0

Užupio respublika

  • Nuolaida knygai -83%
5.0
(1 įvertinimai)
Internetu: 1,49 €
Knygyne: 8,39 €*
Sutaupote: 6.90 € (83%)
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
2013-02-12 Jurga

Šaunuolis, Maru!

Informacija

Užupio respublika

  • Leidėjas: Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla
  • Išleidimo metai: 2012
  • Formatas: 13x20, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 232
  • ISBN ar kodas: 9789986397359

2020-07-31 1.49 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Pietų Korėjos rašytojo Hailji romane "Užupio respublika" vaizduojama, kaip korėjietis Halas atvyksta į Vilnių ieškoti mistinės Užupio respublikos, turinčios savo kalbą, himną, savą istoriją ir herojus. Su fantazija ir humoru pinamas pasakojimas apie turtingą praeities kultūrą bei dabarties Užupio menininkus ir institucijas, nevengiant kontroversijų ir mistifikacijų. Apie Užupio respubliką autorius jau parašė ir kino scenarijų.

Hailji (turėtume tarti Haildži, tikrasis vardas Rim Jong Joo) gimė 1955 metais Kyungju, Pietų Korėjoje, studijavo kūrybinį rašymą Seulo Chungango universitete, įgijo pranzūcų literatūros magistro laipsnį Puatjė ir daktaro laipsnį Limožo universitetuose Prancūzijoje. Šiuo metu profesoriauja Seulo Donduko moterų universitete, dėsto kūrybinį rašymą. Pirmuoju savo romanu „Kelias į lenktynių žiedą“ 1990 metais jis sukėlė nemažą šurmulį Korėjos literatūrinėje padangėje. Po to išleido dar 12 romanų, literatūros teorijos veikalą, 2 eilėraščių rinkinius (vienas anglų, kitas prancūzų kalba), kino scenarijų, dramą, apsakymų rinkinį. Du jo romanai ekranizuoti, vienas pritaikytas teatro scenai.

„Užupio respublika“ (taip, tai lyg ir ta pati – už Vilnelės) – kiek melancholiškas, mistiškas, tačiau nestokojantis humoro romanas, kalba apie prarastus pasaulius, kurių nebeįmanoma susigrąžinti, apie praeitį, kurios pasekmių neįmanoma išvengti. Be kita ko šis romanas žavi kitos kultūros žmogaus, staiga atvykusio į nežinomą šalį, tapomais mūsų amžininkų portretais, teikia galimybę mums į save pažvelgti kito akimis. Hailji svajoja pastatyti kino filmą su garsiais aktoriais, kuriam scenarijų jau yra parašęs.“
Kornelijus Platelis

Iš korėjiečių kalbos vertė Martynas Šiaučiūnas-Kačinskas

2013-02-12

Šaunuolis, Maru!

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu