Uždaryti

Visos mano Indijos

-80%

Visos mano Indijos

(2 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 3-6 darbo dienos
Leidėjas: Didakta
Išleidimo metai: 2011
Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 416
ISBN ar kodas: 9786094420061
TURINYS

Knyga šiuo metu NEPARDUODAMA

Tačiau jus tikrai sudomins

KNYGŲ IŠPARDAVIMAS

arba

TOP NAUJIENA

Šauniojo kareivio Šveiko nuotykiai!

Anotacija

Filosofės, istorikės ir politikos mokslų diplomus Vilniaus universitete įgijusi ir daug metų Užsienio reikalų ministerijoje dirbanti diplomatė Diana Mickevičienė savo pirmoje knygoje "Visos mano Indijos" žingsnis po žingsnio mus veda po slėpiningo Indijos kultūrinio pasaulio labirintus, betarpiškai atskleisdama šios šalies kultūrinį savitumą bei unikalų istorinį, meninį jos paveldą.
Kelionių, studijų ir darbinių stažuočių Indijoje sukaupta asmeninė patirtis knygoje persipina su itin turtinga kultūrologine, moksline indologine medžiaga, sukaupta per daugelį Vilniaus universiteto Orientalistikos centre dėstymo metų. Derinant gyvą dienoraščio pasakojimą ir mokslinę faktografiją, išvengiama ir sausam akademizmui, ir kelionių dienoraščiams būdingų vilkduobių.

Analizuodama įvarias šiuolaikinio Indijos gyvenimo sritis – klasikinę muziką ir šokį, architektūrą, Bolivudo kiną, mitybą, kasdienį bendravimą, religinius papročius ir kulto formas, D. Mickevičienė išryškina Vakaruose ir Lietuvoje vyraujančius romantiškai idealizuotus arba niekinančiai negatyvius Indijos kultūros ir mentaliteto suvokimo bei vertinimo stereotipus.

Ši knyga "Visos mano indijos" (primenanti populiarius J. Ivanauskaitės piligriminius Indijos patyrimų aprašus) daugeliui lietuvių taps Indijos kultūros pažinimo vartais, o tuo pačiu paskatins kiekvieną susirasti savo „Indiją“, ką autorė daro pati ir ko nuoširdžiai linki savo skaitytojams.

Recenzija

Recenzijos autorius: Mindaugas Peleckis, www.mpeleckis.eu
Labai apsidžiaugiau, sužinojęs, kad pagaliau Lietuvoje išleista itin profesionali knyga apie Indiją. Jos nepavadinsi „kelionių knyga“, tai nėra ir mokslinė monografija, taip pat tai ne nuotraukų albumas. Kas gi tai? Visko po truputį, saikingai, su skoniu, harmoningai.

Pasak leidėjų, filosofės, istorikės ir politikos mokslų diplomus Vilniaus universitete įgijusi ir daug metų Užsienio reikalų ministerijoje dirbanti, dabar Naujajame Delyje gyvenanti diplomatė Diana Mickevičienė savo pirmoje knygoje „Visos mano Indijos“ žingsnis po žingsnio mus veda po slėpiningo Indijos kultūrinio pasaulio labirintus, betarpiškai atskleisdama šios šalies kultūrinį savitumą bei unikalų istorinį, meninį jos paveldą. Kelionių, studijų ir darbinių stažuočių Indijoje sukaupta asmeninė patirtis knygoje persipina su itin turtinga kultūrologine, moksline indologine medžiaga, sukaupta per daugelį Vilniaus universiteto Orientalistikos centre dėstymo metų.

Derinant gyvą dienoraščio pasakojimą ir mokslinę faktografiją, išvengiama ir sausam akademizmui, ir kelionių dienoraščiams būdingų vilkduobių. Analizuodama įvarias šiuolaikinio Indijos gyvenimo sritis – klasikinę muziką ir šokį, architektūrą, Bolivudo kiną, mitybą, kasdienį bendravimą, religinius papročius ir kulto formas, D. Mickevičienė išryškina Vakaruose ir Lietuvoje vyraujančius romantiškai idealizuotus arba niekinančiai negatyvius Indijos kultūros ir mentaliteto suvokimo bei vertinimo stereotipus.

Ši knyga, primenanti Jurgos Ivanauskaitės piligriminius Tibeto ir Indijos patyrimų aprašus, daugeliui lietuvių taps Indijos kultūros pažinimo vartais, o tuo pačiu paskatins kiekvieną susirasti savo „Indiją“, ką autorė daro pati ir ko nuoširdžiai linki savo skaitytojams.

Knyga maloniai stebina ir patraukliu dizainu, ir apimtimi (416 p.). Jos pavadinimas „Visos mano Indijos“ rodo šios nepaprastos šalies daugialypiškumą. Kas nebus pasiruošęs Indijai, turbūt joje ras tik netvarką ir šiukšlyną, kitas – daugybę dvasios lobių. Kad ir sanskritą, kurio giminystė su lietuvių kalba nėra mitas. Ugnis – agnis, dūmas, dhumas, bebras – babhru, kurmis – kūrmas, medus – madhu, dievas – devas, naujas – navyas, sapnas – svapnas ir kt. Net pats terminas „sanskritas“ reiškia „sukurtas“, tai – ištobulinta, dieviškoji kalba (plačiau apie tai - p. 351-352).

Knyga nenuobodi: rašyta kaip dienoraštis, suskirstyta į galybę skyrelių, papuošta daugybe nuotraukų (kaip sako pati autorė, sudaryta „kortasariškai“). Tikra savęs ieškančiojo Indijoje (ir ne tik) „biblija“.

Dar daug gerų žodžių galima pasakyti apie šią knygą, bet nekantrauju patarti sau ir jums: atsiverskime bet kurį puslapį ir svaiginanti kelionė prasidės. Namaste!


Skaityti daugiau Suskleisti

Atsiliepimai

2017 m. vasario 18 d.
Deimante
Tikrai labai įdomi knyga ir autorės rašymo stilius sudomina ir įtraukia. Puikiai tinka susipažinti su Indija artimiau.
2012 m. vasario 01 d.
ernesta
knyga dar tik ipusejau skaityti ir ji man labai patinka,labai gerai parasyta ir idomiai.
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis

Taip pat siūlome
Šokantis sušis, arba Gaidžin gyvenimas Tekančios Saulės šalyje
Rasa Žalynaitė
Internetu:
3,99 €
Knygyne*:
13,39 €
Mano kelionės. 2 tomas
Ignas Domeika
Internetu:
12,69 €
Knygyne*:
12,99 €
Šilko kelias, arba 10 000 kilometrų su "Pagieža"
Martynas Starkus
Internetu:
4,99 €
Knygyne*:
11,49 €
Kelionės su Herodotu
Ryszard Kapuściński
Internetu:
4,34 €
Knygyne*:
11,58 €
Neris. 2007 metų ekspedicija. Pirma knyga
Vykintas Vaitkevičius
Internetu:
6,56 €
Knygyne*:
17,35 €
Lotoso kvapas. Kelionių po Aziją apybraižos
Almantas Samalavičius
Internetu:
2,19 €
Knygyne*:
4,99 €
Rojaus žemėje beieškant
Vytautas Žutautas
Internetu:
2,99 €
Knygyne*:
7,21 €
Neris. 2007 metų ekspedicija. Antra knyga
Vykintas Vaitkevičius
Internetu:
10,11 €
Knygyne*:
16,97 €