Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Helenos Keler istorija

4.9
(10 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 8,75 €
Kaina su kodu: 4,37 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 18-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
2022-11-09 Sandra

Nuostabus žmogus. Jos gyvenimo lūkesčiai buvo tokie prioritetiniai. Ji įveikė visas kliūtis, norėdama susisiekti su pasauliu. Ji nesuteikė sau pasiteisinimų. Ji ne tik išmoko bendrauti, bet ir tapo iškalbinga, užjaučianti ir artistiška.


2024-07-31 8.749 InStock
Į krepšelį 4,37 € -50% su kodu
PATOGU

Knygos „Helenos Keler istorija“ aprašymas

Kai Helena gimė, ji buvo sveikas vaikas. Jos tėvai net negalėjo įsivaizduoti, kad netikėta liga apvers jų gyvenimą aukštyn kojomis. Kai mergaitei sukako metukai, ji susirgo ir visiškai neteko klausos ir regėjimo.

„Pamažu pripratau prie mane supančios tamsos ir tylos ir pamiršau, kad kažkada viskas buvo kitaip.“

Mergaitė nustojo kalbėti, nes negalėjo prisiminti, kaip skamba žodžiai. Ji nesuprato, kaip bendrauti su kitais žmonėmis? Kaip orientuotis ją supančioje aplinkoje? Ji nežinojo, kas valgoma, o kas ne? Kaip paaiškinti mamai, ko ji nori? Ir kaip suprasti, kuris iš namuose esančių žmonių yra jos mama?

Per kelias savaites mergaitė tapo Maugliu. Ji skleisdavo bauginančius žemus ir urzgiančius garsus, rėkdavo, ją dažnai ištikdavo isterija. Ji nustojo šukuotis, praustis, atsisakė naudotis stalo įrankiais. Pati Helen prisimena, kad tuo metu ji vadovavosi trimis jausmais: smalsumu, baime ir pykčiu.

XIX a. pabaigoje tokių vaikų niekas negydė. Mergaitės laukė internatinė mokykla akliems ir kurtiems vaikams. Helenos motina Charleso Dickenso knygoje „American Notes for General Circulation“ perskaitė apie kurčnebylę Laurą Bridgman, kuri turėjo mokytoją. Laura išmoko suprasti ją supantį pasaulį, o vėliau tapo rašytoja. Lauros mokytojas tuo metu jau buvo miręs, tačiau po kelerių metų be galo savo mažylę mylintys Keleriai sugebėjo rasti savo vaikui mokytoją. Ja tapo jauna mokytoja Anna Sullivan, kuri buvo tik 14 metų vyresnė už savo mokinę. Nuo tada Helena ir Anna nesiskyrė iki pastarosios mirties. Jos mokymosi patirtis (rašymas ant delno) buvo oficialiai dokumentuota ir įtraukta į psichologijos vadovėlius.

Helena mokėsi Harvardo universiteto Redklifo koledže ir įgijo bakalauro diplomą. Ji keliavo po pasaulį, skaitė paskaitas apie aklųjų ir kurčiųjų problemas ir tapo žmonių su negalia kovos ir galimybių simboliu.

Lorena A. Hickok (1893-1968) - amerikiečių žurnalistė ir rašytoja. Geriausiai žinomas dėl romano „Helenos Keler istorija“ (pasirodė 1958 m.) ir jos susirašinėjimo su Eleanora Roosevelt. Per trisdešimt draugystės metų Eleanora Roosevelt su Lorena A. Hickok parašė viena kitai 3300 laiškų.


  • Pavadinimas originalo kalba: The Story of Helen Keller
  • Autorius: Lorena A. Hickok
  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2021
  • Knygos puslapių skaičius: 144
  • Formatas: 20x15, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786090146309
  • Vertėjas: Virginija Traškevičiūtė
  • Iš kokios kalbos versta: anglų

2022-11-09

Nuostabus žmogus. Jos gyvenimo lūkesčiai buvo tokie prioritetiniai. Ji įveikė visas kliūtis, norėdama susisiekti su pasauliu. Ji nesuteikė sau pasiteisinimų. Ji ne tik išmoko bendrauti, bet ir tapo iškalbinga, užjaučianti ir artistiška.

2022-11-08

Gera knyga. Įdomi moters, kuri pasauliui parodė viską. Gyvenime viskas įmanoma, jei to labai nori.

2022-10-27

Užaugau skaitydama biografijas, įskaitant šią – vieną iš daugelio vaikams parašytų biografijų – todėl džiaugiuosi, kad dabar ji tokia pat įdomi, kaip ir anuomet.

2022-10-26

Ši knyga tokia gera. Aš neįsivaizdavau, kokį poveikį ji padarė aklųjų ir kurčiųjų bendruomenei. Taip nuostabu.

2022-10-25

Perskaičiusi šią knygą turiu pasakyti, kad šlovės nusipelnė, nes tai ką ji sugebėjo nuveikti būdama jauna moteris, gyvenusi praėjusiame XIX amžiuje, nepaisant sunkios negalios yra nuostabu.

2022-10-21

Graži ir įkvepianti knyga. Skaitydama šią knygą dažnai pamiršdavau, kad ji yra kurčia ir akla, nes jos kruopštus aplinkos perteikimas parodė gilų jautrumą, kaip ji patiria pasaulį. Raminantis ir miela knyga.

2022-10-18

Suzinojau daugiau apie Helen Keller ir jos nuostabų gyvenimą, tačiau knyga nebuvo ypač patraukli.

2022-10-14

Ši istorija yra jaudinanti. Galime pamatyti, kaip Helen atrado naują pasaulį, pasaulį nuo kurio ji buvo saugoma nuo pat mažens, nes negalėjo matyti, negirdėti ar bendrauti su žmonėmis.

2022-10-13

Jaunystėje ne kartą skaičiau šią knygą ir tai sukėlė gilų susižavėjimą. Iki šiol žaviuosi šia nuostabia moterimi.

2022-03-30

labai gera ir idomi knyga

Parašykite atsiliepimą apie „Helenos Keler istorija“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Užsienio tikros istorijos

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą „Helenos Keler istorija“, Lorena A. Hickok. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Lorena A. Hickok su knyga „Helenos Keler istorija“ jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga „Helenos Keler istorija“ patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Lorena A. Hickok. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą „Helenos Keler istorija“ palikti ir jūs.

 


Dažnai su „Helenos Keler istorija“ perkama kartu