Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Miškais ateina ruduo

5.0
(18 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 12,99 €
Kaina su kodu: 9,74 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2023-06-21 Inga

Knyga stebina skaistumu ir detale, kviečia skaitytoją į neįprastą kelionę per gamtos ir žmogaus sąveiką.


2024-04-30 12.99 InStock
Į krepšelį 9,74 € -25% su kodu
PATOGU

Knygos "Miškais ateina ruduo" aprašymas

Mariaus Katiliškio romanas „Miškais ateina ruduo“ – lietuviška, laikui nepavaldi klasika. Realistinis kūrinys atskleidžia lietuvio ir miško santykį ir vaizduoja žmonių gyvenimą gamtos laiko rėmuose.

Romanas „Miškais ateina ruduo“ nukelia į miškais apaugusią Aukštaitijos vietovę. Veiksmas vyksta tarpukariu, nepriklausomoje Lietuvoje. Autorius pasakoja apie vieną vasarą, per kurią atskleidžiami sodžiaus gyventojų likimai bei įvairūs nutikimai.

Romanas pradedamas miško kirtimo scena, baigiamas – gaisru. Tai aiški, įrėminta pradžia ir pabaiga. Autorius tarsi dailininkas ryškiais potėpiais tapo lietuvių buitį. Knygoje daug vaizdų iš paprasto gyvenimo, aprašomi ūkio darbai, kasdieninės scenos, įvairūs ritualai. Romanas gausus išsamių gamtos aprašymų, metaforų, paralelių, priežastingų santykių.

Mariaus Katiliškio kūrinio žodynas itin turtingas, įvykiai pasakojami gyvai, veikėjai atskleidžiami su visais savo trūkumais ir privalumais. Netrūksta aistrų, meilės ir kitų jausmų. Dvasinis žmonių pasaulis neatsiejamas nuo metų laikų kaitos. Viena pagrindinių temų – asmens laisvės troškimas bei kaimo tradicijų nuosmukis modernėjančiais laikais. Romano įvykių centre – Tilius – miško kirtėjas, svajojantis prasimušti ir susipainiojęs keliuose meilės santykiuose.

1990-tais metais Lietuvos kino studijoje pagal šį romaną buvo pastatytas filmas. Pagrindinius veikėjus įkūnijo Arvydas Bagdonas, Nijolė Narmontaitė, Ingrida Mikelionytė, Gediminas Girdvainis ir kiti žinomi Lietuvos aktoriai.

Marius Katiliškis (1914-1980 m.) – Lietuvos išeivijos rašytojas. Tikrasis vardas – Albinas Marius Vaitkus. Gimęs vienuolikos vaikų šeimoje autorius didžiąją vaikystės dalį praleido Katiliškių kaime. Pirmąją savo poeziją rašytojas publikavo 1931-ais metais, netrukus pradėjo rašyti ir prozos žanro kūrinius. Jie buvo spausdinami įvairiuose to meto žurnaluose. 1949 m. Marius Katiliškis išvyko į JAV, ten dirbo įvairius fizinius darbus ir bendradarbiavo su išeivijos leidiniais. Būdamas emigracijoje išleido kelias knygas, tarp jų ir romaną „Miškais ateina ruduo“.

Lietuvių klasiko knyga privalo atsidurti kiekvienoje lentynoje, todėl siūlome ją įsigyti internetu. Pirkti online patogu, nes kiekvienas leidinys turi informacinę santrauką su trumpais aprašymais, ištraukomis, puslapių skaičiumi ir kitomis detalėmis. Įvairaus žanro ir siužetų knygos per išpardavimus ir akcijas kainuoja pigiau. Per sunku išsirinkti? Remkitės kitų skaitytojų atsiliepimais bei apžvalgomis!Kiti taip pat domėjosi


2023-06-21

Knyga stebina skaistumu ir detale, kviečia skaitytoją į neįprastą kelionę per gamtos ir žmogaus sąveiką.

2023-06-21

Be abejonės pavykęs M. Katiliškio darbas su žiupsneliu jaunatviškos romantikos ir aistros :)) Gero skaitymo !

2023-06-20

Puikus pasirinkimas tiek tiems, kurie nori pabėgti nuo kasdienybės, tiek tiems, kurie ieško įkvėpimo ir ryšio su gamta.

2023-06-19

Nuo pirmųjų puslapių jaučiau, kad buvau suvokęs kažką ypatingo ir giliai emocionalaus.

2023-06-15

i knyga suteikia galimybę atsiskirti nuo kasdienybės ir pamėgauti turiningu skaitymo patyrimu, kuris atneša šilumą į širdį ir skatina suvokti, kaip gamta mus gali įkvepti ir paveikti.

2023-06-15

Maloniai nustebino autentika, charakteriai, istorija ir netikėta pabaiga.

2023-06-13

Tekstas plaukia sklandžiai ir elegantiškai, prisodrintas įdomių faktų ir meditatyvių refleksijų apie gamtą.

2023-06-09

Autorius išraiškingai aprašo gamtos vaizdus, skleidžia kvapus ir garsus, kurie padėjo man pajusti tikrąjį miško gyvenimą. Jo aprašymai yra taip gyvi ir dėmesio verti, kad galima pamiršti savo kasdienę aplinką ir pasinerti į šią natūralią ir harmoningą aplinką

2023-06-08

Tai yra knyga, kurioje galite pamiršti kasdienybės rūpesčius ir pabėgti į gamtos apsuptyje

2023-06-07

Nuostabi rašytojo įžvalga apie gamtos grožį ir jos įtaką mūsų gyvenimui.

2021-09-06

gražus , bet liūdnas romanas. kaip tik tinkantis skaityti dabar, kada tuo tuoj miškais ateis ruduo.

2021-08-24

Melancholiškas, ypatingo grožio, taurumo ir subtilumo kūrinys. Nejučia skatina susimąstyti apie mus supančią aplinką, gamtą jos grožį ir laikinumą, ryšį su artimaisiais.

2021-08-10

toks svajingas, bet kartu ir žiaurus tas lietuviškas realizmas. Gera knyga, galėtų ir jaunimas perskaityti.

2021-07-21

vienas mėgstamausių romanų M. Katiliškio. vien jau pavadinimas, toks gražus ir toks gilus. puikus kūrinys apie mūsų tėvynę.

2021-07-20

Lietuvių autoriai visada yra savesni už kitus. Ir visai nesvarbu, kad nėra garsūs pasaulyje, nesvarbu, jog neturi krūvis apdovanojimų. Bet lietuviškai parašytas tekstas, neverstas vistiek 100 kartų mielesnis akiai ir ausiai.

2021-06-25

2021-04-16

Ribotoje erdvėje (kaime) vyksta dramatiški vietinių gyventojų gyvenimai. Įdomus ne pats faktas, veiksmai, bet tie vidiniai dvejojimai, kai veikėjai bando permąstyti savo sprendimus, veiksmus ir pan. Net paprastas valstietis jaučia sunkią savo egzistencijos naštą, o keliamos problemos yra universalios iki šių dienų.

2021-04-09

Kaip miela širdžiai skaityti lietuvio rašytotojo, lietuviškus tekstus. Be jokių abejotinų vertimų, tiesiog mėgautis autentika ir stilistika, kuri kiekvienam lietuviui širdies gilumoje artima. Gamtos aprašymai - juk mes čia užaugę, čia gyvenam. Jautru, artima, tikra. Geras poilsis sielai nuo visų detektyvų, trilerių ir siaubų.

Parašykite atsiliepimą apie "Miškais ateina ruduo"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Miškais ateina ruduo", Marius Katiliškis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Marius Katiliškis su knyga "Miškais ateina ruduo" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Miškais ateina ruduo" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Marius Katiliškis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Miškais ateina ruduo" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Miškais ateina ruduo" perkama kartu