Alfredas Bumblauskas (g. 1956 m.) – Lietuvos istorikas, televizijos laidų vedėjas. Vieni žymiausių TV projektų - laida „Būtovės slėpiniai“ 1993–2004 m., už kurią jos kūrybinė grupė 1998 m. apdovanota Lietuvos nacionaline kultūros ir meno premija. Taip pat, laida „Nacionalinė ekspedicija Nemunu per Lietuvą (Lietuva, Baltarusija, Lenkija)“ 2015, 2016, 2017 m.

Alfredas Bumblauskas knygos

Rasta: 21

Lietuvos kryžkelės. Istorijos etiudai | Alfredas Bumblauskas
  • Nemokamas knygos pristatymas
-10% su kodu: PATOGU
25,49 €
Kaina su kodu: 22,94 €
Turime sandėlyje
Lietuvos sovietinė istoriografija | Alfredas Bumblauskas, Nerijus Šepetys
-10% su kodu: PATOGU
5,19 €
Kaina su kodu: 4,67 €
Turime sandėlyje
Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga, 4-5 dalys | Alfredas Bumblauskas, Mangirdas Bumblauskas
  • Nemokamas knygos pristatymas
-35% su kodu: PATOGU
34,99 €
Kaina su kodu: 22,74 €
Turime sandėlyje
Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga, 3 dalis | Alfredas Bumblauskas, Mangirdas Bumblauskas
  • Nemokamas knygos pristatymas
-45% su kodu: PATOGU
27,99 €
Kaina su kodu: 15,39 €
Turime sandėlyje
Žemaitijos krikštas: christianizacijos procesas XV–XVII amžiuje | Alfredas Bumblauskas, Mangirdas Bumblauskas
-10% su kodu: PATOGU
20,38 €
Kaina su kodu: 18,34 €
Turime sandėlyje
Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga, 3 dalis (knyga su defektais) | Alfredas Bumblauskas, Mangirdas Bumblauskas
-10% su kodu: PATOGU
9,69 €
Kaina su kodu: 8,72 €
Turime sandėlyje
Rasta: 21

Vis dėlto, ši Lietuvos kultūros ir akademinio pasaulio asmenybė, visų pirma, išsiskiria savo moksliniais interesais.

Toliau pateikiami keli A. Bumblausko akademinės biografijos faktai: 1987 m. apginta daktaro disertacija, 1990 m. įgytas pedagoginis docento mokslo vardas, mokslininkas išrenkamas Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto dekanu, 2008 m. jam suteikiamas pedagoginis profesoriaus vardas humanitarinių mokslų srityje. Istorikas yra neatskiriamas akademinės bendruomenės narys, kurio istoriniai tyrinėjimai pripažįstami ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų, o už mokslinius pasiekimus profesorius yra įvertintas tiek garbingais Lietuvos, tiek kaimyninių šalių apdovanojimais.

Alfredo Bumblausko istoriniai darbai pasižymi gebėjimu lengvu stiliumi perteikti kruopščiai atrinktus istorinius faktus, kritinio istorinio mąstymo skatinimu. Tai itin taikytina pažintiniam žanrui priskiriamoms autoriaus knygoms. Tokioms, kaip „Lietuvos istorija. Paaugusių žmonių knyga, 2 dalis“. Tai knygų serijos apie Lietuvos istoriją dalis, skirta paaugliams. Šiomis knygomis siekiama įdomiai, suprantamai ir įtraukiančiai pristatyti šalies istoriją „paaugusiems žmonėms“, kaip šią auditoriją įvardija pats autorius.

Kitas aktualus profesoriaus ir autorių kolektyvo leidinys – „Lietuvos istorija kiekvienam (3-as leidimas)“. Šiame darbe siekiama atsakyti į klausimą, kurį autoriai perteikia citata: „kaip atsirado šiuolaikinė Lietuva ir kodėl mūsų valstybė yra ne atsitiktinumų ar šalutinių aplinkybių išraiška, bet ne vieną šimtmetį brandintas, nuolatinės visų piliečių kovos už laisvę ir nepriklausomybę rezultatas.“ Leidinio siekis – paskatinti visuomenę domėtis savo valstybės istorija. Jis naudingas kiekvienam Lietuvos istorijai neabejingam asmeniui, kaip ir visa profesoriaus veikla ir kūryba, apskritai.

Dar vienas paminėtinų Alfredo Bumblausko kūrinių yra knyga „Žemaitijos krikštas: christianizacijos procesas XV–XVII amžiuje“, skirta  paskutinio Europoje pagoniško regiono – Žemaitijos christianizacijai. Įsigykite internetu dabar!