⭐⭐⭐ Knygos su DEFEKTAIS! Nedideli trūkumai - ypač mažos kainos! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas Lietuvoje nuo 20 ar 25 €

Pirkėjų atsiliepimai

Karlas Marxas (1818 m. gegužės 5 d., Tryras, Prūsijos karalystė – 1883 m. kovo 14 d., Londonas, Didžioji Britanija) – vienas žymiausių XIX amžiaus filosofų, sociologas, ekonomistas, socialinės istorijos ir ekonominių santykių tyrinėtojas ir didžiausias tuometinės kapitalizmo ekonominės bei socialinės sistemos kritikas. Jo kūriniai suformavo socialistinio ir komunistinio judėjimų pagrindą – marksizmą.

Karlas Marksas (Karl Marx) knygos

Rasta: 2

Rasta: 2

K. Marxas laikomas svarbiausiu ankstyvojo darbininkų judėjimo mąstytoju.

Jis gimė Prūsijos Karalystėje, žydų advokato Heršelio HaLevio-Markso ir Henrietos Presburg šeimoje, kurioje vaikai buvo auklėjami judaizmo tradicijomis. 1835 – 1841 m. studijavo teisę, filosofiją, istoriją Bonoje ir Berlyne. 1843 m. vedė Ženę fon Vestfalen ir emigravo į Paryžių. Marksizmo idėjinis pradininkas Paryžiuje užmezgė draugystę su F. Engelsu, kuris taip pat prisidėjo prie politinės to meto ekonomikos kritikos, o po Karlo Markso mirties publikavo iki tol neišleistą Karlo Marxo veikalą - antrą ir trečią „Kapitalo“ dalį.

Karlas Marxas nusigręžė nuo idealistinės vokiečių filosofijos, jį domino socializmas. 1841 m. apsigynė mokslų daktaro disertaciją. 1845 m. Prūsijos karalystės vyriausybės reikalavimu buvo priverstas išvykti iš Prancūzijos ir emigravo į Briuselį, kuriame įsteigė darbininkų sąjungą. Briuselyje Karlas Marxas sukūrė pirmąsias socialinės ekonomikos teorijas ir drauge su Frydrichu Engelsu 1848 m. sukūrė „Komunistų partijos manifesto“ metmenis. Šiame radikaliame veikale jis, kreipdamasis į proletariatą, kritikavo buržuazinę kapitalistinę visuomenę.

K. Marxas tapo savojo metodo suabsoliutinimo auka, tačiau jo pastangos kritiškai analizuoti kapitalizmą, kaip sistemą, labai daug prisidėjo prie socialinių mokslų plėtros. Todėl daugeliui kritiškai mąstyti linkusių žmonių Marxo pastangos, argumentai, pavyzdžiai ir išvados, kaip ir šios asmenybės gyvenimiškos klaidos bei tiesmukų jo sekėjų praktinių pastangų krachas bus, be abejo, įdomios ir analizuotinos.

Jeigu jums aktuali ir kita dalykinė, socialines, ekonomines ir politines sroves analizuojanti literatūra, rinkitės iš plataus dalykinių knygų asortimento, pateikiamo mūsų e. knygyne. Čia jūsų laukia ir grožinė literatūra, poezija, knygos vaikams, prekės turiningam laisvalaikiui ir jaukiems namams. Užsisakyti internetu – paprasta ir patogu! Rinkitės iš mūsų asortimento dabar!