NUOLAIDOS sumuojasi! Papildoma 5% nuolaida viskam su kodu: PAPARTIS

Hansas Kristianas Andersenas (Hans Christian Andersen; 1805 m. balandžio 2 d. Odensėje – 1875 m. rugpjūčio 4 d. Kopenhagoje) – vienas žymiausių danų rašytojų. Rašytojo biografija prasideda Odensėje.

Hansas Kristianas Andersenas (Hans Christian Andersen) knygos

Rasta: 15

Pasakos. Coliukė. Undinėlė. Lakštingala. | Hansas Kristianas Andersenas (Hans Christian Andersen)
-10% su kodu: PATOGU
11,59 €
Kaina su kodu: 10,43 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Dvylika iš pašto karietos. Žiemos pasakos | Hansas Kristianas Andersenas (Hans Christian Andersen)
-10% su kodu: PATOGU
11,99 €
Kaina su kodu: 10,79 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Sniego karalienė | Hansas Kristianas Andersenas (Hans Christian Andersen)
-10% su kodu: PATOGU
21,29 €
Kaina su kodu: 19,16 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 15

Čia neturtingo batsiuvio ir skalbėjos šeimoje gimė berniukas, kurį pasaulis pažinos kaip pasakų apie undinėlę, bjaurųjį ančiuką ar sniego karalienę autorių.

Gražiausios Anderseno pasakos iki šiol žavi viso pasaulio skaitytojus, jos dažnai ekranizuojamos, virsta spektakliais bei kitais kūriniais. Įdomi ir paties autoriaus asmenybė.

Būsimo rašytojo meilę pasakoms įkvėpė tėvas, kuris mėgo jas skaityti garsiai. Jaunuoliui ypač patiko rytietiški kūriniai. Tėvas įkvėpė ir aistrą teatrui, o jo netikėta mirtis sukrėtė laimingą berniuko vaikystę.

Vos keturiolikos Hansas Kristianas Andersenas iškeliavo į Kopenhagą, tikėdamasis rasti laimę. Jis svajojo tapti aktoriumi. Atvykęs į sostinę jaunuolis dirbo įvairius darbus, o pinigus išleisdavo spektakliams, kol vieną dieną sugalvojo pats rašyti pjeses.

Autoriaus kūriniai didelio pasisekimo nesulaukė, bet Teatro direkcija rekomendavo jį stipendijai. Mokykloje vaikinas pradėjo kurti eiles. Vėliau Hansas Kristianas Andersenas studijavo universitete, daug keliavo, rašė kelionių apybraižas. 1835-ais metais išleido debiutinį romaną „Improvizacija“, tapęs žinomu vėliau parašė dar kelis.

Išgarsėjęs savo romanais rašytojas ėmė kurti ir vaikams. Geriausios Anderseno knygos yra įkvėptos kasdieninio gyvenimo. Jam užtekdavo paprastos buitinės detalės ir išsivystydavo netikėtas kūrinys. Pagrindinis jo kūrybos bruožas yra gebėjimas perteikti subtilius jausmus ir gilias emocijas. Rašytojo pasakos dažniausiai yra pamokančios, aukštinančios vertybes ir smerkiančios ydas.

Subtilumas, detalumas, nepaprasta vaizduotė ir nepakartojami veikėjai – tuo pasižymi Hanso Kristiano Anderseno pasakos. Sąrašas gali tęstis ir tęstis, nes autoriaus kūriniai nesupainiojami. Priminsime, kad būtent Hansas Kristianas Andersenas parašė žymias pasakas „Coliukė“, „Undinėlė“, „Nauji karaliaus drabužiai“, „Laukinės gulbės“, „Bjaurusis ančiukas“, „Mergaitė su degtukais“, „Karalaitė ant žirnio“ ir kitas.

Dauguma išvardintų kūrinių virto ir populiariais animaciniais filmukais, o siužetai prilipo folklore, pavyzdžiui, išlepę ir viskuo besiskundžiantys žmonės dažnai pavadinami princesėmis ant žirnio.

Daug autoriaus kūrinių išversti ir į lietuvių kalbą, beje pirmoji knyga mūsų kalba pasirodė dar 1895-ais metais. Šiandien pirkti internetu kviečiame gražiausias pasakas, išleistas iliustruotuose rinkiniuose arba po vieną.

Autoriaus vardas literatūros pasaulyje toks svarbus, kad 1956-ais metais buvo įsteigtas Hanso Kristiano Anderseno medalis. Tai aukščiausias apdovanojimas, skiriamas vaikų rašytojams ir knygų iliustratoriams, neoficialiai vadinamas vaikų literatūros Nobeliu.