TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Paukščių pavadinimų žodynas

NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2023-12-31 43.15 SoldOut

Knygos "Paukščių pavadinimų žodynas" aprašymas

Vilniaus universiteto Ekologijos institutas išleido Lietuvos MA nario korespondento, habil. dr. Mečislovo Žalakevičiaus ir Irenos Žalakevičienės parengtą "Paukščių pavadinimų žodyną". Tai jau trečiasis Vilniaus universiteto Ekologijos instituto parengtos serijos apie pasaulio stuburinius gyvūnus žodynas, išleistas po autorių kolektyvo "Žinduolių pavadinimų žodyno" (2002) ir J. Virbicko sudaryto "Žuvų pavadinimų žodyno" (2005). Žodyno rankraštis rengtas 2006-2009 m.
"Paukščių pavadinimų žodyno" apimtis - 76,5 sąl. spaudos lankai. Tai - šešiakalbis (lotynų, lietuvių, anglų, vokiečių, prancūzų ir rusų kalbomis) pasaulio paukščių faunos pavadinimų žodynas skirtas mokslininkams, aplinkosaugininkams, aukštųjų mokyklų studentams, vertėjams, kino kūrėjams, muitinių pareigūnams, keliautojams bei visiems besidomintiems paukščiais.
Šiuo metu mūsų planetoje gyvena apie 10 000 paukščių rūšių. Šiandieną daugiau kaip 1 000 jų rūšių gresia išnykimas, o 5 000 rūšių populiacijų gausumas mažėja. Žodyne pateikiama 12 470 lietuviškų sukirčiuotų paukščių klasės pavadinimų (būrių, pobūrių, šeimų, pošeimių, tribų, genčių ir rūšių), naudojant šiuolaikinę paukščių klasės sistematiką. Daugiau kaip 11 000 sukurtų šiam žodynui naujų lietuviškų pavadinimų pateikiama pirmą kartą. Žodyne pateiktos 9 842 rūšys, apjungtos į 2 170 genčių, 202 šeimas (su 125 pošeimiais bei 58 tribomis), 45 pobūrius bei 28 būrius.
Žodyno gale skaitytojas ras visų pavadinimų rodykles šešiomis kalbomis. Žodynas aprobuotas Valstybinėje lietuvių kalbos komisijoje.


Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Paukščių pavadinimų žodynas"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Paukščių pavadinimų žodynas", Mečislovas Žalakevičius ir Irena Žalakevičienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Mečislovas Žalakevičius ir Irena Žalakevičienė su knyga "Paukščių pavadinimų žodynas" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Paukščių pavadinimų žodynas" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Mečislovas Žalakevičius ir Irena Žalakevičienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Paukščių pavadinimų žodynas" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Paukščių pavadinimų žodynas" perkama kartu