0
Internetu: 13,69 €
Knygyne: 15,29 €*
Sutaupote: 1.60 € (11%)
  • Pristatymo trukmė: 2 darbo dienos
Turime sandėlyje
Informacija

Brydė

  • Leidėjas: Odilė
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 336
  • ISBN ar kodas: 9786098222036

13.69 In stock
Į krepšelį
Aprašymas
"Valdo Papievio „Brydė" - psichologinis trileris, rašytas Lietuvoje prieš tris dešimtmečius. Rankraštis buvo pasimetęs ir vėl atsirado. Kaip mįslingai sako autorius, „galbūt tekstas, kurį parašiau, žino geriau už mane, kiek laiko jam slėptis, kada pasirodyti". Gal iš tikrųjų romanas išlaukė savo momento ir šiandien pasiekia mus primindamas du primirštus istorinius etapus - partizaninį karą ir nepriklausomybės išvakares. Šie laikotarpiai prasmingai sujungiami tarsi teigiant: skaudžios pokario aukos padėjo atgauti Lietuvos valstybę.
Romane iš fragmentų dėliojamos dvi istorijos: viena -apie pokario žmonių šiurpius išgyvenimus mažame miestelyje, kita - apie Sąjūdžio metų Vilnių. Kūrinys, gavęs postūmį iš autentiškų anykštėnų pasakojimų, stebina autoriaus įsijautimu į kiekvieno personažo širdį, jo likimą ir lemtingus pasirinkimus.
„Brydėje" kuriami istoriniai vaizdai - neįprasti ir paveikūs, o įvykių gausa knyga nenusileidžia amerikietiškam veiksmo filmui. Tačiau tikrasis teksto žavesys slypi magiškoje Valdo Papievio kalboje. Būtent ji atveria mums prievartos, baimės draskomų, savyje vilties ir tvirtybės ieškančių veikėjų jausmų, minčių ir pasąmonės pasaulį.
Staigūs, netikėti siužeto viražai, vienas kitą keičiantys trėmimų, partizaninės kovos, pokario mokyklos ir iš sovietmečio įšalo bundančio Vilniaus epizodai sukuria gyvą, dinamišką, jaudinančią knygą, kuri sudomins labai skirtingus skaitytojus."

Violeta Kelertienė

Valdas Papievis – Paryžiuje gyvenantis prozininkas. Už romaną „Eiti" (2010) apdovanotas Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto ir Liudo Dovydėno premijomis. Jo romanas „Odilė, arba Oro uosto vienatvė" (2015) pateko į geriausių metų knygų penketuką, taip pat išrinktas į meniškiausių metų knygų dvyliktuką, pagal jį kuriamas filmas. Už egzistencinės patirties raišką ir atnaujintą romanų estetiką rašytojas 2016-aisiais įvertintas Nacionaline kultūros ir meno premija.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu