyvūnų šėrimas" skirta Aleksandro Stulginskio universiteto, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos, žemės ūkio mokslų krypties universitetinių, specializuotų neuniversitetinių mokyklų studijų programų studentams, praktikuojantiems absolventams bei žemės ūkio ir gyvulininkystės įmonių, pašarų gamybos ir žemės ūkio gyvūnų mitybos ir šėrimo, veterinarijos specialistams, konsultantams.

Sudarytojai: Paulius Matusevičius, Vigilijus Jukna, Heinz Jeroch, Olaf Steinhofel, Frieder J. Schvvarz, Manfred Weber, Werner Zollitsch.

PRATARMĖ

Nuo 2000 iki 2004 m. vienas iš šios knygos sudarytojų ir autorių prof. Heinz Jeroch dirbo Lietuvos veterinarijos akademijoje ir Lietuvos Žemės ūkio universitete kaip kviestinis profesorius pagal Vokietijos fondo „Johann Gottfried Herder" iniciatyvą. Bendravimas su šiomis aukštosiomis mokyklomis įvairiose srityse buvo pratęstas ir po 2004 m. Pagrindinis kviestinio profesoriaus tikslas - Žemės ūkio universiteto ir Veterinarijos akademijos fakultetų studentams bei doktorantams paskaitų, praktinių užsiėmimų, praktikos, specializuotų išvykų metu perteikti studijų dalykų „Žemės ūkio gyvūnų šėrimas", „Mitybos fiziologija, pašarininkystė" specialiąsias tarptautinio lygio žinias. Mokymas pagrįstas sėkminga keleto dešimtmečių mokymo, tyrimų ir tęstinio profesinio rengimo veikla daugelyje Vokietijos universitetų. Taip pat šiuo laikotarpiu parašyta įvairių vadovėlių ir specializuotų knygų apie gyvūnų mitybą.
Profesorius Heinz Jeroch pastebėjo, kad Lietuvoje, studentai ypač domisi gyvūnų mitybos sritimi. Taigi, kilo idėja kartu su Lietuvos aukštųjų mokyklų dėstytojais ir mokslininkais parengti vadovėlius lietuvių kalba. 2004 m. išleistas pirmas vadovėlis pavadinimu „Žemės ūkio gyvulių ir paukščių mitybos fiziologinės reikmės" (Heinz Jeroch, Jolanta Šeškevičienė, Jurgis Kulpys). 2010 m. buvo išleistas vadovėlis „Pašarai -tradiciniai ir ekologiški" (Heinz Jeroch ir kt.), 2015 m. II papildytas leidimas.
Trūko mokomosios knygos apie ūkinių gyvūnų šėrimą. Šis projektas autorystei buvo ypatingas iššūkis. Esminės prielaidos šios knygos parengimui buvo sėkminga mokslinių tyrimų ir dėstymo veikla bei praktinė patirtis. Leidėjams pavyko šiai ypatingai užduočiai rasti autorių iš Vokietijos ir Austrijos, turinčių pakankamai žinių apie Lietuvos sąlygas. Be tradicinio šėrimo buvo nagrinėjamas ir šėrimas ekologiško ūkininkavimo sąlygomis.
Knygoje aprašomas gyvūnų šėrimas ekologinėmis gamybos sąlygomis. Knygoje pateikiama medžiaga apie ūkinių gyvūnų šėrimą (tradiciniu, ekologiniu požiūriu): galvijų, arklių, kiaulių, naminių paukščių ir gyvūnų mėsos produkciją bei ją įtakojančius veiksnius. Turinio požiūriu didžiausias dėmesys sutelktas į šias sritis: įvairių ūkinių gyvūnų auginimo, laikymo sistemų ir produkcijos situacija Lietuvoje; mitybos fiziologijos pagrindai; pašarai ir pašarų priedai kaip maistingųjų medžiagų šaltiniai; aprūpinimo energija ir maistingosiomis medžiagomis rekomendacijos; šėrimo, šėrimo sistemų organizavimas; šėrimo įtaka gyvūninės kilmės produktų kokybei; su šėrimu susiję sveikatos sutrikimai, šėrimo aplinkos aspektai. Mokomosios knygos skyriai perteikia naujausias mokslo žinias apie gyvūnų šėrimą, atsižvelgiant į šiuos reikalavimus: gyvūnų gerovė, pritaikymas gyvūnų poreikiams, gyvūnų sveikatingumas, aukštos kokybės ir saugūs pašarai, tausojanti aplinka.
Mokomoji knyga „Gyvūnų šėrimas" skirta žemės ūkio ir veterinarijos srities specialybių ir disciplinų studentams (bakalauro, magistro laipsnio ir doktorantūros studijų). Mokomoji knyga rekomenduojama kaip specializuota literatūra žemės ūkio konsultantams ir veterinarijos specialistams įvairiose srityse, pvz., pašarų tyrimuose, gamyboje, gyvulininkystės versle.
Leidėjai dėkoja visiems autoriams už jų sutikimą kartu parengti mokomąją knygą, užpildant spragą lietuviškų vadovėlių apie gyvūnų mitybą pasiūloje. Dėkoja visiems padėjusiems, prisidėjusiems prie vokiškų tekstų vertimo ir redagavimo.
Leidėjai ir autoriai tikisi, kad knyga skaitytojams bus naudinga praktiniu požiūriu. Autoriai dėkingi už dalykines, kritines pastabas bei pasiūlymus visiems, kurie padėjo rengiant mokomąją knygą.
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Traktoriai (su DVD)
Dainius Šišlavas
14,19 €
Žąsys
Albinas Mačiulaitis
Internetu:
0,99 €
Knygyne*:
1,49 €