NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Fredericas Beigbederis (pranc. Frédéric Beigbeder; g. 1965 m. rugsėjo 21 d. Prancūzijoje) – prancūzų rašytojas, literatūros kritikas, apžvalgininkas.


F. Beigbeder gimė Paryžiaus priemiestyje, Neuilly-sur-Seine. Jo motina, Christine De Chasteigner, - meilės romanų vertėja, o tėvas Jean-Michel Beigbeder - darbuotojų paieškos ir atrankos specialistas.

Frederic Beigbeder knygos

Rasta: 8

Žmogus, kuris verkia iš juoko | Frederic Beigbeder
-10% su kodu: PATOGU
1,59 €
Kaina su kodu: 1,43 €
Turime sandėlyje
Gyvenimas be pabaigos (knyga su defektais) | Frederic Beigbeder
-10% su kodu: PATOGU
1,99 €
Kaina su kodu: 1,79 €
Turime sandėlyje
Rasta: 8

Tėvai išsiskyrė, kai jam buvo treji ir po tėvų skyrybų F. Beigbederis gyveno su motina ir broliu. Mokykloje Frydrichas buvo dėl akinių ir dantų kabių kompleksuojantis vaikas, negalintis prilygti savo gražuoliui broliui Charlesui.


F. Beigbeder studijavo politikos mokslus Paryžiaus politikos mokslų institute, vėliau reklamą ir marketingą Aukštesniojoje informacijos ir komunikacijos mokykloje (CELSA).


24-erių ir pradėjo reklamos specialisto (Young and Rubicam), rašytojo (žurnale Elle, Paris Match ir kt.), televizijos ir radijo laidų vedėjo karjerą.


1990 metais F. Beigbeder parašė savo pirmąją knygą Neramaus jaunuolio memuarai.

Reklamos versle Frederic Beigbeder dirbo 10 metų. 2000-aisias, pasirodžius knygai 14,99 euro, Young and Rubicam, viena iš lyderiaujančių reklamos agentūrų pasaulyje, atleido Beigbederį iš darbo.  Esą knygoje F. Beigbeder atskleidė per daug dalykų apie reklamos pasaulį.


Palikęs reklamos verslą F. Beigbeder vedė autorinę laidą Knygos ir aš televizijos kanale Paris Premiere, o vėliau pokalbių laidą televizijos kanale Channel +. Tais pačiais metais dirbo Prancūzijos komunistų partijos kandidato į prezidentus Roberto Hue patarėju, tačiau į partiją neįstojo.


2003-2006 m. F. Beigbeder dirbo vienoje didžiausių Prancūzijos leidyklų Flammarion.

1994 metais įsteigė Prix de Flore – prancūzų literatūros apdovanojimą jauniems rašytojams. Prizas įteikiamas kiekvieną lapkritį Paryžiaus kavinėje Café de Flore, nuo kurios ir kilo prizo pavadinimas.


Frederic Beigbeder imasi visko, kas jam įdomu: jis filmavosi pornografiniame filme Valtininko duktė, tapo parduotuvių tinko Galleries Lafayette reklaminiu veidu, 2007 metais dalyvavo kuriant filmą apie amerikiečių rašytoją Jerome David Salinger (romano Rugiuose prie bedugnės autorių). Nusifilmavo skrydžio palydovės ir klubinėtojo vaidmenyse filme pagal savo knygą 14,99 euro. Režisavo filmą pagal savo romaną Meilė truka trejus metus.


Santuokos: Lara Micheli (susituokė 2014 m.), Diane de Mac Mahon (susituokė 1991 m. – išsiskyrė 1996 m.). F. Beigbeder turi dukterį Chloé. Rašytojas gyvena Paryžiuje.