Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Kovo 11-oji - Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo diena

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2024-07-31 1.99 SoldOut

Knygos „Kovo 11-oji - Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo diena“ aprašymas

Šis istorikų E. Manelio ir R. Samavičiaus sudarytas straipsnių ir dokumentų rinkinys "Kovo 11-oji - Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo diena" pasakoja Lietuvos valstybingumo ir pastangų išlikti istoriją, dokumentaliai atskleidžia Lietuvos nepriklausomos valstybės atsikūrimo XX a. pabaigoje peripetijas.


Pratarmė


PRATARMĖ


Šiandien kiekvienas Lietuvos pilietis, paklaustas apie Lietuvos valstybės šventes, neabejotinai paminės šalia Vasario 16-osios ir Kovo 11-ąją. Vasario 16-oji atrodo mums nutolusi ir švyti paslaptinga šviesa, o Kovo 11-osios Lietuvą ir jos atgimimą daugelis iš mūsų prisimename ir sakome: tai įvyko iki Kovo 11-osios ar po Kovo 11-osios. Taip iškovota nepriklausomybė paveikė mūsų likimus.

Sudarydami šį leidinį siekėme pateikti medžiagą mokytojams, studentams, visiems besidomintiems Lietuvos nepriklausomybės atkūrimu.

Šį leidinį pirmiausia skiriame besimokančiam jaunimui.Todėl mes visų pirma rėmėmės Lietuvos bendrojo lavinimo mokyklos bendrosiomis programomis ir bendrojo išsilavinimo standartais XI-X1I klasėms, patvirtintais Lietuvos Respublikos švietimo ir mokslo ministro 2002 m. rugpjūčio 21 d. įsakymu Nr. 1465.

Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimo tema, kaip viena iš svarbiausių, yra ir valstybiniame istorijos egzamine.

šiame leidinyje medžiaga apie Kovo 11-ąją yra suskirstyta į keletą skyrių:

1. Politikai, visuomenės ir kultūros veikėjai apie Kovo 11-ąją;

2. Istorikai, politologai, teisininkai apie valstybės nepriklausomybės atkūrimą;

3. Kelias į Kovo 11-ąją [Svarbesnieji nepriklausomybės atkūrimo dokumentai];

4. Keltas į Kovo 11-ąją [Svarbesnieji valstybės atkūrimo įvykiai];

5. Literatūra apie Kovo 11-ąją.

Kartu norėtume pabrėžti, kad Kovo 11-osios tema nesiekėme į leidinį sudėti visą išspausdintą medžiagą ir šaltinius, arba visą bibliografiją. Sudarytojai stengėsi pateikti įvairius straipsnius ir dokumentus šia tema. Leidinyje publikuojamuose XX a. dokumentuose atsispindi lietuvių tautos siekis atkurti nepriklausomą Lietuvos valstybę.

Pateiktą medžiagą - straipsnius, jų ištraukas bei dokumentus mokytojai galės nagrinėti per istorijos, pilietinio ugdymo, politologijos pamokas.

Manome, kad šis leidinys bus naudingas ir visiems besidomintiems Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimu.

Naudodamiesi proga norime padėkoti leidinio autoriams už geranorišką sutikimą leisti spausdinti darbus bei „Žaltvykslės" direktoriui Juozui Krivui už šios idėjos palaikymą.

Eugenijus Manelis Romaldas Samavičius

 Parašykite atsiliepimą apie „Kovo 11-oji - Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo diena“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą „Kovo 11-oji - Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo diena“, Eugenijus Manelis, Romaldas Samavičius. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Eugenijus Manelis, Romaldas Samavičius su knyga „Kovo 11-oji - Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo diena“ jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga „Kovo 11-oji - Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo diena“ patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Eugenijus Manelis, Romaldas Samavičius. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą „Kovo 11-oji - Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo diena“ palikti ir jūs.

 


Dažnai su „Kovo 11-oji - Lietuvos Valstybės Nepriklausomybės atkūrimo diena“ perkama kartu