Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 20 € *

Nuo Neries iki Kolymos: Jonas Čerskis. Vilnius–Sibiras

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2024-07-31 1.73 SoldOut

Knygos „Nuo Neries iki Kolymos: Jonas Čerskis. Vilnius–Sibiras“ aprašymas

J. Čerskis gimė 1845 m. gegužės 3 (15) d. Vitebsko gubernijos Svolnos dvare, dabartinėje Baltarusijos teritorijoje. 1857–1859 m. mokėsi Vilniaus I gimnazijoje, o 1859–1863 m. – Vilniaus bajorų institute. 1863 m. įsitraukė į sukilimą, paimtas į nelaisvę ir įkalintas Daugpilio tvirtovėje. Už dalyvavimą sukilime nuteistas ištremti rekrutu į Sibirą. Omske kareiviavimo metais išaiškėjo jo gabumai geologijai ir zoologijai, čia jis parašė pirmąjį mokslinį straipsnį apie Omsko apylinkių geologinę struktūrą. Niekieno neskatinamas, atvirkščiai, net trukdomas, jis sugebėjo geologiškai ištirti apie tūkstančio kvadratinių kilometrų plotą. Atleistas iš tarnybos kariuomenėje, nuvyko į Irkutską jau būdamas savamokslis kraštotyrininkas. Rusijos geografų draugijos Rytų Sibiro skyrius Irkutske jį išugdė mokslininku. Čia jis tapo žymaus geologo ir geografo A. Čekanovskio padėjėju ir mokiniu.
J. Čerskis daugiausia tyrinėjo Rytų Sibirą, kurio žemėlapyje XIX a. antrojoje pusėje dar buvo daug baltų dėmių. Septintajame dešimtmetyje suintensyvėjo jų tyrimas. Prie to nemažai prisidėjo ir J. Čerskis.
Šioje knygoje, remiantis archyviniais dokumentais (apie J. Čerskio gimtinę, jo kilmę, mokymąsi, veiklą sukilėlių gretose, paėmimą į nelaisvę, teismą), atkuriamas ankstyvasis J. Čerskio gyvenimo kelias, jo tremtis į Sibirą, mokslinių tyrinėjimų ir atradimų sunkumai tremtyje, pripažinimas ir ankstyva mirtis. Knygos autorius, be darbo archyvuose, rinkdamas šiai knygai medžiagą 1968, 1979, 1984 ir 1987 m.įvairiomis priemonėmis nuo Neries iki Kolymos upių keliavo po Sibirą J. Čerskio gyvenimo, ekspedicijų ir tyrinėjimų vietomis. 1968 m. nuo Indigirkos iki Kolymos upių pakartojo J. Čerskio 1891 m. ekspedicijos maršrutą. Autorius savo akimis pamatė ir patyrė tai, ką matė, ku

  • Autorius: Gediminas Ilgūnas
  • Leidėjas: Versus aureus
  • Išleidimo metai: 2008
  • Knygos puslapių skaičius: 280
  • Formatas: 18x25, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955340850

Parašykite atsiliepimą apie „Nuo Neries iki Kolymos: Jonas Čerskis. Vilnius–Sibiras“

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą „Nuo Neries iki Kolymos: Jonas Čerskis. Vilnius–Sibiras“, Gediminas Ilgūnas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Gediminas Ilgūnas su knyga „Nuo Neries iki Kolymos: Jonas Čerskis. Vilnius–Sibiras“ jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga „Nuo Neries iki Kolymos: Jonas Čerskis. Vilnius–Sibiras“ patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Gediminas Ilgūnas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą „Nuo Neries iki Kolymos: Jonas Čerskis. Vilnius–Sibiras“ palikti ir jūs.

 


Dažnai su „Nuo Neries iki Kolymos: Jonas Čerskis. Vilnius–Sibiras“ perkama kartu