0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Naomi Alderman (g. 1974 m., Londonas, Jungtinė Karalystė) – britų rašytoja ir kompiuterinių žaidimų kūrėja.

Naomi Alderman gimė Anglijos žydų istoriko Geoffrey Aldermano šeimoje. Mokėsi Pietų Hapsteado vidurinėje mokykloje, o ją baigusi Oksforde studijavo bendrą filosofijos, politikos ir ekonomikos programą.

Naomi Alderman knygos


Galybė | Naomi Alderman
Nuolaida knygai -22%
13,39 € 16,99 € *

Baigusi studijas dirbo vaikų literatūros leidybos srityje, o vėliau redaktore teisininkų kontoroje.

Grįžusi iš komandiruotės Amerikoje, susidomėjo kūryba ir nieko nelaukdama ji užsirašė į kūrybinio rašymo studijas Rytų Anglijos (East Anglia) universitete. Avantiūra pasiteisino, jau 2007 m. „The Sunday Times“ įvardijo ją metų jaunimo rašytoja, ji pateko tarp 25 „Waterstones“ leidyklos perspektyvių ateities rašytojų.

Naomi Alderman kuria ne tik grožinę literatūrą, bet ir video žaidimus. 2004–2007 m. ji sukūrė scenarijų ir tekstus žaidimui „Perplex City“, o 2012 m. sėkmės ir pripažinimo susilaukė jos kūrinys „Zombies, Run!“. Alderman taip pat rašo technologijos temomis „The Guardian“, kuria mokslui skirtas programas „BBC Radio 4“, o nuo 2012 m. eina kūrybinio rašymo profesorės pareigas Bath Spa universitete.

Dar būdama paauglė, Naomi Alderman susidomėjo feminizmu ir nuo to laiko aktyviai pasisako moterų teisių tema. Šios nuostatos tapo ir jos kūrybos įkvėpimu – pagrindinės feminizmo idėjos atsispindi ir lietuvių kalba išleistoje knygoje „Galybė“. Rašytoja skatina jaunas merginas būti iniciatyviomis ir siekia įkvėptivyresnio amžiaus moteris. Ji atmeta įsitikinimą, kad kažkuri lytis yra pranašesnė, ir mano, jog esminis uždavinys visuomenei yra visų žmonių lygybė.

2012 m. Naomi Alderman dalyvavo „Rolex“ mentoriaus ir protežė programoje, kurioje perspektyviam jaunajam rašytojui skiriamas profesionalus ir patyręs mentorius. Kylanti rašytoja projekto metu bendradarbiavo su garsiąja Margaret Atwood – jųdviejų bendro darbo rezultatas buvo pačiai Atwood dedikuota Alderman knyga „Galybė“. Ji 2017 m. buvo apdovanota „Bailey’s“ moterų literatūros prizu, o buvęs JAV prezidentas Barakas Obama įvardijo ją kaip vieną geriausių metų knygų. Rašytoja patvirtino, kad teises į šią knygą įsigijo „Sister Pictures“ – vadinasi, ateityje skaitytojai gali sulaukti pagal ją sukurto televizijos serialo.