0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Bijau varlės

5.0
(1 įvertinimai) Įvertinkite
  • Nuolaida knygai -63%
Kaina internetu: 5,99 €
Kaina knygyne: 15,99 €*
Sutaupote: 10.00 € (63%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-08-22 Miglė


2021-11-30 5.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Bijau varlės" aprašymas

Nebijok!.. Jei eilėraštis žalias,
Jeigu gimęs jisai auštant rytui
Iš spalvotų sapnų – viską gali!
Tik negali jisai neskraidyti.

Tu pamiršti jį greitai gali –
Jis nuskris kaip žuvėdra į tolį…
O vis tiek, o vis tiek pasiliks
Atminty paukščio plunksna baltoji…

Juozas Erlickas

Nacionalinės kultūros ir mano premijos laureato Juozo Erlicko poezijos rinktinėje „Bijau varlės“ - paties autoriaus atrinkti geriausi eilėraščiai.

Su Juozo Erlicko kūryba užaugo ne viena karta. Šmaikščias ir dažnai susimąstyti verčiančias eiles šį kartą lydi Marijos Smirnovaitės iliustracijos. Tai - eilėraščiai visam žmogaus gyvenimui.

Knygos viršelyje - gimtieji Juozo Erlicko Zarasai, kur vasarą dažniausiai ir galima sutikti rašytoją. Šmaikščiai ir subtiliai į rašytojo eiles pažvelgusi iliustratorė Marija Smirnovaitė tarp savo piešinių  žaismingai įkomponavo ir paties autoriaus piešinius. Anot jos, į iliustracijas įtraukti rašytojo piešinėliai tarsi pasakoja savo istoriją.
Iiliustratorė teigia, kad rinkinio puslapius papuošė kur kas daugiau piešinių, nei buvo planuota – skaitydama eiles ji tiesiog negalėjo sustoti. Ji pripažįsta anksčiau Juozo Erlicko kūryba nesidomėjusi, tačiau pirmosios pažinties įspūdis padėjo jai rasti itin autentišką santykį su tekstu - tą puikiai atspindi natūraliai giminingi eilėraščius lydintys piešiniai.

Nors iš poeto daugelis tikisi šmaikštumo ir satyros, „Bijau varlės“ rimta ir jautri knyga – Juozas Erlickas gerba saviškai filosofišku žvilgsniu žvelgti į kasdienybę ir atrakinti ją neįprasta poetine forma. Tai knyga, kurioje sau įdomių tekstų ras ir ir vaikai, ir vyresnio amžiaus skaitytojai.

Knygos „Bijau varlės“ pasirodymo proga, poetas atskleidė 12 faktų apie save. Pavyzdžiui, šioje poezijos rinktinėje panaudoti Juozo Erlicko piešiniai, privertę dailininką Šarūną Sauką emigruoti į Dusetas. Taip pat rašytojas atskleidžia savo planus kandidatuoti į Prezidento postą, svajones pakeisti Lietuvos vardą į Erlandiją bei tai, kad tikrasis jo vardas – Ademolo Okulaja.

Kad ir ką pasakotų autorius, enciklopedija apie ji sako štai ką: Juozas Erlickas – lietuvių rašytojas, poetas, publicistas, Nacionalinės kultūros ir meno premijos laureatas. Savo kūryboje simboliškai vaizduodamas pačią kasdienybę klasikines lietuvių literatūros metaforas linkęs vartoti tiesiogine prasme. Juozas Erlickas – daugiau nei dvidešimties knygų autorius.


  • Autorius: Juozas Erlickas
  • Leidėjas: Tyto alba
  • Išleidimo metai: 2019
  • Knygos puslapių skaičius: 160
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094664120

2021-08-22

Parašykite atsiliepimą apie "Bijau varlės"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių eilėraščiai ir dramos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą "Bijau varlės", kurią skaitytojams dovanoja Juozas Erlickas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Juozas Erlickas su knyga "Bijau varlės" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Bijau varlės" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Juozas Erlickas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Bijau varlės" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Bijau varlės" perkama kartu