Tik šią savaitę: VAIKŲ LITERATŪROS DIENOS! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Paulius Saudargas (g. 1979 m.) – Lietuvos politinis ir visuomenės veikėjas, fizikas, organizavęs istorinės atminties ekspedicijas tautiečių tremties ir įkalinimo vietomis Sibire, už poliarinio rato, į Kazachstano stepes ar partizaninio pasipriešinimo keliais Ukrainoje. Pastarųjų ekspedicijų metu surinkta medžiaga tapo net kelių šios pilietiškai aktyvios asmenybės knygų pagrindu.

Paulius Saudargas knygosJas autorius parašė kartu su Goda Krukauskiene. Šie leidiniai, priskiriami knygų apie tremtį žanrui, yra svarbus istorinis liudijimas, kurį būtina išsaugoti ateities kartoms.

Vienoje iš minėtų knygų – „Kalinio riba“ – pasakojama apie Gulagą išgyvenusių žmonių patirtį sovietų priverstinio darbo lageriuose. Knygoje autentiški prisiminimai glaudžiai persipina su istorikų tyrimais. Tuo tarpu, į patį Gulagą pažvelgiama lyg į eksperimentinį pragarą, kuriame buvo bandomos fizinės ir dvasinės žmogaus galimybių ribos. Visuomenė supažindinama su SSRS kalėjimais ir juose sukurtomis žmogų naikinančiomis sąlygomis, dėl kurių „kaliniai kasdien artėjo prie ribos tarp šiapus ir anapus“. Ši citata itin tiksliai perteikia nežmonišką lagerių veikimo mechanizmą, kurį, deja, ištvėrė nedaugelis.

Knygos autoriai Paulius Saudargas ir Goda Krukauskienė pristato leidinio idėjos gimimo istoriją. Pasak jų, po anksčiau pasirodžiusios kitos knygos „Gulago partizanai“, pasakojančios apie sukilimus sovietų lageriuose, išleidimo, ši tema buvo plačiai pristatyta šalies mokyklose. „Bendraudami su mokiniais patyrėme, kad šiandienos kartai, net neprisilietusiai prie utopinės ir kruvinos Sovietų Sąjungos sistemos, labai sunku įsivaizduoti patirtis raudonojoje epochoje. Partizanų, politinių kalinių, tremtinių, disidentų gyvenimo patirtys ar elementari buitis mūsų laikais sunkiai suvokiama. Taigi ėmėmės naujo projekto pavadinimu „Kalinio riba“.“

Dar viena autorių knyga „Kovido frontas“. Tai – kovos su pandemija kronika, papasakota priešakinėse linijose stovėjusių medikų ir savanorių lūpomis. Tai knyga apie ryžtą ir ištvermę, savanorystę ir pasiaukojimą pasaulinės grėsmės akivaizdoje. Pauliaus Saudargo ir Godos Krukauskienės tekstai apie visuomenę, jos dabartines aktualijas ir istorines žaizdas yra svarbus indėlis į lietuvių pilietinę-istorinę atmintį.

Šias ir kitas knygas apie tremtį bei visuomenės aktualijas galite įsigyti internetu iš mūsų elektroninio knygyno. Pasidomėkite išpardavimais ir akcijomis, ir apsipirkite palankia kaina!