0

Regimybės atspindžiai: vizualumo poetika Alfonso Nykos-Niliūno kūryboje

Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
Informacija

Regimybės atspindžiai: vizualumo poetika Alfonso Nykos-Niliūno kūryboje


Šiuo metu neparduodama

Knygos "Regimybės atspindžiai: vizualumo poetika Alfonso Nykos-Niliūno kūryboje" aprašymas

Iš pirmo žvilgsnio Alfonso Nykos-Niliūno poezija su namų praradimo, sūnaus palaidūno klajonių, būties erozijos teminėmis dominantėmis daugmaž idealiai telpa egzistencializmo ar lietuviškojo katastrofizmo paradigmoje. Neramių herojų apgyvendinti ar, priešingai, ištuštėję peizažai turi gilų kultūrinių asociacijų podirvį, kurį „purenant“ galima „atkasti“ nuorodų į pasaulinę poeziją, meną, muziką. Ir tai ne šiaip užsispyrėlio pastanga brautis į XX a. Vakarų literatūros Olimpą – Nyka-Niliūnas natūraliai kvėpuoja pasaulinės kultūros oru ir, įveikdamas išeiviams įprastą nostalgišką rezignaciją, geba atskleisti naujas regimybės perspektyvas. Regimybė – tai optikos sričiai priklausantys fenomenai, nepatikrinami kitomis juslėmis, nors ir sužadinantys subjektui sinestezijos (juslių susiliejimo) lūkesčius. Tamsos figūros uždarame, į fragmentus suskilusiame, statišką paveikslą primenančiame poezijos pasaulyje susijusios su slėpimu, nutylėjimais, aklumu, o šviesos – su aiškumu, proto pastangomis, atvirumu, praregėjimu, metafiziniu nušvitimu. Lyg dvigubame fotonegatyve susilieja praeitis ir dabartis, subjektas atsiduria tarp tikrovės, sapno ir fantastiškos utopinės erdvės. Aprašyti poetinės regimybės mirgėjimą, vizualumo poetikos paradoksus – šios knygos tikslas.

Parašykite atsiliepimą apie "Regimybės atspindžiai: vizualumo poetika Alfonso Nykos-Niliūno kūryboje"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo įsigyti internetu knygą Regimybės atspindžiai: vizualumo poetika Alfonso Nykos-Niliūno kūryboje, kurią skaitytojams dovanoja Manfredas Žvirgždas. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti ar Manfredas Žvirgždas su knyga Regimybės atspindžiai: vizualumo poetika Alfonso Nykos-Niliūno kūryboje jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga Regimybės atspindžiai: vizualumo poetika Alfonso Nykos-Niliūno kūryboje patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Manfredas Žvirgždas. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą Regimybės atspindžiai: vizualumo poetika Alfonso Nykos-Niliūno kūryboje palikti ir jūs.

 


Dažniausiai su "Regimybės atspindžiai: vizualumo poetika Alfonso Nykos-Niliūno kūryboje" perkama kartu