NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Peter James (g. 1948 m. rugpjūčio 22 d., Braitonas, Jungtinė Karalystė) - britų rašytojas, scenaristas ir prodiuseris.
Rašytojas juokauja, kad jis šiek tiek panašus į Šekspyrą, nes jo motina, kaip iš didžiojo klasiko tėvas - pirštinių siuvėja. Ir ne paprastų pirštinių, o skirtų jos didenybei Anglijos karalienei.

Peter James knygos

Rasta: 22

Mirtis iš pirmo žvilgsnio (knyga su defektais) | Peter James
-10% su kodu: PATOGU
5,99 €
Kaina su kodu: 5,39 €
Turime sandėlyje
Mirtina grėsmė | Peter James
-10% su kodu: PATOGU
13,99 €
Kaina su kodu: 12,59 €
Turime sandėlyje
Susimausi – galas (knyga su defektais) | Peter James
-10% su kodu: PATOGU
4,89 €
Kaina su kodu: 4,40 €
Turime sandėlyje
Susimausi – galas | Peter James
-10% su kodu: PATOGU
5,99 €
Kaina su kodu: 5,39 €
Turime sandėlyje
Mirtis iš pirmo žvilgsnio | Peter James
-10% su kodu: PATOGU
13,99 €
Kaina su kodu: 12,59 €
Turime sandėlyje
Rasta: 22

1952 m. karalienė vestuvėms pirmąkart išsirinko James siųtas pirštines, ir nuo to laiko Jos Didenybė dėvi tik jas. Po tėvų mirties šeimos verslu užsiima rašytojo sesuo Ženevjeva.


Peter James gimė pietų Anglijos mieste Braitone. Iš pradžių mokėsi Charterhouse mokykloje, vėliau Ravensbourne universitete. 1970 m. pradėjo karjerą Kanados televizijoje kaip scenaristas. Po kurio laiko įkūrė savo kompaniją Quadrant Films, kuri prodiusavo filmus. 1970-aisiais ši kompanija buvo stambiausia nepriklausoma prodiuserių kompanija visoje Kanadoje. Ji prodiusavo tokius filmus kaip Venecijos pirklys su Al Pacino, Galva debesyse su Charlize Theron, Beovulfas ir Grendelis su Gerard Butler ir Sarah Polley.


Pirmąsis Peter James parašytas romanas buvo mistinis. Paranormaliais reiškiniais rašytojas domėjosi nuo vaikystės. Aš dešimt metų gyvenau vaiduoklių pilname dvare Ditchlinge, - prisimena James. - Anksčiau tai buvo vienuolynas, pastatytas ant antikos laikų griuvėsių. Dvare gyveno Romos centuriono, vienuolio, vaiko ir labai piktos, nekenčiančios visų vyrų pilkos damos vaiduokliai. Vėliau rašytojas persikėlė į Liuisą ir apsigyveno šalia istorinio mūšio vietos. Čia rašytojas susipažino su visa armija Liuiso mūšyje žuvusių vaiduoklių, tačiau, kaip jis pats pasakoja, surado mandagų būdą išprašyti juos visus iš savo namų. Šiandien aš gyvenu Sussexe, buvusioje klebonijoje. Tai Viktorijos laikų dvaras, tačiau nei jame, nei mano bute Notting Hille vaiduoklių nėra. Londone namas pastatytas ant seno kino teatro, tačiau iki šiol jokių naktinių vaiduokliškų filmų dar nemačiau. Bet aš neprarandu vilties! - juokauja Peter James. Kaip paranormalių reiškinių tyrinėtojas James dažnai veda laidas Škotijos BBC radijuje.


1994 metais Penguin leidykla rašytojo romaną Host išleido ne tik popierine knyga, bet ir CD - kaip pirmąjį pasaulyje elektroninį romaną. Šis žingsnis sukėlė... skandalą! Žiniasklaidos vadino Peter James romano žmogžudžiu. Per ateinančius metus James tapo elektroninių leidinių gynėju. 1996 metais kartu su Steve Jobs Kalifornijos universiteto konferencijoje Los Andžele skaitė pagrindinį pranešimą.


Rašytojas parašė daugiau nei 20 romanų. Ypač išpopuliarėjo detektyvai, kuriuose bylas tiria detektyvas Rojus Greisas. Pirmasis šios serijos romanas pasirodė 2005 m. Tais pačiais metais Publishers Weekly titulavo Peter James populiariausiu metų rašytoju.
Detektyvinio ciklo veiksmas vyksta rašytojo gimtajame Braitono mieste. Rinkdamas medžiagą savo knygoms autorius pademonstravo neeilinį talentą atskleidžiant nusikaltimus, todėl Sasekso policija kartais jį kviečia kaip policijos konsultantą.
Rašytojas sako, kad paskutiniu metu jis dažniau susitinka su žudikais, negu su padoriais žmonėmis. Atsidėkodama už jo pagalbą, policija rašytojui gimtadienio proga padovanojo tikrą policijos automobilį, kuris papildė James išskirtinių automobilių kolekciją.


Peter James domisi kriminologija, naujais moksliniais atradimais, medicina ir paranormaliais reiškiniais. James mėgsta automobilius (turi nemažą naujų ir senovinių automobilių kolekciją), turi lenktynininko licenciją ir dažnai dalyvauja automobilių lenktynėse. Mėgsta aktyvų sportą  - slides, tenisą, golfą, kasdien nubėga iki 8 km.


Rašytojas labai myli savo šunis ir dažnai mini juos savo knygose. Skaitytojai susipažinę su vokiečių aviganiu Fibi (puikus temperamentas, jums labai nepasisekė, jeigu jūs esate triušis arba plėšikas), taip pat labradoro ir kiemsargio mišrūną Oskarą (jis buvo benamais, mes jį suradome gatvėje; jis toks atsipalaidavęs, kad kartais kyla įtarimas ar tik jis neplatina narkotikų) ir dar ši-cu ir pudelio mišrūnas Koko (jo veislė žavinga, bet arši).


2009 m. Peter James suteiktas Braitono universiteto  garbės daktaro laipsnį.