0

Knygų gelbėtojai Vilniaus gete. Partizanai, poetai ir lenktynės su laiku gelbstint žydų kultūros vertybes nuo nacių

  • Nuolaida knygai -60%
Kaina internetu: 6,99 €
Kaina knygyne: 17,39 €*
Sutaupote: 10.40 € (60%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Knygų gelbėtojai Vilniaus gete. Partizanai, poetai ir lenktynės su laiku gelbstint žydų kultūros vertybes nuo nacių

  • Leidėjas: Baltos lankos
  • Išleidimo metai: 2019
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 416
  • ISBN ar kodas: 9786094791918

2021-02-28 6.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Knygų gelbėtojai Vilniaus gete. Partizanai, poetai ir lenktynės su laiku gelbstint žydų kultūros vertybes nuo nacių" aprašymas


„Knygų gelbėtojai Vilniaus gete“ – istorinė studija, pasakojanti apie žydų raštijos ir kultūros paveldo gelbėjimą Antrojo pasaulinio karo metais Vilniuje.

Rytų Europos šalis okupavę naciai ne tik siekė susidoroti su žydų tautybės asmenimis, bet ir ištrinti žydų tapatybės likučius. Dėl šios priežasties jie okupuotuose kraštuose rinko žydų raštijos ir meno paveldą ir siuntė į Vokietiją. Buvo vadovaujamasi šūkiu „žydų kultūra be žydų“.

Paradoksalu, bet susidūrę Vilniuje su milžinišku litvakų palikimų, jie kreipėsi pagalbos į žydus. Artefaktų katalogavimui buvo sukurta vadinamoji „Popieriaus brigada“.

Daugelis jai priklausiusių žmonių – poetas Šmerkė Kačerginskis, mokslininkas Zeligas Kalmanovičius, mokytoja Rachelė Krinski ir dar gausybė kitų – buvo ištikimi kutūrai, raštui ir švietimui žmonės. Atrinkdami ir kataloguodami medžiagą jie stengėsi bent dalį jos paslėpti. Jie rizikavo savo gyvybe, kad bent dalis žydiško palikimo būtų išsaugota. Dėl jų pasiaukojimo žydiškojo Vilniaus istorijos liudijimas pergyveno nacių ir sovietų okupacijas ir šiandien yra saugomas žydų moksliniame institute YIVO Niujorke, Jeruzalės hebrajų universitete ir Lietuvos nacionalinės Martyno Mažvydo biliotekoje. Visa tai – "Popieriaus brigados" dėka.

Atkaklus, septynerius metus trukęs mokslininko Davido E. Fishmano darbas „Knygų gelbėtojai Vilniaus gete“ sugrąžina Lietuvai prarastus Vilniaus žydų kultūros ir gyvenimo metus. Tai dar vienas pasakojimas apie Lietuvos Jeruzalės žūtį.

Mokslininkas knygoje „Knygų gelbėtojai Vilniaus gete“ remiasi dienoraščiais, atsiminimais, laiškais ir pokalbiais su Vilniaus geto gyventojais. Nuodugniai gilindamasis į dokumentų gelbėjimo istoriją ir atskleisdamas kiekvieno brigados herojaus portretą ir asmenybę, autorius gyvai paskoja tvyrojusią stingdančią įtampą ir beribį pasiaukojimą.

Knygos autorius - Harvardo auklėtinis David E. Fishman - tyrinėja Europos žydų istoriją. Kai XX a. 9-ojo dešimtmečio pabaigoje buvo pakviestas į Vilnių įvertinti atrastų žydų paveldo dokumentų, jis susidomėjo žydų kultūros paminklų gelbėjimu Vilniaus gete. Būtent tai įkvėpė parašyti šią knygą.

„David E. Fishman kūrinys yra svarbus veikalas, skirtas drąsių žmonių ir jų darbų atminimui.“
The Star

„Fishmano stilius gyvas ir aiškus. Akademinius terminus jis palieka nuošalyje, kad galėtų perteikti pasakojimo įtampą ir sukurti spalvingus veikėjų charakterius. <...> Kartais atrodo, lyg skaitytum detektyvinį romaną, tačiau šis detektyvas vyko iš tikrųjų, o pasakojimas apie jį paremtas sunkiu autoriaus darbu šešiose šalyse.“
Jewish Review of Books

Iš anglų kalbos vertė Olga Lempert

Parašykite atsiliepimą apie "Knygų gelbėtojai Vilniaus gete. Partizanai, poetai ir lenktynės su laiku gelbstint žydų kultūros vertybes nuo nacių"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Kultūra

David E. Fishman parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Knygų gelbėtojai Vilniaus gete. Partizanai, poetai ir lenktynės su laiku gelbstint žydų kultūros vertybes nuo nacių, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Knygų gelbėtojai Vilniaus gete. Partizanai, poetai ir lenktynės su laiku gelbstint žydų kultūros vertybes nuo nacių aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Knygų gelbėtojai Vilniaus gete. Partizanai, poetai ir lenktynės su laiku gelbstint žydų kultūros vertybes nuo nacių už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Knygų gelbėtojai Vilniaus gete. Partizanai, poetai ir lenktynės su laiku gelbstint žydų kultūros vertybes nuo nacių? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, David E. Fishman tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Knygų gelbėtojai Vilniaus gete. Partizanai, poetai ir lenktynės su laiku gelbstint žydų kultūros vertybes nuo nacių" perkama kartu