NAUJIENA! -30% nuolaida visai BIOK kosmetikai! Naršykite čia >>

Harlan Coben (g. 1962 m. sausio 4 d., Niuarkas, JAV) – amerikiečių trilerių ir mistinių romanų rašytojas.

Visas Harlan Coben gyvenimas prabėgo Naujojo Džersio valstijoje, JAV. Niuarko žydų šeimoje gimęs berniukas su tėvais persikėlė į Livingstono miestą.

Harlan Coben knygos

Rasta: 26

Surasiu tave | Harlan Coben
-22% su kodu: PATOGU
13,69 €
Kaina su kodu: 10,68 €
Turime sandėlyje
Vinas | Harlan Coben
-20% su kodu: PATOGU
11,29 €
Kaina su kodu: 9,03 €
Turime sandėlyje
Vaikis iš miško | Harlan Coben
-30% su kodu: PATOGU
11,18 €
Kaina su kodu: 7,83 €
Turime sandėlyje
Giminaitis | Harlan Coben
-30% su kodu: PATOGU
9,08 €
Kaina su kodu: 6,36 €
Turime sandėlyje
Rasta: 26

Čia jis baigė vidurinę mokyklą, kurioje kartu su juo mokėsi būsimas politikas Chrisas Christie. Vėliau Harlan Coben Amhersto kolegijoje studijavo politikos mokslus ir priklausė studentų brolijai „Psi Upsilon“ – tuo pat metu jos nariu buvo ir žymusis rašytojas Danas Brownas.

Baigęs studijas, Harlan Coben dirbo jo senelio įkurtoje kelionių agentūroje. Jau baigdamas kolegiją  suprato, kad norėtų rašyti. Jo pirmoji knyga buvo atiduuota spausdinti, kai jam buvo 26-eri. Išleidęs keletą knygų, rašytojas sukūrė įsimintiną pagrindinį veikėją Maironą Bolitarą. Tai sporto agentu tapęs buvęs krepšininkas, dažnai patenkantis į žmogžudysčių tyrimo sūkurį.

Cobeno rašytojo karjera klostėsi užtikrintai – jau netrukus jam įteikti mistikos ir detektyvų kūrėjams skiriami „Edgar“, „Shamus“ ir „Anthony“ apdovanojimai. Jis buvo pirmasis, gavęs visus tris apdovanojimus kartu. Daugiau nei dešimtmetį kūrė apsakymus „New York Times“ skilčiai. Vienas pagrindinių rašytojo kūrybos principų yra realizmas. Jo veikėjai – kasdieniški, netobuli, kamuojami tiek buitinių, tiek egzistencinių problemų žmonės. Kartais jie laikomi Harlan Coben knygų populiarumo priežastimi, nes skaitytojams nesunku su jais susitapatinti.

Ne vienas Harlan Coben kūrinys yra ekranizuotas. 2015 m. Prancūzijoje pasirodė pagal trilerį „Kitos progos nebus“ sukurtas televizijos miniserialas, o pats Coben kūrė britų kriminalinę televizijos dramą „Penketas“ (angl. „The Five“). Filmą pagal autoriaus romaną „Nepažįstamasis“ kuria ir JAV interneto televizijos platforma „Netflix“.

Šiandien parduota per 70 mln. Harlan Coben knygų kopijų, jos išverstos į 43 pasaulio kalbas. Šiuo metu rašytojas gyvena Ridžvude, Naujajame Džersyje. Jis yra vedęs pediatrę Anne Armstrong-Coben, su kuria susilaukė keturių vaikų. Rašytojas yra aktyvus socialiniuose tinkluose, tačiau mano, jog jų galimybės – labai ribotos: „Galbūt tai geras kanalas pristatyti naujas knygas ar serialus, bet daugiau neįžvelgiu jokios naudos“.