0

Paukščių pavadinimų žodynas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas)

46,05 €
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Paukščių pavadinimų žodynas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas)

  • Leidėjas: Gamtos tyrimų centras
  • Išleidimo metai: 2012
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 1236
  • ISBN ar kodas: 9789986443704

2021-01-31 46.05 InStock
Į krepšelį
Knygos "Paukščių pavadinimų žodynas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas)" aprašymas

Tai Lietuvos MA nario korespondento, habil. dr. Mečislovo Žalakevičiaus ir Irenos Žalakevičienės parengto "Paukščių pavadinimų žodyno" 2-asis pataisytas ir papildytas leidimas.

"Paukščių pavadinimų žodyno" apimtis - 1236 puslapiai. Tai - šešiakalbis (lotynų, lietuvių, anglų, vokiečių, prancūzų ir rusų kalbomis) pasaulio paukščių faunos pavadinimų žodynas skirtas mokslininkams, aplinkosaugininkams, aukštųjų mokyklų studentams, vertėjams, kino kūrėjams, muitinių pareigūnams, keliautojams bei visiems besidomintiems paukščiais.

Šiuo metu mūsų planetoje gyvena apie 10 000 paukščių rūšių. Šiandieną daugiau kaip 1 000 jų rūšių gresia išnykimas, o 5 000 rūšių populiacijų gausumas mažėja. Žodyne pateikiama 12 470 lietuviškų sukirčiuotų paukščių klasės pavadinimų (būrių, pobūrių, šeimų, pošeimių, tribų, genčių ir rūšių), naudojant šiuolaikinę paukščių klasės sistematiką. Daugiau kaip 11 000 sukurtų šiam žodynui naujų lietuviškų pavadinimų pateikiama pirmą kartą. Žodyne pateiktos 9 842 rūšys, apjungtos į 2 170 genčių, 202 šeimas (su 125 pošeimiais bei 58 tribomis), 45 pobūrius bei 28 būrius.


Tai jau trečiasis Vilniaus universiteto Ekologijos instituto parengtos serijos apie pasaulio stuburinius gyvūnus žodynas, išleistas po autorių kolektyvo "Žinduolių pavadinimų žodyno" (2002) ir J. Virbicko sudaryto "Žuvų pavadinimų žodyno" (2005).


Žodyno gale skaitytojas ras visų pavadinimų rodykles šešiomis kalbomis. Žodynas aprobuotas Valstybinėje lietuvių kalbos komisijoje.

Parašykite atsiliepimą apie "Paukščių pavadinimų žodynas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas)"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Paukščių pavadinimų žodynas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas), kurią skaitytojams dovanoja Sud. Mečislovas Žalakevičius, Irena Žalakevičienė. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Sud. Mečislovas Žalakevičius, Irena Žalakevičienė su knyga Paukščių pavadinimų žodynas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas) jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Paukščių pavadinimų žodynas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas) patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Sud. Mečislovas Žalakevičius, Irena Žalakevičienė. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Paukščių pavadinimų žodynas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas) palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Paukščių pavadinimų žodynas (2-as pataisytas ir papildytas leidimas)" perkama kartu