0

Trys lietuviškosios Europos. Tauta, Europa, ES dabartinėje tapatybėje

Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
Informacija

Trys lietuviškosios Europos. Tauta, Europa, ES dabartinėje tapatybėje

  • Leidėjas: Naujasis židinys-Aidai
  • Išleidimo metai: 2014
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 208
  • ISBN ar kodas: 9786099505992

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Trys lietuviškosios Europos. Tauta, Europa, ES dabartinėje tapatybėje" aprašymas
Filosofė, kultūros tyrinėtoja dr. Nerija Putinaitė lietuviškosios tapatybės klausimus svarsto jau ilgą laiką: bene prieš dešimtmetį pasirodė jos studija "Šiaurės Atėnų tremtiniai", kurioje imtasi kritiškai apmąstyti tai, kas plačiojoje visuomenėje atrodo savaime suprantama - nuostatas, kad lietuvių tauta esanti išskirtinė, didingesnė, senesnė, narsesnė, daugiau iškentusi už kitas. Šioje knygoje pirmą kartą analizuotas ir toli gražu nevienareikšmis lietuviškumo ir europietiškumo santykis. 2007 m. pasirodė "Nenutrūkusi styga" apie sovietmečio padarinius šiuolaikinio lietuvio savivokai ir mentalitetui - vienų entuziastingai pasitikta, kitų karštai kritikuota knyga netrukus tapo vienu reikšmingiausių ir dažniausiai minimų veikalų šia jautria tema.
Dabar tyrėjos žvilgsnis krypsta į dar vieną lietuviškosios tapatybės šaltinį. Praėjus dešimtmečiui nuo įstojimo į Europos Sąjungą, jos kultūra, paveldas ir veikimas Lietuvoje iš kultūrinių diskusijų lauko jau perėjo į politines, sukuria naujas priešpriešas visuomenėje.

"Kas kliudo jaustis esant visaverčiais europiečiais? Kodėl europietiškumas kai kada išgyvenamas kaip priedas prie tikrosios ir autentiškosios lietuviškos savivokos ar net kaip jai priešingas? Kodėl vis dar „grįžtame“ į Europą, ir kada šis grįžimas baigsis? Kas yra Europa, kuri mums būtų prasminga, sava ir verta pastangų?" - klausiama knygos pratarmėje. Mėginant į šiuos klausimus atsakyti, išryškėja trys lietuviškosios Europos.

"Lietuvio tapatybės problematika aktuali visiems - ir vaikams, ir akademikams, ir tiems “žmonėms iš gatvės”, kurie yra lietuviai be teorijų ir apibrėžimų. Su džiaugsmu galima konstatuoti, kad Putinaitės studija - bene išsamiausia visų laikų lietuviškosios tapatybės tyrimas europietiškame kontekste. Parašyta rimtai ir labai suprantamai net riboto intelekto lietuviams, tad malonu skaityti."
dr. Egidijus Vareikis, tarptautinės politikos apžvalgininkas

Parašykite atsiliepimą apie "Trys lietuviškosios Europos. Tauta, Europa, ES dabartinėje tapatybėje"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra


Dažniausiai su "Trys lietuviškosios Europos. Tauta, Europa, ES dabartinėje tapatybėje" perkama kartu