0

Mario Puzo

Mario Gianluigi Puzo (1920 m. spalio 15 d., Niujorkas, JAV - 1999 m.

Mario Puzo knygos


Krikštatėvis | Mario Puzo

Šiuo metu neparduodama

Kvailiai miršta | Mario Puzo

Šiuo metu neparduodama

Ketvirtasis Kenedis | Mario Puzo

Šiuo metu neparduodama

Keršto kelias | Mario Puzo

Šiuo metu neparduodama

Paskutinis Donas | Mario Puzo

Šiuo metu neparduodama

Sicilietis | Mario Puzo

Šiuo metu neparduodama

Mama Liučija | Mario Puzo

Šiuo metu neparduodama

Tamsos arena | Mario Puzo

Šiuo metu neparduodama

Krikštatėvis | Mario Puzo

Šiuo metu neparduodama

Omerta | Mario Puzo

Šiuo metu neparduodama


liepos 2 d., Niurjorkas, JAV) – legendinis amerikiečių rašytojas, scenaristas ir žurnalistas, kurį išgarsino kūriniai apie mafiją ir nusikalstamą pasaulį.


Mario Puzo gimė Niujorke, vadinamojoje „Pragaro virtuvėje“ – nusikaltimų ir neturto epicentre, kuris buvo labiau panašus į atskirą pasaulį, nei į spindinčio ir klestinčio Niujorko rajoną. Rašytojo tėvai – neturtingi italai emigrantai iš Kampanijos regiono. Daugelis Puzo istorijų paremtos autentiška patirtimi įgyta būtent gyvenant šioje Niujorko dalyje. Baigęs Niujorko miesto koledžą, jaunasis Mario Puzo Antrojo pasaulinio karo metu tarnavo karinėse JAV oro pajėgose. Dėl prasto regėjimo jis negalėjo dalyvauti mūšiuose, todėl buvo paskirtas viešųjų ryšių pareigūnu Vokietijoje.


Pirmuosius kūrinius Mario Puzo parašė 1950-aisiais, tačiau jo pirmoji knyga buvo išleista penkiais metais vėliau. Šeštame ir septintame XX a. dešimtmečiuose jis rašė straipsnius įvairiems bulvariniams žurnalams, dirbo redaktoriumi. Kiek vėliau su juo susisiekė ankstesnių jo knygų leidybos agentas ir pasiūlė parašyti dar vieną knygą – jis rekomendavo naujajame kūrinyje atspindėti mafijos gyvenimą. Nusikaltimai ir menkai pažįstamas šešėlinis pasaulis audrino skaitytojų vaizduotę. Nors keli leidėjai atmetė Puzo rankraštį, galiausiai vienas iš jų nusprendė surizikuoti.


Taip gimė garsiausias Mario Puzo kūrinys – „Krikštatėvis“. 1969 m. pasirodžiusi knyga pasakoja apie išgalvotą Niujorko mafijos šeimą, vadovaujamą Vito Korleonės. Romane pasakojama apie nusikalstamo pasaulio tarpusavio kovas pokario metais ir siekį dominuoti pogrindžio pasaulyje. 67 savaites ši knyga išbuvo The New York Times bestselerių sąraše, o per du metus buvo parduota daugiau kaip devyni milijonai jos kopijų.


Amerikiečių režisierius Francis Ford Copola „Krikštatėvį“ pavertė trijų dalių kino saga, susilaukusia ne mažesnio populiarumo nei pats romanas. Filmuose vaidino tokios žvaigždės kaip Al Pacino ir Marlon Brando, o 1972 m. pasirodžiusio filmo buvo laukiama su didžiuliu nekantrumu. Nenuostabu, kad vos tik pradėtas rodyti Oskarų apdovanojimuose jis susišlavė Geriausio metų filmo, Geriausio aktoriaus ir Geriausio adaptuoto scenarijaus nominacijas, o dar septynioms buvo nominuotas. Visą šį komplektą papildė penki Auksiniai gaubliai ir vienas Grammy apdovanojimas. „Krikštatėvio“ saga laikoma vienu geriausių kada nors sukurtų filmų.