Kalėdinė patogupirkti.lt MUGĖ - ieškantiems dovanų! Naršykite čia >>>

0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 AR 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Gianni Rodari (1920 m. spalio 23 d. – 1980 m. balandžio 14 d.) – italų žurnalistas ir rašytojas. Gianni Rodari pasaka „Čipolino nuotykiai“ žinoma visame pasaulyje. Laikas susipažinti ir su vienu kitu šios asmenybės biografijos faktu.

Gianni gimė Šiaurės Italijoje, kepėjo šeimoje.

Džanis Rodaris (Gianni Rodari) knygos

Rasta: 6

Rasta: 6

Deja, vos būdamas dešimties metų berniukas tapo našlaičiu. Vaikystėje jis buvo ligotas, todėl daug laiko praleido skaitydamas. Teigiama, kad dar ankstyvame amžiuje krimto tokių autorių, kaip Nietzsche, Schopenhauer ir Trotsky darbus, kurie padėjo išvystyti kritišką požiūrį. Šiek tiek pasimokęs seminarijoje Gianni Rodani dirbo pradinių klasių mokytoju. Vėliau kurį laiką studijavo filologijos mokslus Milano universitete.

Antrojo pasaulinio karo metais Gianni Rodari prisijungė prie fašistų, tačiau tapęs jų nusikaltimų prieš žmoniją liudininku prisidėjo prie pasipriešinimo kovų.

Nuo 1945-ų metų iki gyvenimo pabaigos rašytojas dirbo įvairių laikraščių ir žurnalų redakcijose. Literatūriniame pasaulyje jis debiutavo 1948-ais metais, kai pradėjo kurti poeziją vaikams. Eilėraščiai išgarsino autorių Italijoje, jo kūriniai atsidūrė mokyklinėje programoje. Kūrybos bruožai išsiskyrė iš to meto kitų autorių darbų, nes Gianni Rodari pradėjo vartoti nonsensą.

Gianni Rodari rašė ir pasakas. Itin išgarsėjo 1951-ais metais išleisti „Čipolino nuotykiai“, kurie dėl politinės potekstės buvo mėgiami komunistinėse šalyse. Šis kūrinys ne kartą animuotas.

Rašytojo knygos išverstos į daugelį kalbų. Mūsų šalyje jos taip pat mėgiamos. Kviečiame pirkti internetu gražiausias autoriaus pasakas. Vaikams patiks „Šypsenos ilgumo pasakaitės“, kuriose gausu netikėtų įvykių ir personažų.

Atkreipkite dėmesį ir į knygą „Gyvūnai be zoologijos sodo“. Tai pasakaičių rinkinys, kuriame rašytojo fantazija tikrai įsišėlo. Čia lapė fotoaparatu medžioja vištas, vėžliai dalyvauja dviračių lenktynėse ir vyksta dar daugiau įvykių, kurie puikiai išryškina mūsų keistus įpročius bei ydas.

Viena linksmiausių Gianni Rodani pasakų yra „Dželsominas melagių šalyje“. Skaitytojai nusikels į nepaprastą vietą, kur visi meluoja. Kartu su pagrindiniu veikėju teks patirti daugybę įvairių nesusipratimų.

Rašytojo bibliografiją sudaro daugybė smagių kūrinių vaikams. Už savo kūrybą autorius buvo apdovanotas įvairiomis premijomis, o tarp jų ir vaikišku Nobeliu vadinamu Hanso Kristiano Anderseno medaliu.