Tik šiandien! -5% extra nuolaida su kodu: PIGU (nuolaidos sumuojasi)

Alessandro Baricco knygos

Rasta: 9

Jūra vandenynas | Alessandro Baricco
-23% su kodu: PATOGU
14,99 €
Kaina su kodu: 11,54 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Šilkas | Alessandro Baricco
-50% su kodu: PATOGU
9,39 €
Kaina su kodu: 4,70 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Triskart aušroje | Alessandro Baricco
-30% su kodu: PATOGU
5,99 €
Kaina su kodu: 4,19 €
Turime sandėlyje
Atsiėmimas Vilniuje
po 1 darbo val.
Rasta: 9


Alesandras Bariko (it. Alessandro Baricco, g. 1958 m. sausio 25 d., Turinas, Italija) – populiarus italų rašytojas. Jo knygos verčiamos į daugybę pasaulio kalbų. A. Bariko – vienas garsiausių pasaulyje italų rašytojų, kurio kūriniai kone akimirksniu tampa bestseleriais.

Baigė filosofijos ir fortepijono studijas, rašė muzikos kritikos esė – apie Rosinio operą ir apie muzikos ir modernizmo santykį.


Dirbo redaktoriumi reklamos agentūrose, vėliau tapo La Repubblica muzikos kritiku, buvo kultūros skyriaus redaktorius leidinyje La Stampa. Yra į dvi atskiras knygas surinkęs visus savo straipsnius, spausdintus šiuose leidiniuose. Vedė pokalbių šou ir literatūrai skirtas laidas televizijoje, bendradarbiavo su radijo stotimis.

Kaip rašytojas, romanistas A. Bariko debiutavo 1991 m., išleidęs romaną „Aistrų pilys“. Knyga Italijoje laimėjo literatūrinę Campiello, o Prancūzijoje – Medicis premiją, skirtą užsienio rašytojams.

1993 metais rašytojas tapo vienu iš kūrybinio rašymo mokyklos Turine įkūrėjų. Mokykla buvo pavadinta Holdeno mokykla – pagal pagrindinį J. D. Selindžerio romano „Rugiuose prie bedugnės“ personažą Holdeną Kolfildą. Mokykloje mokoma scenarijų rašymo, žurnalistikos, pasakojimo technikų, vaizdo žaidimų, romanų ir trumpų istorijų kūrimo.

A. Bariko žvaigždė kilo tik aukštyn, jo darbai nuolat atsidurdavo perkamiausių ir populiariausių sąrašuose. 1993 m. už knygą Jūra vandenynas (Oceano mare) gavo italų literatūros Viareggio premiją. 1994 m. Alesandras Bariko išleido pjesę-monologą Novečentas (Novecento), pagal kurį buvo ne tik pastatytas spektaklis, bet ir sukurtas kino filmas (La legenda del pianista sull‘oceano, režisierius – Giuseppe Tornatore).

Rašytojas nuolat ieško naujoviškų, šiuolaikinių būdų pristatyti savo kūrybą. Romanas „City“ (1999 m.) pirmiausia buvo publikuotas internete ir tik vėliau išleistas. Tai buvo pirmoji italų rašytojo knyga anksčiau nei spaustuves pasiekusi skaitytojus internetu. Drauge su prancūzų muzikos grupe „Air“ rašytojas išleido albumą „City Reading“, kuriame grupės muzika skamba drauge su A. Bariko balsu, skaitančiu savo romaną „City“.

Parašė scenarijų ir režisavo filmą „Lezione 21“ apie Devintąją Bethoveno simfoniją.

Nuo 2003 metų rašytojas su žmona gyvena Romoje, turi du sūnus.

Lietuviškai išleisti šie A. Bariko kūriniai: Šilkas (romanas); Aistrų pilys (romanas); Novečentas (monologas); Jūra vandenynas (romanas); City (romanas); Be kraujo (romanas); Next. Maža knygelė apie globalizaciją ir būsimąjį pasaulį (esė); Jaunoji nuotaka (romanas); Misteris Gvynas (romanas); Emausas (romanas); Triskart aušroje (romanas); Homeras, Iliada (romanas).