0
Internetu: 3,39 €
Knygyne: 17,29 €*
Sutaupote: 13.90 € (81%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Urologijos vadovas

  • Leidėjas: Vaistų žinios
  • Išleidimo metai: 2008
  • Puslapių skaičius: 168
  • ISBN ar kodas: 9789955884200

3.39 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Ši knyga "Urologijos vadovas" skirta visų pirma urologams, bendrosios praktikos gydytojams, bei kitų specialybių gydytojams ir studentams.

Recenzija


Iliustruotame 2008 metų leidinyje „Urologijos vadovas" pagrindinės urologijos sritys tinkamai pateikiamos akademiniu lygmeniu. Informacijos pateikimo stilius, iliustracijos, kiekviename skyrelyje pateiktos apibendrinančios tezės suteikia galimybę studentui ar pradedančiam praktiką urologui sistemingai perimti teorines žinias. Pažymėtina, kad knygos struktūra beveik atitinka universitetų siūlomą urologijos programą, todėl šią knygą būtų galima siūlyti kaip vadovėlį ar pagalbinę mokomąją priemonę aukštųjų mokyklų studentams.

Lyginant knygos tekstą ir vertimą į lietuvių kalbą, įžvelgiama tam tikrų loginių neatitikimų, nes išvertus medicininį tekstą, remiantis tik kalbos taisyklėmis, kartais prarandama medicininė mintis. Todėl siūloma daliai terminų pritaikyti lotyniškąją žodžių šaknį. Taip medikui tekstas bus suprantamesnis. Tiesa, vertėjas labai sėkmingai į tekstą skliausteliuose įterpė kai kuriuos lotyniškus terminus. Vartodami lietuviškus terminus, kurie kartais esti ir dviejų ar trijų žodžių, manau, apsunkintume galimybę knygą skaityti ir suprasti.

Si knyga yra pirmas sėkmingas vertimas tekstų, kuriuose apibūdinama šlapimo takų funkcija. Sistemingai pateikiami šlapimo takų standartiniai pavadinimai lietuvių kalba. Tačiau kai kurie pažodiniai vertimai neatitinka prasmės. Pavyzdžiui, terminas „stresinis šlapimo nelaikymas" tinkamai suvokiamas anglų kalba, o lietuvių urologai labiau linkę vartoti terminą „šlapimo nelaikymas fizinio krūvio metu". Panašių vertimo ir sampratos kolizijų esama nedaug, tokiu atveju pagal prasmę pasiūlyta lietuviškų terminų.

Apibendrinant lietuvių kalba pasirodysiančios knygos aptarimą, norėtųsi pabrėžti, kad leidinys vertintinas kaip labai reikalingas ne tik urologams, bet ir visiems gydytojams.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu