0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Kaina internetu: 3,39 €
Kaina knygyne: 17,29 €*
Sutaupote: 13.90 € (81%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Knygą turime sandėlyje
2021-06-30 3.39 InStock
Į krepšelį
Knygos "Urologijos vadovas" aprašymas

Ši knyga "Urologijos vadovas" skirta visų pirma urologams, bendrosios praktikos gydytojams, bei kitų specialybių gydytojams ir studentams.

Recenzija


Iliustruotame 2008 metų leidinyje „Urologijos vadovas" pagrindinės urologijos sritys tinkamai pateikiamos akademiniu lygmeniu. Informacijos pateikimo stilius, iliustracijos, kiekviename skyrelyje pateiktos apibendrinančios tezės suteikia galimybę studentui ar pradedančiam praktiką urologui sistemingai perimti teorines žinias. Pažymėtina, kad knygos struktūra beveik atitinka universitetų siūlomą urologijos programą, todėl šią knygą būtų galima siūlyti kaip vadovėlį ar pagalbinę mokomąją priemonę aukštųjų mokyklų studentams.

Lyginant knygos tekstą ir vertimą į lietuvių kalbą, įžvelgiama tam tikrų loginių neatitikimų, nes išvertus medicininį tekstą, remiantis tik kalbos taisyklėmis, kartais prarandama medicininė mintis. Todėl siūloma daliai terminų pritaikyti lotyniškąją žodžių šaknį. Taip medikui tekstas bus suprantamesnis. Tiesa, vertėjas labai sėkmingai į tekstą skliausteliuose įterpė kai kuriuos lotyniškus terminus. Vartodami lietuviškus terminus, kurie kartais esti ir dviejų ar trijų žodžių, manau, apsunkintume galimybę knygą skaityti ir suprasti.

Si knyga yra pirmas sėkmingas vertimas tekstų, kuriuose apibūdinama šlapimo takų funkcija. Sistemingai pateikiami šlapimo takų standartiniai pavadinimai lietuvių kalba. Tačiau kai kurie pažodiniai vertimai neatitinka prasmės. Pavyzdžiui, terminas „stresinis šlapimo nelaikymas" tinkamai suvokiamas anglų kalba, o lietuvių urologai labiau linkę vartoti terminą „šlapimo nelaikymas fizinio krūvio metu". Panašių vertimo ir sampratos kolizijų esama nedaug, tokiu atveju pagal prasmę pasiūlyta lietuviškų terminų.

Apibendrinant lietuvių kalba pasirodysiančios knygos aptarimą, norėtųsi pabrėžti, kad leidinys vertintinas kaip labai reikalingas ne tik urologams, bet ir visiems gydytojams.


Parašykite atsiliepimą apie "Urologijos vadovas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Knygos apie urogenitalinę sistemą

Nigel Bullock, Andrew Doble, William Turner, Peter Cuckow parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Urologijos vadovas, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Urologijos vadovas aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Urologijos vadovas už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Urologijos vadovas? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Nigel Bullock, Andrew Doble, William Turner, Peter Cuckow tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Urologijos vadovas" perkama kartu