Knygų rinkiniai IKI -30% PIGIAU! Naršykite čia >>

Juozas Erlickas (g. 1953 m. kovo 3 d.) – rašytojas, poetas, dramaturgas, rašantis tiek vaikams, tiek suaugusiems.


Juozas Erlickas – išskirtinė asmenybė Lietuvos literatūros padangėje. Jo kūrybos bruožams būdingas juoko pro ašaras stilius, satyra, arši sovietinės mąstysenos kritika, kitų autorių tekstų parodija.

Juozas Erlickas knygos

Rasta: 10

Už stiklinių lietaus grotų | Juozas Erlickas
-10% su kodu: PATOGU
19,39 €
Kaina su kodu: 17,45 €
Turime sandėlyje
Rasta: 10

Mintims išsakyti autorius dažnai renkasi paprasto žmogelio rolę, taikliai juokiasi iš biurokratinių ar politinių absurdų.


Juozo Erlicko biografija prasideda Akmenės rajone. Baigęs Viekšnių vidurinę mokyklą autorius Vilniaus universitete studijavo lietuvių kalbą. Vėliau dirbo įvairius darbus, tarp jų – gamtos apsaugos instruktoriumi. Iki Lietuvos nepriklausomybės rašytojas buvo išleidęs dvi knygas – „Kodėl?“ bei „Raštai“.


Vėlesniais laikais Juozas Erlickas dirbo žiniasklaidoje, spaudoje publikavo savo kūrybą, ėmė rengti pasirodymus, dažniau matytis viešumoje ir pamažu tapo vienu žymiausių, dėl stiliaus unikalumo su niekuo nesupainiojamu, šalies humoristų. 1997-tais metais jis buvo pagerbtas Lietuvos nacionaline ir kultūros meno premija. Autoriaus darbai verčiami ir užsienio kalbas.


Rašytojo bibliografijoje rasime įvairaus žanro kūrinius. Tai humoreskos, pjesės, eilėraščiai vaikams ir suaugusiems, proza, taip pat ji yra pats iliustravęs kelias savo knygas, tarp jų populiarią poezijos rinktinę „Bijau varlės“.


Humoristas vis dar aktyviai rengia pasirodymus, kuriuose dainuoja, deklamuoja, vaidina savo kūrybos tekstus. Geru humoru pasižymi ne tik rašytojo kūriniai, bet ir įvairūs jo pasisakymai bei interviu žiniasklaidoje. Juozas Erlickas moka prajuokinti net kalbėdamas apie labai rimtus dalykus ar cituodamas įvairius pasisakymus. Autorius nevengia komentuoti politinių aktualijų, žymių žmonių pasisakymų, svarbiausių visuomeninio gyvenimo įvykių. Jam būdinga ir saviironija.


Tiems, kas nori ne tik perskaityti, bet ir išgirsti autorių – gera žinia, nes tą galima padaryti ne tik apsilankius jo koncertuose. Juozas Erlickas leidžia savo kūrybos kompaktines plokšteles.


Juozo Erlicko bibliografijoje daugiau nei dvidešimt knygų. Populiariausios tarp skaitytojų yra eilėraščių rinktinė „Bijau varlės“, prozos kūriniai „Pranašystės“, „Ar gali būti, kad ir mes gyvename mūsų laikais?“, „Knyga“, taip pat įvairių žanrų rinktinės „Ateinu su šaukštu“, „Mano meilė stikliniais kaliošais“ ir kitos. Rekomenduojame pirkti autoriaus knygas internetu ir susipažinti su šiuo unikaliu balsu.