Knygų su minimaliais DEFEKTAIS PAPILDYMAS Naršykite čia >>>

0

Pirkėjų atsiliepimai

Bitininko kalendorius 2021 metams

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-05-31 11.49 SoldOut

Aprašymas

Pratarmė

Šis „Bitininko kalendorius" jau 21-sis. Taigi jis įžengė į savo trisdešimtmečio pradžią. Keičiasi laikas, gamta, keičiasi ir bitininkavimo metodai bei sąlygos. Bitininkystėje sėkmingai įsitvirtino naujos bitininkavimo technologijos. Šylanti gamta, naujos bičių ligos (virusai, Nosema ceranae) ir žemės ūkio beatodairiška chemizacija diktuoja bitininkytei naujus iššūkius. į visą tai tenka atsižvelgti, rengiant kiekvienų metų bitininko kalendorių.

Kaip paprastai, kiekvieno mėnesio pradžioje pagal laiko aktualijas pateikiamos šiek tiek pakoreguotos mėnesio darbų apžvalgos. Jos nebūtinai realiai atitiks kiekvieno mėnesio darbus bityne. Tai daugiau orientaciniai patarimai, kuriuos reikia taikyti, atsižvelgiant į orus, bičių gyvenimo ypatumus įvairiais metų laikais bei tuo laiku reikiamus atlikti darbus bityne.

Šiame kalendoriuje nemažai dėmesio skiriama daugiamečiams medingiems ir sausroms atspariems augalams. Manau, tai aktuali tema, pasirenkant prie savo bityno sėti vienus arba kitus augalus.

Ne mažiau aktualios ir kitos temos: bičių veisimo ir veislininkystės, bitininkavimo problemos su bitėmis mišrūnėmis, medaus fasavimo, realizavimo ir konkurencingumo su importiniu medumi aktualijos. Šie klausimai, kurie dažnai diskutuojami mūsų periodinėje spaudoje ir kitose informavimo priemonėse, yra aktualūs ir labai jaudina mūsų bitininkus. Pabandėme juos apžvelgti straipsniuose, patalpintuose šio kalendoriaus prieduose.

Džiaugiuosi, kad geriausias mūsų šalyje bičių veislinio darbo žinovas, turintis didelę veislinio darbo patirtį, d r. Jonas Balžekas pateikė kalendoriui net du įdomius straipsnius. Viename jų jis apžvelgė šiuolaikinės Lietuvos bitininkystės padėtį, kitame - medunešių bičių evoliucijos istoriją ir bičių veislinio darbo problemas bei šio darbo perspektyvas šiuolaikinėje Lietuvos bitininkystėje. Už šiuos straipsnius dr. Jonui Balžekui esu labai dėkingas.

Besidomintys bičių produktais, šiame kalendoriuje ras keletą straipsnių ir apiterapijos klausimais. Tai straipsniai apie mažiau žinomas, meduje ir bičių pienelyje jau seniai pastebėtas veikliąsias medžiagas (peptidus), kurios yra labai svarbios ne tik žmogaus ligų profilaktikai, bet ir jų gydymui.

Esu labai dėkingas šio kalendoriaus techniniam redaktoriui Rimantui Leitanui, kuris savo patarimais gerokai pagerino šio leidinio informatyvumą ir kokybę.

Kalendoriaus sudarytojas ir straipsnių autorius

Dr. Vytautas Salinka


  • Autorius: Vytautas Salinka
  • Leidėjas: Salix alba
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 136
  • Formatas: 17x24, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786098023121

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Bitininko kalendorius 2021 metams"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Darbo kalendoriai


Dažnai su "Bitininko kalendorius 2021 metams" perkama kartu