0

NEMOKAMAS PRISTATYMAS Į PAŠTOMATUS NUO 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Jolita Herlyn (merg. pavardė Kraniauskaitė, g. 1966 m. rugsėjo 14 d., Vilnius, Lietuva) – lietuvių rašytoja, prozininkė.


Jolitos Herlyn gyvenimas kupinas netikėtų posūkių, tad įkvėpimo šaltinių jos romanams tikrai netrūksta. 1990 m. baigė Maskvos Lomonosovo universitetą, kur mokėsi filosofijos.

Jolita Herlyn knygos


Gėdos vaikas | Jolita Herlyn
  • Nauja knyga
14,99 €
Turime sandėlyje
Moterų sodas | Jolita Herlyn
14,99 €
Turime sandėlyje
Šešėlių gaudytoja | Jolita Herlyn
8,89 €
Turime sandėlyje

Tuomet ištekėjo pirmą kartą – jai pasipiršo čia studijuojantis argentinietis Patricio. Rašytoja juokauja – nors šio vyro beveik nepažinojo, naktį susapnavo, kad šis bus jos išrinktasis. Sapnas išsipildė – Jolita ir Patricio sukūrė šeimą ir susilaukė sūnaus. Deja, vėliau pora nusprendė pasukti skirtingais keliais – fizikos ir chemijos daktaru tapęs Patricio išvyko į gimtąją Argentiną, o Jolita pasiliko čia, Klaipėdoje.

Apsigyvenusi uostamiestyje Jolita Herlyn dėstė logiką ir filosofiją miesto universitete, vėliau išbandė valstybės tarnybą – dirbo Klaipėdos miesto savivaldybės Tarptautinių ryšių skyriuje. Moteris rašė straipsnius vietos spaudoje, o vedė televizijos laidas. Anot jos, visa ši veikla buvo įdomi, o ir sekėsi neblogai – tikriausiai dėl to, kad viską vertino kaip hobį.


Moters organizaciniai gebėjimai ir įgūdžiai buvo pastebėti – regatą Klaipėdoje organizuojančią Jolitą įsidėmėjo renginį remiančio banko atstovai. Jie pasiūlė moteriai kandidatuoti į darbo vietą jų įmonėje. Sėkmingai įveikusi atranką, Jolita Herlyn išvyko į Kopenhagą, kur vadovavo dviejų susijungusių bankų rinkodaros skyriui. Čia moteris įsimylėjo antrąsyk.


Dabar su vyru Svenu ji augina sūnų ir gyvena Hamburge. Šiuo metu didžiausią dėmesį skiria rašymui. Ji pasakoja, kad pirmoji jos vyro aistra yra buriavimas, tačiau jai labiau patinka antroji – motociklai. Du kartus per metus Jolita ir Svenas leidžiasi į nuotykius Europoje „Harley“ motociklu – tai laikas, skirtas tik jiems.

Jolita Herlyn teigia, kad įkvėpimo laukia poetai – prozos autoriams prasmingiau sėsti ir rašyti, nes čia reikalinga kita žmogaus savybė - valia. Ji teigia, kad mėgsta rašyti tyloje ir ramybėje – tada, kai sūnus mokykloje, o vyras darbe. Ji teigia, kad tekstai atsiranda iš gyvenimiškos patirties ir draugų istorijų. Pirmiausia sugalvoja, ką nori papasakoti skaitytojui, o iš pagrindinės minties gimsta ir siužetas. Anot jos, didžiausia paslaptis yra - meilė.