⭐⭐⭐ MAŽŲ KAINŲ DIENOS! Ypatingi pasiūlymai visą savaitę! Naršykite čia >>>

0

Nemokamas pristatymas į paštomatus nuo 15 ar 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai

2.0
(2 įvertinimai) Įvertinkite
Kaina: 2,99 €
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
2011-09-15 julija

Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai\r\n\r\n


2023-03-31 2.99 InStock
Į krepšelį

Knygos "Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai" aprašymas

Metodinė priemonė "Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai" skirta padėti pasitikrinti ir galbūt dar patobulinti baudžiamosios teisės bendrosios dalies žinias teisės studentams ar praktinį darbą dirbantiems teisininkams. Parinkti klausimai ir alternatyvūs atsakymai skaitytojui nurodo pagrindines baudžiamosios teisės bendrosios dalies problemas ir galimus jų sprendimo būdus.

Pratarmė


Ši metodinė priemonė visų pirma skirta teisės studentams, norintiems prieš artėjantį seminarą, kolokviumą ar egzaminą savarankiškai pasitikrinti, ar pavyko visapusiškai perprasti tam tikras baudžiamosios teisės bendrosios dalies temas. Kita vertus, šis leidinys gali būti naudingas ir tiems teisininkams, kuriems baudžiamosios teisės egzaminai jau yra praeityje, tačiau jie norėtų nuosekliai pasikartoti baudžiamosios teisės žinias.

Vadovėliai ar kodeksų komentarai neretai baudžiamąją teisę vaizduoja kaip visumą klausimų, į kuriuos yra beveik akivaizdūs „objektyviai teisingi" atsakymai. Juos skaitant, gali susidaryti įspūdis, kad, norint išmanyti baudžiamąją teisę, tereikia išmokti, įsiminti šiuos atsakymus. Tačiau yra vadovėlių, kuriuose baudžiamoji teisė atskleidžiama kaip teisė, kupina probleminių klausimų, kartais neturinčių vienareikšmių atsakymų. Skaitydamas tokį vadovėlį, skaitytojas ne susikuria „paprastumo ir aiškumo" iliuziją, bet suvokia, kad kiekvienas atsakymas baudžiamojoje teisėje gali turėti alternatyvų. Tik žinant šias alternatyvas, jų pranašumus ir trūkumus, galima rasti ne „objektyviai teisingą", bet „teisingiausią" atsakymą, kuriuo vėliau būtų galima vadovautis priimant konkrečius sprendimus praktikoje.

Ši metodinė priemonė sumanyta panašiai kaip antrojo tipo vadovėlis. Skaitytojas joje ras daugybę baudžiamosios teisės bendrosios dalies probleminių klausimų ir atsakymų į šiuos klausimus alternatyvas. Kiekvienas klausimas turi po tris keturis atsakymų variantus. Kai kurie iš atsakymų prieštarauja baudžiamojo įstatymo teiginiams arba yra nevisai tikslūs (yra „neteisingi"), o kai kurie jų šių trūkumų neturi (yra „teisingi"). Esama ir diskutuotinų variantų, kurie taip pat gali būti priskirti prie teisingųjų. Teisingas atsakymas gali būti vienas, bet jų gali būti ir keletas, papildančių vienas kitą. Tiesa, jei vienas atsakymas yra platus, o kitas jį siaurina, patikslina, teisingu laikytinas tik tikslusis atsakymas. Į keletą klausimų pateikiami netgi visi trys teisingi atsakymai.

Testo klausimai suskirstyti į keturias grupes. Pirmos trys apima temas, iš kurių Mykolo Romerio universiteto studentai rašo kolokviumus, o paskutinioji grupė apima likusią kurso dalį, studijuojamą kurso pabaigoje. Kiekvienos testo klausimų grupės pabaigoje pateikiama po keturis uždavinių pavyzdžius, savo pobūdžiu panašius į tuos, kurie pateikiami studentams per kolokviumus ir egzaminą. Po užduočių pateikiamas rekomenduotinos literatūros sąrašas, suskirstytas į analogiškas temines grupes, kaip ir testo klausimai. Šio sąrašo ypatumas, palyginti su literatūros sąrašais, pateikiamais baudžiamosios teisės kurso programoje ar paskaitų ir seminarų planuose, yra tas, kad jame nurodomos kai kurios konkrečios Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartys, kuriose galima rasti argumentų renkantis teisingiausiąjį kai kurių testo klausimų variantą. Tiesa, esama klausimų, kuriais teismų praktika ir baudžiamosios teisės doktrina laikosi skirtingų nuomonių, ir Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nutartyje išsakyta pozicija nebūtinai laikytina „teisinguoju" atsakymu. Tokie atvejai specialiai pažymėti atsakymų lentelėje.

Pabaigoje pateikiama teisingų (tiksliau - autoriaus nuomone, teisingiausių) atsakymų lentelė.

Tikiuosi, ši metodinė priemonė skaitytojams sukels daug minčių ir papildomų klausimų, paskatins gilintis ir diskutuoti, padės susidaryti argumentuotą nuomonę daugeliu probleminių baudžiamosios teisės bendrosios dalies klausimų.

  • Autorius: Skirmantas Bikelis
  • Leidėjas: Justitia
  • Išleidimo metai: 2011
  • Knygos puslapių skaičius: 160
  • Formatas: 11x16, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955616702

Kiti taip pat domėjosi


2011-09-15

Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai\r\n\r\n

2011-09-15

Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai\r\n\r\n \r\n\r\n \r\n

Parašykite atsiliepimą apie "Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Baudžiamosios ir bausmių vykdymo teisės knygos

Skirmantas Bikelis pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Skirmantas Bikelis tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Baudžiamoji teisė. Bendroji dalis. Savikontrolės testai" perkama kartu