0

Bijau varlės. Eilėraščiai visam žmogaus gyvenimui

  • Nuolaida knygai -21%
Internetu: 12,79 €
Knygyne: 15,99 €*
Sutaupote: 3.20 € (21%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Bijau varlės. Eilėraščiai visam žmogaus gyvenimui

  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 160
  • ISBN ar kodas: 9786094664120

12.79 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Nebijok!.. Jei eilėraštis žalias,
Jeigu gimęs jisai auštant rytui
Iš spalvotų sapnų – viską gali!
Tik negali jisai neskraidyti.

Tu pamiršti jį greitai gali –
Jis nuskris kaip žuvėdra į tolį…
O vis tiek, o vis tiek pasiliks
Atminty paukščio plunksna baltoji…

Juozas Erlickas

Nacionalinės kultūros ir mano premijos laureato Juozo Erlicko poezijos rinktinėje „Bijau varlės“ - paties autoriaus atrinkti geriausi eilėraščiai.

Su Juozo Erlicko kūryba užaugo ne viena karta. Šmaikščias ir dažnai susimąstyti verčiančias eiles šį kartą lydi Marijos Smirnovaitės iliustracijos. Tai - eilėraščiai visam žmogaus gyvenimui.

Knygos viršelyje - gimtieji Juozo Erlicko Zarasai, kur vasarą dažniausiai ir galima sutikti rašytoją. Šmaikščiai ir subtiliai į rašytojo eiles pažvelgusi iliustratorė Marija Smirnovaitė tarp savo piešinių  žaismingai įkomponavo ir paties autoriaus piešinius. Anot jos, į iliustracijas įtraukti rašytojo piešinėliai tarsi pasakoja savo istoriją.
Iiliustratorė teigia, kad rinkinio puslapius papuošė kur kas daugiau piešinių, nei buvo planuota – skaitydama eiles ji tiesiog negalėjo sustoti. Ji pripažįsta anksčiau Juozo Erlicko kūryba nesidomėjusi, tačiau pirmosios pažinties įspūdis padėjo jai rasti itin autentišką santykį su tekstu - tą puikiai atspindi natūraliai giminingi eilėraščius lydintys piešiniai.

Nors iš poeto daugelis tikisi šmaikštumo ir satyros, „Bijau varlės“ rimta ir jautri knyga – Juozas Erlickas gerba saviškai filosofišku žvilgsniu žvelgti į kasdienybę ir atrakinti ją neįprasta poetine forma. Tai knyga, kurioje sau įdomių tekstų ras ir ir vaikai, ir vyresnio amžiaus skaitytojai.

Knygos „Bijau varlės“ pasirodymo proga, poetas atskleidė 12 faktų apie save. Pavyzdžiui, šioje poezijos rinktinėje panaudoti Juozo Erlicko piešiniai, privertę dailininką Šarūną Sauką emigruoti į Dusetas. Taip pat rašytojas atskleidžia savo planus kandidatuoti į Prezidento postą, svajones pakeisti Lietuvos vardą į Erlandiją bei tai, kad tikrasis jo vardas – Ademolo Okulaja.

Kad ir ką pasakotų autorius, enciklopedija apie ji sako štai ką: Juozas Erlickas – lietuvių rašytojas, poetas, publicistas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Savo kūryboje simboliškai vaizduodamas pačią kasdienybę klasikines lietuvių literatūros metaforas linkęs vartoti tiesiogine prasme. Juozas Erlickas – daugiau nei dvidešimties knygų autorius.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu