0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Imperatoriaus Justiniano Digestai, arba Pandektos, I knyga

  • Nuolaida knygai -47%
Kaina internetu: 10,99 €
Kaina knygyne: 20,49 €*
Sutaupote: 9.50 € (47%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

Imperatoriaus Justiniano Digestai, arba Pandektos, I knyga


2021-07-31 10.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Imperatoriaus Justiniano Digestai, arba Pandektos, I knyga" aprašymas

Digestai, arba Pandektos – tai vienas iš imperatoriaus Justiniano kodeksų, „su Viešpaties pagalba“, paties Justiniano žodžiais tariant, išleistas Triboniano vadovaujamos rinktinių teisininkų grupės kruopštaus darbo ir išskirtinės kompetencijos dėka.

Digestus sudaro žymiausių I a. pr. Kr. – III a. Romos teisininkų veikalų ištraukos. Šis rinkinys "Imperatoriaus Justiniano Digestai, arba Pandektos" (kompiliacija) yra pats reikšmingiausias iš visų Justiniano kodeksų.

530 m. gruodžio 15 d. Justinianas1 išleido konstituciją Deo Auctores, kuria kreipėsi į Tribonianą, įsakydamas šiam asmeniškai sudaryti komisiją, susidedančią išskirtinai iš teisininkų, profesorių (antecessores) ir advokatų (togati), užsiimančių profesine veikla Konstantinopolyje ir Beirute, ir sudaryti kodeksą, kuriame būtų nuosekliai išdėstytos anksčiau surinktos ir susistemintos senovės teisininkų mintys.

Taigi Digestai, arba Pandektos, kartu su Kodeksu ir Institucijomis sudaro ypatingą visumą, kurią Justinianas vadino „mano kodeksai“, kiekvienam iš šių trijų kūrinių suteikdamas kodekso vardą, tuo pačiu pabrėždamas, kad jų visuma grindžiama bendra koncepcija ir atspindi vieningą bei kryptingą kodifikavimo veiklą.

Pradinis tikslas buvo pagreitinti teisminių ginčų sprendimą. Vėliau siekta ir didesnio objektyvumo, susijusio su teisės suvienodinimu, reformavimu ir teisininkų profesiniu ruošimu, trokštant, kad pastarieji puikiai išmanytų savo pareigas ir remdamiesi bendra, visuotine romėnų teise įgyvendintų teisingumą, kuris nuolat besikeičiančios žmoniškosios realybės fone yra pastovi ir nekintanti valia, bei užtikrintų kiekvienam jam priklausančią teisę. Pabrėžtina, kad Justiniano kodeksų svarba nė kiek neblėsta žvelgiant ir iš šiuolaikinės teisės pozicijų, nes jie ne tik yra pagrindinis mūsų žinių apie visuotinę romėnų teisę šaltinis.Parašykite atsiliepimą apie "Imperatoriaus Justiniano Digestai, arba Pandektos, I knyga"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Imperatoriaus Justiniano Digestai, arba Pandektos, I knyga, kurią skaitytojams dovanoja Sud. Stasys Vėlyvis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Sud. Stasys Vėlyvis su knyga Imperatoriaus Justiniano Digestai, arba Pandektos, I knyga jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Imperatoriaus Justiniano Digestai, arba Pandektos, I knyga patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Sud. Stasys Vėlyvis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Imperatoriaus Justiniano Digestai, arba Pandektos, I knyga palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Imperatoriaus Justiniano Digestai, arba Pandektos, I knyga" perkama kartu