⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Milžinai lietuvių padavimuose ir pasakose

Kaina: 6,49 €
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2023-10-31 6.49 InStock
Į krepšelį

Knygos "Milžinai lietuvių padavimuose ir pasakose " aprašymas

Šioje knygelėje "Milžinai lietuvių padavimuose ir pasakose" norima parodyti, kaip lietuvių folklore vaizduojami mil-žinais vadinami padavimų ir pasakų personažai, kaip analogiškuose kūriniuose juos pakeitė ragana, bėda, velnias ir net gyvatė / žaltys. Tautosakos tekstai grupuojami siekiant atskleisti, kaip milžinai vertinami skirtingų žanrų kūriniuose. Padavimuose šias galingas būtybes imta laikyti senų senovės žmonėmis, dabartinių žmonių protėviais. Pasakose milžinai vertinami nei-giamai: žmonės stengiasi juos nugalėti rungtynėse ar net sunaikinti.

Gerai papasakotų ir tiksliai užrašytų padavimų apie milžinus nėra daug, todėl tik dalis skelbtų tekstų pakeista analogiškais rankraštiniais variantais. Skelbiant pateikėjų primirštus variantus siekiama parodyti tradicijos būklę XX a. pabaigoje.

Beveik visi pasakų tekstai ir keletas padavimų paimti iš Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto Lietuvių tautosakos rankraštyno.

Kad tekstai būtų suprantami ne tik specialistams, aptikti svetimžodžiai keičiami lietuviškais atitikmenimis arba jų bei tarmiškų žodžių aiškinimai rašomi kursyvu laužtiniuose skliaustuose.

Pabaigoje pridedami paaiškinimai. Po teksto pavadinimo rašomas tipo numeris pagal struktūrinę-semantinę lietuvių pasakojamosios tautosakos kūrinių klasifikaciją (K), nurodomi tekstų pateikėjai, užrašytojai, šaltinio santrumpa. Po to informuojama apie skelbiamo teksto variantų kiekį, apie teksto ar metrikos duomenų ypatumus.

Šios knygutės "Milžinai lietuvių padavimuose ir pasakose" rengėja jaunystėje domėjosi, kaip milžinai vaizduojami lietuvių pasakose, bet tyrinėjimo nebaigė. Grįžti prie milžinų paskatino su meile atliktas piešinys, kuris ir panaudotas knygutės viršeliui.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Milžinai lietuvių padavimuose ir pasakose "

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie etnografiją

Bronislava Kerbelytė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Milžinai lietuvių padavimuose ir pasakose ", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Milžinai lietuvių padavimuose ir pasakose " aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Milžinai lietuvių padavimuose ir pasakose " už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Milžinai lietuvių padavimuose ir pasakose "? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Bronislava Kerbelytė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Milžinai lietuvių padavimuose ir pasakose " perkama kartu