Broliai Grimai – Jacob Grimm (1785 m. sausio 4 d. Hanau – 1863 m. rugsėjo 20 d. Berlyne) ir
Wilhelm Grimm (1786 m. vasario 24 d. Hanau – 1859 m. gruodžio 16 d. Berlyne). Jie yra vokiečių pasakininkai, kalbininkai, tautosakininkai.

Broliai Grimai knygos

Rasta: 21

Brolių Grimų pasakos | Broliai Grimai
-29% su kodu: PATOGU
16,99 €
Kaina su kodu: 12,06 €
Turime sandėlyje
Šiaudas, žarija ir pupa. Garsinė pasaka | Beata Nicholson, Broliai Grimai, Dovydas Čiuplys, Vytautas Leistrumas
-30% su kodu: PATOGU
17,49 €
Kaina su kodu: 12,24 €
Turime sandėlyje
Gražiausios brolių Grimų pasakos | Broliai Grimai
-10% su kodu: PATOGU
14,49 €
Kaina su kodu: 13,04 €
Turime sandėlyje
Rasta: 21Pasakų pasaulyje šios dvi asmenybės jau tapo legenda. Daugelis žino tokias pasakas, kaip „Dvylika brolių“, „Pelenė“, „Jonukas ir Grytutė“, „Raudonkepuraitė“, „Brėmeno muzikantai“, „Snieguolė“ ir kitas. Jos ne kartą buvo ekranizuotos, interpretuotos ir cituojamos kituose kūriniuose. Tiesa, įžymūs pasakoriai ne patys sukūrė šias pasakas, o surinko ir užrašė.

Berniukai gimė gana turtingoje ir gausioje šeimoje. Deja, anksti netekę tėvo jie greitai sužinojo, kas yra skurdas. Nepaisant varganos padėties, broliai vienas po kito sugebėjo įstoti į Marburgo universitetą ir pamažu susibičiuliavo su bendraminčiais bei įsitraukė į kultūrinę ir socialinę veiklą.

Vyresnysis brolis susidomėjo pasakomis, ėmė jas rinkti, o greitai prie jo prisidėjo ir Wilhelm. Pasakos juos domino kaip žinių šaltinis apie vokiečių kalbą.

Pirmoji brolių Grimų ruošta antologija „Brolių Grimų pasakos“ pasirodė 1812-ais metais. Šis leidinys pasižymėjo visai kitais pagrindiniais kūrybos bruožais, nei šiandien pažįstamos pasakos. Kūriniai buvo surašyti moksline, gana sausa kalba, autoriai parengė daug aiškinamųjų išnašų. Taip pat pasakos pasižymėjo kraupiomis smurto ir atviromis intymiomis scenomis.

Brolių Grimų kolegos pažėrė daug kritikos, tačiau visuomenei pasakos patiko. Vėliau autoriai jas gerokai pakoregavo ir padarė tinkamas ne tik suaugusiems, bet ir vaikams. Tiesa, tokio žingsnio jie ėmėsi ne iš meilės jauniesiems skaitytojams, o norėdami paversti pasakas bent šiek tiek populiaresnėmis ir iš to užsidirbti pinigų, kurių broliams nuolat trūko.

Nors pasakos gerokai pakoreguotos, o iš jų išmestos sekso scenos, visgi, žiaurumo jose netrūksta. Piktos pamotės skriaudžia podukras, dažnos veikėjos – raganos, tamsiosios burtininkės, netrūksta ir žudynių. Tačiau tuo pačiu jos gražios ir pamokančios.

Per savo gyvenimą broliai parengė septynis savo surinktų pasakų leidimus. Jie rinktines nuolat tobulino, o pasakas rinko ir perašinėjo beveik keturiasdešimt metų. Šiandien nusipirkti internetu galite įvairius brolių Grimų pasakų leidimus, kuriuos iliustravo talentingi autoriai, už savo kūrybą apdovanoti premijomis.