0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Ed West – britų žurnalistas, publicistas, rašytojas ir tinklaraštininkas, savo knygose nagrinėjantis Anglijos istorijos ir šiuolaikinės Europos tapatybės bei migracijos klausimus ir problemas.


Westų šeima, kurioje gimė Edas, laikytina tikra žurnalistų dinastija.

Ed West knygosJo tėvas Richardas ir mama Mary vertėsi šia profesija, jų kelią pasirinko ir sūnūs Edas bei Patrickas. Tapęs žurnalistu, Ed West rašė tekstus tokiems leidiniams kaip Daily Telegraph, Catholic Herald, Evening Standard, The Times, Irish Independent, Daily Express, Standpoint ir Spectator. Taip pat vienu metu jis ėjo Catholic Herald redaktoriaus pavaduotojo pareigas. Šiandien laisvai samdomas žurnalistas gyvena Londone ir su žmona augina tris vaikus.


Ed West bibliografijoje netrūksta istorinių knygų. Daugiausiai jis rašė apie paslaptingąją viduramžių epochą – saksų karus su vikingais, Normanų išsilaipinimą Anglijoje 1066 m., Didžiosios laisvių chartijos priėmimą 1215 m. ir riteriškąją to meto visuomenę. Jis domėjosi islamo mąstytojo Ibn Khalduno mintimis – šis viduramžių arabų išminčius laikomas kai kurių moderniųjų socialinių disciplinų pradininku. Visos žurnalisto knygos priskirtinos mokslo populiarinimo literatūrai.


Savo rašiniuose reaguodamas į šiandienos politines aktualijas Ed West nevengia ir kontraversiškų temų. Knygoje „The Silence of Our Friends“ jis kalba apie Vidurio rytų šalyse vykdomą kovą prieš krikščionis ir analizuoja, kaip ten vykstantys konfliktai paliečia kitatikių bendruomenę. Jo knygoje „Įvairovės iliuzija“ keliamas klausimas, ar Europos lyderių pasirinkta įvairovės ir atvirumo politika pasiekia savo tikslą.


Jo teigimu, ši politikos kryptis sukėlė pasitikėjimo krizę ir Vakarų visuomenės socialinio kapitalo nykimą, visuomenė tampa neatspari kylantiems iššūkiams: „Pastarieji mums kyla iš visų pusių, tačiau svarbiausia yra tai, kad liberalusis individualizmas nuėjo per toli ir pasiekė stadiją, kai pamirštama, jog pirmiausia žmogus yra visuomeniškas gyvūnas, retkarčiais besielgiantis kaip individas. Tokį mąstymą siekė įtvirtinti tiek politinė kairė, tiek dešinė  – pastarieji pasitelkė dar ir laisvosios rinkos fundamentalizmą. Mes nesame racionalūs, izoliuoti individai, linkę kiekvieną kartą skaičiuoti tik savo asmeninę naudą – mes turime šeimas, draugus, esame platesnių bendruomenių nariai, religijų išpažinėjai, tėvynainiai. Visų šių bendrijų interesai – mūsų interesai, ir jais reikia rūpintis“, – įsitikinęs Ed West.