Uždaryti

Raudonoji Dalia. Nuslėpti Dalios Grybauskaitės biografijos puslapiai

Raudonoji Dalia. Nuslėpti Dalios Grybauskaitės biografijos puslapiai

(35 įvertinimai/ų)
Pristatymo trukmė: 3-6 darbo dienos
Leidėjas: Nataiva
Išleidimo metai: 2013
Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
Puslapių skaičius: 271
ISBN ar kodas: 9786099551906
Knygos viršelio "nugarėlė"

Anotacija

Naujausia Rūtos Janutienės knyga "Dinastija. Landsbergių išgyvenimo istorija"

Knyga "Raudonoji Dalia" - tai spaudos ir televizijos žurnalistės Rūtos Janutienės (Grinevičiūtės) knyga, kurioje gvildenamos Dalios Grybauskaitės kilmės mįslės, nagrinėjami tie jos biografijos aspektai, kuriuos ji nuslėpė nuo savo rinkėjų, kai siekė aukščiausio politinio posto Lietuvoje.
"Raudonoji Dalia" knygos herojė niekada nesutiko atsakyti į autorės klausimus, todėl tai, kas čia parašyta, yra lyg Dalios Grybauskaitės kaip asmenybės pristatymas per kitų žmonių vertinimų prizmę, t.  y.  kolegų žurnalistų įspūdžius, buvusiųjų valdinių prisiminimus. Čia politikė pasirodo tokia, kokią ją mažai kas matė.
Remiantis Ypatingojo archyvo dokumentais, atskleidžiama jos veikla sovietmečiu, jos tarnystė komunistiniam režimui ir pastangos išgelbėti karjerą Lietuvai paskelbus Nepriklausomybę. Plačiai parodyti jos rinkimų kampanijos bei prezidentavimo užkulisiai.
Knyga "Raudonoji Dalia" iliustruota nuotraukomis, kurių didžiuma iki šiol nebuvo skelbtos.

"Praeitis - ne nuosprendis, bet vargas tam, kuris neišmoko jos pamokų. Todėl gelstelėjusiose prosenelių nuotraukose ieškom savo ir savo vaikų veido bruožų. Skaitydami mirusiųjų artimųjų laiškus, nesijaučiame vieniši istorijos praeiviai. Mėginame perskaityti savo protėvių kraujo linijų raštą [...] Tokie jau mes... Nemėgstame vienatvės net būtajame laike.
O ir ne! Yra žmonių, kuriems ši taisyklė negalioja. Kodėl? Todėl, kad išrinktųjų praeitis niekaip nepaveikia jų dabarties. Jų praeitis - kaip sena gyvatės oda. Ji liko kažkur istorijos brūzgynuose. Ar gyvatės prigimtis keičiasi dėl kažkokios išnaros? Ar jai dėl to reikia atsiprašyti, atgailauti? Ne.
Dalia Grybauskaitė yra viena iš jų. Žmogus, kuris - dėl savo misijos - yra aukščiau arba šalia bendrųjų taisyklių. Ir viskas, kas kitam yra šaknys, jos atveju yra tabu: tėtis su NKVD seržanto uniforma; iš biografijos ir oficialių dokumentų prapuolę ištisi gyvenimo mėnesiai; net iš senelių paveldėta pavardės rašyba, ir ta neturi būti aptarimų objektas.[...]
Visi, kurie kuičiasi Grybauskaitės praeityje, ieško ten jos dabarties elgsenos paaiškinimo ir mėgina nuspėti ateities veiksmus, yra tų tamsybininkų agentūra. "Sukčiai, vienykitės prieš prezidentę!" - taip ji pati atkirto žmonėms, kurie tiesiog mėgino gana draugiškai paklausti: "Iš kur tu, Dalia, atėjai? [...]
Kadangi Grybauskaitė niekada nesutiko duoti man interviu, tai šis tyrimas yra detektyvo žanro. Jis remiasi liudytojų pasakojimai; nuslėptais, net mėgintais sunaikinti dokumentais; konteksto, kuriame ji veikė ir veikia, atkūrimu. Čia bus visko. Siautės raudonieji partizanai. KGB prieglobstyje jaunučiai ekonomistai rengs perversmą. Bus ir patyčių mokykloje iš nerangios, berniokiškos paauglės. Vėliau ji subręs ir apsispręs. Tada bus žmonės. Nedaug, bet esminiai. Tie žmonės išmokys ją neaukoti savo tikslo dėl kažkieno ašarų ar nuoskaudų. Valdžia ją pakerės..."

Rūta Janutienė

Atsiliepimai

2016 m. gegužės 18 d.
MARIUS
ziurejau angliskai,bet labai noreciau isigyti popierini Lietuviska varianta
2016 m. balandžio 07 d.
patogupirkti.lt
Deja, šiuo metu knygos neturime.
2016 m. vasario 16 d.
Jonis
Gyvenu Rokiškio rajone, nedideliame miestelyje ir labai norėčiau įsįgyti šią knygą RAUDONOJI DALIA, patarkite, kur ieškoti. Dėkoju.
2016 m. sausio 05 d.
Pilypas
Maniau , kad jau iškeliavo, bet ne ! Dar daug megstų berečių valkiojasi po Lietuvą ieškodami ,ką aploti ,atsilyginant už neteisėtai padidintas pencijas ,kitus pensininkus nuskriaudžiant. Čia tai tikra nelaimė Lietuvos tie tebesantys " kūmų" pagalbininkai...
O knyga pažinčiai su tikrove išties vertinga...
2015 m. balandžio 07 d.
Agnė
Šita knyga nėra išpardota,jin ira sunaikinta nes atskleidžia Dalios praiti o knygos autore Rūta dingo iš Lietuvos nes jin bijo del savo gvybės.Rūta atskleidė tokius faktus kur niekas negalejo sužinoti.
2015 m. vasario 04 d.
Lietuvis
Be komentarų,,,
2015 m. sausio 30 d.
ŽEMAITIS
Kur būtų galima nusipirkti knyga "Raudonoji Dalia"??? kiek visu skamb ii knygynus, į
bibliotekuas,taip pat internete ši knyga neparduodama,jau išpirkta senai,na o pati Rūta Janutiene,šios knygos autore man naparaše,nagavau iš jos atsako,kur būtų galima nusipirkti,įsigyti šią knygą???
2015 m. sausio 03 d.
Tautietis
Paskaiciau atsiliepimus,knyga.Isvada:kol si komunistu karta egzistuos,tol Lietuvoje nebus normalaus gyvenimo.
2014 m. liepos 02 d.
Eugenijus
As tai aplamai nelabai suprantu kas isrinko bei kas renka toki zmogu kaip Grybauskaite salies prezidentu? Persasi tik vienintele nuomone jog tai daro koks nors feminisciu ratas arba rinkimai konkreciai klastojami. Kokios demokratijos link mes su ja galime nueiti jeigu negali tureti savo poziurio i aplinkini pasauli bei neturi zodzio laisves,kas tai,kada draudziami rusijos kanalai bei zmogus negali manyti kitaip nei ji mano,ji feministe bei komuniste,kuri iskysusi liezuvi visas subines Briuselio islaize bei dar islaizys,kuri yra neadekvati nes mano manymu priklauso feminisciu klubui bei net nera turejusi seimos? Kaip gali blaiviai mastyti zmogus ir valdyti sali jei jis net nesugeba susitvarkyti savo asmenini gyvenima,kuris atideda svarbius susitikimus su kitomis salimis ir lekia i kalejima pasimatyti su nusikaltele kuri buvo pripazinta kalta bei nuteista kaleti? Kaip visa tai suprasti ir toleruoti? Kada su tokiais kaimynais kaip rusija veda labai neteisinga bei agresine politika kada musu ukininkai tik ir gali savo prekes parduoti rusijai ir niekada neparduos europai nes Briuselis to nedaleis? Kas tai? Kur zmones ziuri? Buvusi komuniste islaiziusi subines komunistams dabar neistraukia liezuvi is Briuseliniu subiniu ir zmones ja renka. Niekada nepatikesiu kad taip yra, kad butent liaudis isrinko ja. Labai apmaudu kad pas mus nera demokratijos bei visa informacija kuri yra susijusi su tiesa yra blokuojama ir jie tik persa savo nuomone bei syknalaiziskus poziurius. Apmaudu kad taip yra ir mes bejiegiai kazka pakeisti nes butent pas mus ir yra vykdoma diktatura.
2014 m. sausio 21 d.
LUX
Tikrai tiesa parašyta, nes eilę faktų žinojau, dar iki perskaitant šią knygą.
Dabar ir pažįstamiems kaip mažytę dovanėlę perku šią knygą :)
2014 m. sausio 12 d.
RUGYS Emigracijoje
Reikes nusipirkt.
2013 m. gruodžio 29 d.
Logika
Jeigu sistema taip stengiasi užgniaužti tas mįsles, šią knygą nusipirkti tiesiog būtina.
2013 m. gruodžio 02 d.
Ona
Gal kartais ponia Janutienė nori būti prezidente? Nes pasak jos, visi blogi, gerų nėra.
2013 m. lapkričio 18 d.
Antanui II
Prie ko čia autorės personalija Grinevičiūtė-Janutienė? ESMĖ - pati knyga ir joje išdėstyti faktai. Pas mūsų žmones labai trumpa atmintis. Ar užmišome, kad VIENA SVARBIAUSIŲ asmens anketos grafų buvo - AR TURIT UŽSIENYJE GIMINIŲ. Jei prieš armiją sužinodavo, kad neduok dieve kapitalistinėje šalyje turi kokių giminių, tarnyba ŠIAURĖJE ar VIDURINĖJE AZIJOJE 100proc. garantuota. Ir keiki tuos gimines, nors su jais ir santykių nepalaikiai. O APIE TAI, KAD IŠVAŽIUOT Į TURISTINĘ KELIONĘ, KAD IR Į MONGOLIJĄ, galėjai pasvajoti. O jai KAS DAR PRIMIRŠO, tai kad TSRS civiliai karatė užsiėminėti negalėjo, UŽ TAI BUVO STRAIPSNIS BAUDŽIAMAJAME KODEKSE - ir ne vienas pagal šį straipsnį buvo pasodintas. "Amerikos balso", "Laisvosios Europos", "Vatikano" radijo transliacijų klausydavomės tyliai, užsirakinę buto duris, kad neduok dieve kas neišgirstų, nes tuomet turėsi nemalonumų "per valdiškus namus". O įžymusis išsireiškimas - "na čia, netelefoninis pokalbis", iš kur atsirado, ar jau visi pamiršo? VISUOTINĖ, NET GAL IR PERDĖTA, KGB BAIMĖ. Ir tai dar buvo 1988-89 metais ir staiga, kaip iš giedro dangaus - Sąjūdis.Taip, jaunimui žiūrint iš šios dienos atrodo, KAD kažkokios SAPALIONĖS, NESĄMONĖS, bet TAIP BUVO IŠ TIKRŲJŲ, netikit, pažiūrėkit internete, pasiklausinėkit tėvų, senelių.
2013 m. lapkričio 18 d.
Mykolui
aciu uz atsiliepima,norejau pirkti,dabar apsigalvojau
2013 m. lapkričio 18 d.
Perskaitęs
PATARTINA KIEKVIENAM LIETUVOS PILIEČIUI ĮSIGYT IR PERSKAITYT, bent prieš artėjančius prezidento rinkimus. IR REIKT PASKUBĖT, NES TUOJ KNYGA GALI BUTI UŽDRAUSTA IR IŠIMTA.
Šiaip, Grinevičiūtė-Janutienė, savo kaip žurnalistės įvaizdį, bent jau mano akyse susigadino dalyvaudama „violetiniame skandale“, kai pažeidė PAGRINDINĮ ŽURNALISTŲ PRINCIPĄ – PATEIK INFORMACIJĄ, BET JOS NEPULK VERTINTI, INTERPRETUOTI IR PALAIKYT KIENO NORS PUSĘ, T.Y. IŠLIKTI KIEK ĮMANOMA OBJEKTYVIAI, NEPASIDUOT EMOCIJOMS. Šiaip, kalbant dėl knygos „Raudonoji Dalia“, stilius geras, skaitosi lengvai. Aprašoma ne tik pagrindinė herojė, bet ir jos idėjinis „tėvelis-patarėjas“ profesorius Landsbergis, taip pat apie V. Uspaskichą ir kitą Lietuvos „elitą“. Aišku, autorė labai pasikuklino skirsnyje „Grybauskaitė ir violetinė spalva“ (ne)aprašydama savo didelio vaidmens skleidžiant Lietuvoje „violetinę isteriją“, neminima viena iš pagrindinių prezidentės ekspatarėjų – vyr. patarėjos teisės klausimais Solveigos Cirtautienės vaidmuo „violetiniame skandale“. O ir violetiniam skandalui skirti 8 vargani puslapėliai iš 221 teksto puslapių. KUKLINASI AUTORĖ SAVO VEIKLOS VIOLETINIAME SKANDALE.
2013 m. lapkričio 15 d.
Antanas II
Senos Kremliaus spec. tarnybų bendradarbės Grinevičiūtės parengta (arba tik pasirašyta)knyga skirta miesčionims ir tamsuomenei pasiskaityti prieš artėjančius Prezidento rinkimus. Pačios Rūtos Grinevičiūtės veiklos analizuoti beveik nėra prasmės - tai beviltiškai degradavusi moteriškė.
2013 m. spalio 15 d.
Mykolas
Perskaiciau ir nusivyliau - pagiezingas gandu rinkinys.
2013 m. spalio 08 d.
barsukas sukas
Nu nemėgstu aš tos Grinevičiūtės, ir niekada nemėgau, bet reikia ir tokių žmonių. Kažkas gi turi pasakyti, kad "karalius nuogas". Daug paviršutiniškos informacijos, bet tarp eilučių esmė matosi. Beje, viršelis tai klaikus, kaip kokio siaubo romaniūkščio....
2013 m. spalio 07 d.
Antanas
Kai kurie dalykai buvo pakankamai nauji, nors laikau save besidominčiu politika. Kai kur p.Rūta perspaudžia (juk vaikai nėra atsakingi už tai, kas buvo jų tėvai), bet visumoje labai verta perskaityti. Jau primiršti dalykai atgyja naujoje šviesoje :)
Parašykite atsiliepimą apie prekę!Būtina įvertinti prekę


Iš viso prekių: 0
Kaina:
Krepšelis