0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 20 €

Pirkėjų atsiliepimai

Esu laimingas, nes skaitau

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-01-31 2.99 SoldOut

Knygos "Esu laimingas, nes skaitau" aprašymas

„Esu laimingas, nes skaitau: praktinis vadovas ugdantiems jaunuosius skaitytojus“ - tai straipsnių rinkinys tiek specialistams, dirbantiems su vaikais, tiek tėvams, besirūpinantiems savo vaikų skaitymu, norintiems geriau suprasti, kodėl vaikams skaityti verta nuo pat pirmųjų dienų, kokią naudą vaikui teikia skaitymas, ką vaikų literatūroje randa suaugusieji.


Leidinyje „Esu laimingas, nes skaitau: praktinis vadovas ugdantiems jaunuosius skaitytojus“ taip pat pateikiami praktiniai patarimai, kaip išsirinkti vertingą literatūrą, kaip skaityti ir kalbėti apie knygas su vaikais, kaip padėti įveikti skaitymo sunkumus.


„Skaitantis žmogus visada ras kelią, žinos, kur ieškoti reikalingos informacijos, turės lakesnę vaizduotę, lengviau susikalbės su aplinkiniais. Skaitantis vaikas užaugs išmintingas žmogus. Tokią žinią šio leidinio autoriai nori perduoti visiems mūsų vaikų tėveliams. Auginkime savo vaikus išmintingus“, – rašo leidinio sumanytoja, VŠĮ „Laikas skaityti“ direktorė Rūta Elijošaitytė.

ĮVADAS

ĮVADAS"Skaitantieji knygas patiria daugiau: gyvena savo gyvenimą ir tą, apie kurį skaito knygoje, todėl įgyja daugiau patirties, jausmų, išgyvena daugiau gyvenimų."

Emilis Teixidoras "Skaitymas ir gyvenimas"

 

Esu laimingas, nes skaitau. Taip drąsiai teigiama šio leidinio viršelyje. 2014 m. Kultūros ministerijos užsakymu atlikto Gyventojų dalyvavimo kultūroje ir pasitenkinimo kultūros paslaugomis tyrimo išvados rodo,jog aktyvių kultūros mylėtojų ir puoselėtojų Lietuvoje yra 24 procentai. Tai išsilavinę žmonės, kurie "didžiuojasi būdami Lietuvos piliečiais ir puoselėja kultūrą. Tai ne tik "vartojantys" įvairius kultūros produktus, tačiau ir patys aktyviai kuriantys, dalyvaujantys ir savanoriaujantys skirtingose kultūrinėse srityse asmenys. Tai laimingi meno, knygų, kino ir interneto mylėtojai", - rašoma tyrimo išvadose. Ko gero, visiems tėvams svarbu žinoti, kad jo vaikas užaugs laimingas, kad skaitymas prie to gali stipriai prisidėti. Skaitymas plečia žodyną, žinias, vaikai, kuriems skaitoma nuo mažumės, pasiekia geresnių rezultatų mokykloje. Tą patį savo knygoje "Skaitymas ir gyvenimas" rašo ir E. Tebridoras: "Skaitymas ir kalbėjimas mums teikia laimę, leidžia atsiriboti nuo savęs ir išlaisvina."Skaitantis žmogus užauga šeimoje. Tai patvirtina įvairiose užsienio šalyse atlikti tyrimai. Jei vaikas auga namuose, kuriuose skaitoma, jis ir pats skaitys daugiau, vartos turtingesnę kalbą.Johanas Unengė, Švedijos vaikų knygų akademijos narys, pirmasis skaitymo ambasadorius, skaitydamas pranešimą konferencijoje "Vaikų ir jaunimo skaitymas kaip iššūkis XXI amžiuje: bibliotekos - socialiniams pokyčiams" teigė, jog tie šešiamečiai, kurie nuolat klausosi skaitymo, savo žodyne turi 17 000 žodžių, o tie, kuriems neskaitoma - tik apie 7000.

 

Kokia yra situacija Lietuvoje? 2015 m. pavasarį VŠĮ "Laikas skaityti" užsakymu UAB "Spinter" atliktas tyrimas rodo, kad daugiausiai skaitanti amžiaus grupė yra 7-10 metų vaikai. Tik 4 proc. vaikų atsakė per pastarąjį pusmetį neperskaitę nė vienos knygos.

Tarp 3-6 metų vaikų neperskaičiusių nė vienos knygos yra 24 proc, tarp 11-17 metų vaikų neskaitančių yra 20 procentų. Tačiau liūdniausia yra vaikų iki dvejų metų padėtis: net 65 proc. tėvų pripažįsta neskaitantys savo mažamečiams.Skaitymas, skaitytojo ugdymas dažniausiai paliekamas darželiams ir mokykloms. Tačiau 2005 m. atlikto pirmo Lietuvoje išsamaus tyrimo "Skaitymo mastas, kryptingumas ir poreikiai" išvadose teigiama, kad kuo daugiau šeimoje buvo skaitoma vaikui balsu, tuo aukštesni vėliau jo skaitymo apimties rodikliai. Beveik dvigubai daugiau neskaitančiųjų yra tarp tų vaikų, kuriems tėvai skaitė garsiai tik kelis kartus per pusę metų, lyginant su tais, kuriems skaitė kiekvieną dieną. Tą patį pastebi ir JAV leidyklos "Scholastic" tyrimas: vaikai skaitytojai (skaitantys bent 5 dienas per savaitę) teigia, kad jie auga šeimose, kuriose skaito jų tėvai, o skaitymas savo malonumui jiems yra labai svarbus.Galbūt tikroji priežastis, kodėl su mažiausiais vaikais tėvai leidžia per mažai laiko skaitydami, yra ta, kad jie dažnai tiesiog nežino apie skaitymo vaikams balsu naudą. Lietuvoje dar nėra išsamaus tyrimo, kaip skaitymas keičia vaiko brendimą ir gyvenimą. Tačiau iš kitų šalių tyrimų žinome, jog skaitančių vaikų mokslo pasiekimai yra geresni, jie žino daugiau žodžių, lengviau prisitaiko ir reiškia jausmus. Tačiau svarbiausia - vaikams patinka, kai jiems skaitoma balsu. Skaitymas vienija šeimą, mažiesiems šeimos nariams suteikia saugumo ir jaukumo jausmą.Remdamasi jau minėtos JAV leidyklos "Scholastic" atliktais tyrimais, 2014 m. JAV pediatrų akademija priėmė sprendimą rekomenduoti naujagimių gydytojams, kad su informacija apie maitinimo motinos pienu svarbą naujagimių mamoms būtų suteikta ir žinių apie skaitymo naudą.Skaitantis žmogus visada ras savo kelią, žinos, kur ieškoti reikalingos informacijos, turės lakesnę vaizduotę, lengviau susikalbės su aplinkiniais. Skaitantis vaikas užaugs išmintingas žmogus. Tokią žinią šio leidinio autoriai nori perduoti visiems mūsų vaikų tėveliams. Auginkime savo vaikus išmintingus.

  • Autorius:
  • Leidėjas: Laikas skaityti
  • Išleidimo metai: 2016
  • Knygos puslapių skaičius: 75
  • Formatas: 28x20, minkšti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786099579801

Parašykite atsiliepimą apie "Esu laimingas, nes skaitau"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Esu laimingas, nes skaitau", . Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar su knyga "Esu laimingas, nes skaitau" jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Esu laimingas, nes skaitau" patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė . Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Esu laimingas, nes skaitau" palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Esu laimingas, nes skaitau" perkama kartu