⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Lietuvių kalendoriniai ir agrariniai papročiai

Kaina: 10,29 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje

2022-08-31 10.29 InStock
Į krepšelį

Knygos "Lietuvių kalendoriniai ir agrariniai papročiai " aprašymas

Etnologijos mokslo Lietuvoje pradininkės Pranės Dundulienės knyga „Lietuvių kalendoriniai ir agrariniai papročiai“ vaizduoja mūsų šalies kalendorinių bei agrarinių švenčių, papročių bei ritualų raidą.

Pranė Dundulienė – etnologijos mokslui nusipelniusi profesorė. Pokario metais ji domėjosi lietuvių tautos dvasine kultūra, šventėmis bei tradicijomis. Ji buvo pionierė, sovietmečiu kalbanti apie mūsų krašto papročius. Vilniaus universiteto 400-mečio minėjimo metinių proga ji išdrįso išleisti knygą „Lietuvių kalendoriniai ir agrariniai papročiai“. Po jos pasipylė kiti mūsų krašto šventes bei tradicijas nagrinėjantys leidiniai.

Lietuva nuo seno buvo agrarinis kraštas. Mūsų protėviai vertėsi medžiokle, žvejyba, tačiau daugiausiai augino gyvulius ir užsiėmė žemdirbyste. Būtent gyvulininkystė ir žemdirbystė tapo svarbiausiais verslais, nuo tada, kai žmonės nustojo klajoti ir apsigyveno vienoje vietoje. Apsigyvenę sėsliai lietuviai prisirišo prie kalendoriaus. Prie pasikartojančių metų laikų prisitaikę būtinieji darbai pagimdė tam tikras šventes, kurių metu džiaugiamasi veiklos rezultatais. Papročiai, šventės ir tradicijos padėjo iš kartos į kartą perduoti sukauptas žinias.

Lietuviai turėjo, o ir tebeturi daugybę įdomių tradicijų. Pvz., apeiginį giesmių giedojimą, kuris padeda rugiams augti, taip pat net ir dabar dažnai girdime įvairius prietarus, pvz., kad rūtas reikia sėti per Jurgines, tuomet jos geriau žaliuos. Net ir šiomis dienomis daugelis kaimo žmonių seka, kada geriausias metas ir laikas yra pradėti arti žemę, kada geriausia sėti rugius, kitus javus bei daržoves. Etnologė savo knygoje "Lietuvių kalendoriniai ir agrariniai papročiai" nagrinėja agrarinių papročių kilmę bei raidą, taip pat analizuoja jų ryšį su metų laikais bei kalendorinėmis apeigomis.

Pranė Dundulienė-Stukėnaitė (1910–1991) – Lietuvos etnologijos mokslo pradininkė, habilituota humanitarinių mokslų daktarė, Vilniaus universiteto profesorė. Moteris gimė Švenčionių rajone. Dar vaikystėje ji domėjosi lietuvių tautos istorija, kultūra, papročiais ir tradicijomis. Pranė Dundulienė Vilniaus universitete baigė etnologijos ir etnografijos specialybę, vėliau apsigynė istorijos mokslų daktarės laipsnį. Pranės Dundulienės tyrinėjimų metu sukaupta informacija papildė daugelio kraštotyros muziejų ekspozicijas. Kultūros paveldo puoselėtoja įvairiuose leidiniuose publikavo apie penkis šimtus mokslinių tekstų, taip pat rašė mokslo populiarinimo straipsnius. Autorė išleido aštuoniolika lietuvių liaudies papročius nagrinėjančių knygų.Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Lietuvių kalendoriniai ir agrariniai papročiai "

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Knygos apie etnografiją

Pranė Dundulienė pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Lietuvių kalendoriniai ir agrariniai papročiai ", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Lietuvių kalendoriniai ir agrariniai papročiai " aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Lietuvių kalendoriniai ir agrariniai papročiai " už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Lietuvių kalendoriniai ir agrariniai papročiai "? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Pranė Dundulienė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Lietuvių kalendoriniai ir agrariniai papročiai " perkama kartu