0

Rugiuose prie bedugnės

4.6
(8 įvertinimai)
Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
4000 knygų 30-80% pigiau
2019-04-28 Gerda

Nepaprastai įtraukianti knyga, verta dėmesio. Ne vieną kart skaityta, bet įspūdis išlieka nerealus.

Informacija

Rugiuose prie bedugnės

  • Leidėjas: Alma littera
  • Išleidimo metai: 2009
  • Formatas: 13x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 270
  • ISBN ar kodas: 9789986027706

Šiuo metu neparduodama

Aprašymas

Džeromo D. Selindžerio (J. D. Salinger) „Rugiuose prie bedugnės“ – visų laikų paauglių ir jaunimo biblija tapęs kūrinys, visiškai atsparus laiko ir kartų pokyčiams.

Literatūros klasika tapusi Dž. D. Selindžerio knyga pirmą kartą išleista 1951 metais. Ilgą laiką tai buvo labiausia cenzūruojamas kūrinys Jungtinėse Valstijose, kainavęs ne vieną darbo vietą mokytojams, kurie išdrįsdavo ją pasiūlyti savo mokiniams. Dabar knyga išversta į daugelį kalbų, kasmet parduodama apie 250 tūkst. egzempliorių, iš viso parduota apie 65 mln.


Knygoje „Rugiuose prie bedugnės“ autorius subtiliai vaizduoja paauglio dvasinį pasaulį ir nesibaigiantį jo protestą prieš kasdienybę, rutiną, taisykles, primestas visuomenės. Pagrindinis romano herojus Houldenas keliauja, ieško, dažnai bėga iš vienos ar kitos situacijos ar tiesiog nuo savęs. Houldenas yra tas, kuris tarsi stebi visą pasaulio sandarą iš šalies ir nuolat ją kvestionuoja savo elgesiu, žodžiais, veiksmais. Jis turi savo supratimą apie tai, kas gera ir teisinga, o kas neverta jo dėmesio arba tiesiog apskritai nevertinga. Mokslai, meilė, seksas, svaigalai – viso to romane galima rasti, tačiau pagrindinis veikėjas apie tai mąsto giliau ir tas gylis nedingsta net jam kalbant kartais vulgariu paauglių žargonu.


Šis Dž. D. Selindžerio kūrinys buvo nemažai kritikuojamas dėl neliteratūrinės kalbos ir pernelyg atviro paauglių minčių bei santykių reiškimo. Kai kur knyga buvo uždrausta, tačiau to meto paaugliams tai kėlė tik dar didesnį susidomėjimą kūriniu ir pagrindiniu jo herojumi, kuris greitai tapo maištaujančiųjų simboliu. „Rugiuose prie bedugnės“ kritikų dažnai siejama su autoriaus išgyvenimais Antrajame pasauliniame kare, kuriuos rašytojas perkėlė į kitokią erdvę ir laiką, nes tiesiog nenorėjo rašyti apie karą.


Šiuo metu knyga „Rugiuose prie bedugnės“ įtraukiama į mokyklų mokymo programas, ji patenka į vertingiausių XX amžiaus knygų sąrašus. Daugybė kitų rašytojų, žymių žmonių ir net muzikos grupių yra pripažinusios, kokią didžiulę įtaką jiems padarė šis Dž. D. Selindžerio kūrinys.


Amerikiečių rašytojas, eseistas Adamas Gopnikas „Rugiuose prie bedugnės“ vadina viena iš trijų geriausių amerikiečių knygų drauge su „Heklberio Fino nuotykiais“ ir „Didžiuoju Getsbiu“: „Jokioje kitoje knygoje taip gerai nejuntamas miestas kaip „Rugiuose prie bedugnės“ juntamas šeštojo dešimtmečio Niujorkas“.Daugybė Holivudo prodiuserių ir aktorių siekė ekranizuoti romaną „Rugiuose prie bedugnės“, bet nė vienas nesulaukė teigiamo autoriaus atsakymo. Net po Dž. D. Selindžerio mirties 2010 metais jo agentas pakartojo, jog niekas nepasikeitė ir teisė ekranizuoti ar kitaip atkurti romaną nebus parduodama. Paviešintame rašytojo laiške teigiama, kad yra tikimybė, jog vieną dieną teisės bus parduotos ir jis su malonumu tai palieka kaip draudimą savo žmonai ir dukrai. Jis taip pat teigė nemanąs, kad romanas yra tinkamas ekranizavimui ir džiaugėsi, jog jam neteks matyti tokio galimo sandorio rezultatų.


Džeromas Deividas Selindžeris (Jerome David Salinger) gimė 1919 m. sausio 1 d. Augo prestižiniame Niujorko rajone, Manhetene, studijavo karo akademijoje. Vėliau – Ursinuso koledže, Niujorko bei Kolumbijos universitetuose. 1937 m. 18-metis Džeromas įsimylėjo Oną O’Neil, kuri vėliau ištekėjo už Čarlio Čaplino. Antrojo Pasaulinio karo metais Dž. Selindžeris buvo pašauktas į kariuomenę. Grįžęs iš karo vedė Klarą Daglas (Claire Douglas) ir susilaukė 2 vaikų. Tačiau šeima išsiskyrė. Rašytojas apsigyveno Cornish‘e (New Hampshire, JAV), atsiskyrė nuo visuomenės. Jis iki pat mirties 2010 metais nebedalino interviu, vengė bet kokio viešumo ir gyveno itin uždarą gyvenimą. Mirė būdamas 91-erių. Jo paskutinis originalus kūrinys buvo publikuotas 1965 m., o paskutinis iš jo imtas interviu buvo 1980 m. Vis dėlto šeimos nariai sako, kad Selindžeris rašė iki pat mirties.


Iš anglų kalbos vertė Povilas Gasiulis
2019-04-28

Nepaprastai įtraukianti knyga, verta dėmesio. Ne vieną kart skaityta, bet įspūdis išlieka nerealus.

2018-11-22

Labai įtraukianti knyga, tik viršelis galėtų būti išsamesnis

2011-04-15

Neypatinga... Sunkiai skaitėsi... Pradžia visiškai neįdomi, bet poto pakenčiama

2011-02-24

sutinku su Rasele,o saip knyga labai patiko ,atrode kad apie save skaiciau

2010-11-13

Knygą gavau per gimtadieni:)kai tik pradejau skaityt pasirode tokia neidomi, bet kai isiskaiciau... Negalejau sustot neskaicius:D

2010-02-17

labai faina

2010-01-10

Knyga gera. patiko labai. Bet gal galėtų kas nors pasakyt kiek puslapiu knygoje? neužsirašiau ir nebepamenu, nes knyga senokai skaičiau

2009-11-10

Praejusio amziaus \"Heroinas\", gal todel, kad ir skaiciau sias knygas viena po kitos, siaip nebuciau supratus ka autorius norejo pasakyt...

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu