Uždaryti

Vilniaus miesto istorijos skaitiniai

-61%

Vilniaus miesto istorijos skaitiniai

(0 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 3-6 darbo dienos
Leidėjas: Vilniaus knyga
Išleidimo metai: 2001
Formatas: 17x25, kieti viršeliai
Puslapių skaičius: 938
ISBN ar kodas: 9955-490-03-9
SKAITYTI IŠTRAUKĄ

Knyga šiuo metu NEPARDUODAMA

Tačiau jus tikrai sudomins

KNYGŲ IŠPARDAVIMAS

arba

TOP NAUJIENA

Įveiktas nerimas: pirmiausia pabaisą paverskime gražuole!

Anotacija

"Vilniaus miesto istorijos skaitiniai" - tai istorikų, archeologų, kultūrologų, politikų straipsniai, atsiminimai ir pan. apie Vilniaus miesto istoriją nuo seniausios proistorės iki mūsų dienų, surinkti iš periodinės spaudos, mokslo tiriamųjų darbų, monografijų ir t. t.

Rinkinys pirmiausiai skiriamas aukštesniųjų klasių moksleiviams ir mokytojams, tačiau jis sudomins ir kiekvieną, kuris neabejingas Vilniaus ir mūsų Tėvynės Lietuvos istorijai.

PRATARMĖ

PRATARMĖ

Vilnius kiekvienam lietuviui nuo pat vaikystės yra legendinis miestas. Nėra nė vieno, kuris nežinotų legendos apie didžiojo kunigaikščio Gedimino sapną - staugiantį geležinį vilką, pranašaujantį miestui šlovę. Tačiau šiandien atskiro leidinio, skirto šio miesto istorijai, deja, nėra. Ir, matyt, dar negreit sulauksime naujos Vilniaus miesto istorijos, o senosios dvitomis, išleistas prieš ketvirtį amžiaus, guli kolekcionierių knygų lentynose. Kitų miestų - Panevėžio, Šiaulių moksleiviai jau šiandien turi galimybę susipažinti su savo gimtojo miesto istorija. Dabar nebus nuskriausti ir vilniečiai - šis straipsnių rinkinys yra skirtas Vilniaus mokiniams, besimokantiems istorijos profilinėse bendrojo lavinimo vidurinės mokyklos XI-XII klasėse. Tačiau ne vien jiems - taip pat visiems Vilniaus ir mūsų Tėvynės Lietuvos patriotams.
Medžiaga skaitiniuose pateikiama chronologiškai, pagal atskiras temas; ji apima Vilniaus miesto raidą nuo seniausios proistorės iki mūsų dienų. Tai istorikų, archeologų politikų kultūros, literatūros, meno, architektūros žinovų straipsniai iš periodinės spaudos, mokslo darbų monografijų, senųjų vilniečių atsiminimų nuotrupos ir pasakojimai apie juos - apie tuos, kurie statė Vilniaus mūrus ir kūrėjo istoriją. Čia rasite ir seniau parašytų ir naujesnių straipsnių vienu ar kitu aktualiu klausimu. Atrinkdami medžiagą stengėmės atsižvelgti ir į teksto sudėtingumą, jo prieinamumą moksleiviams, kuo mažiau juos kupiūravome, nes tai, mūsų manymu, apsunkintų ne tik vientisos Vilniaus istorijos, bet ir atskirų temų (pvz., urbanistinės Vilniaus raidos, Vilniaus meno raidos ir 1.1.) nagrinėjimą. Kadangi ne visi Vilniaus miesto raidos laikotarpiai ir ne visos miesto istorijos temos vienodai domina tyrinėtojus, tai šių spragų, be abejo, esama ir skaitiniuose. Dar ir šiandien neturime miesto sovietinio laikotarpio apžvalgos, kartais buvome priversti pasinaudoti tik vienu darbu - pvz., pristatydami Vilniaus architektūros ar miesto savivaldos istoriją. Apžvalginių straipsnių neskaidėme ir nekupiūravome - juos rasite temose apie seniausiąją miesto istoriją. Leidinio apimtis neleido deramai skirti dėmesio ikonografiniams šaltiniams - neabejojame, kad skaitytojas pats pasinaudos jų gausa bei įvairove.
Darbą moksleiviams su šia skaitinių knyga palengvins mūsų parengta Vilniaus miesto istorijos programa, kurioje mokytojas ras pagrindines metodines nuostatas (1 priedas) bei gana plačią Vilniaus miesto istorijos chronologiją (2 priedas). Taip pat ten pateikiamas svarbiausios literatūros apie Vilniaus miesto istoriją sąrašas, kai kurie leidiniai paminėti ir straipsnių nuorodose.
Leidinį sudarančių straipsnių kalba netaisyta, išskyrus keletą rašybos ir skyrybos dalykų sudarytojų kupiūros žymimos <.. .>, pastabos pateikiamos su laužtiniais skliaustais (jei šalia nėra autoriaus pastabos). Daug kur atsisakyta pernelyg gausių nuorodų, būdingų mokslo darbams, skaitytojo, besižvalgančio į turinį, patogumui kiek pakoreguotas vienas kitas straipsnio pavadinimas. Atsiprašome gerb. autorių ir skaitytojų už kai kurias netikslias straipsnių metrikas - šis rinkinys buvo kaupiamas ilgus metus, o laiko tėkmė iš atminties iš-dildo ne vien istorijos faktus...
Už pateiktas pastabas ir pasiūlymus, paramą literatūra norime padėkoti istorikui Kazimierui Misiui. Už kantrybę, vertingas pastabas esame dėkingi redaktorei Agnei Iešmantaitei, leidėjams Algimantui Varnui ir Juozui Krivui.
Jeigu skaitytojas, paėmęs į rankas šią knygą, neliks abejingas mūsų triūsui ir VILNIUI - savo tikslą manysim pasiekę.
 
Eugenijus Manelis Romaldas Samavičius
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Kultūros intarpai istorijoje
Vytautas Berenis
Internetu:
5,71 €
Knygyne*:
6,99 €
Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės teisės šaltiniai
Jevgenij Machovenko
Internetu:
4,79 €
Knygyne*:
5,20 €
Filosofija šiuolaikiškai
Eligijus Džežulskis-Duonys
Internetu:
7,19 €
Knygyne*:
8,59 €