TIESIOG -30% visoms knygoms su kodu: KALĖDOS

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje *

Grinorių kultūros knygos: 1875 - 1904 m. išeivių leidyba

NEMOKAMAS PRISTATYMAS
Lietuvoje
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2023-12-31 35.101 SoldOut

Knygos "Grinorių kultūros knygos: 1875 - 1904 m. išeivių leidyba" aprašymas

Tūkstančiai lietuvių, XIX a. pabaigoje išnešti pirmosios emigracijos bangos, pradėjo kurti išeiviškąją Lietuvą.

Viena svarbiausių šios Lietuvos ypatybių – daugelis jos gyventojų buvo beraščiai ir mažaraščiai.

Tačiau per tris dešimtmečius, nuo 1875-ųjų, kai išeivijoje pasirodė pirmoji lietuviška knyga, iki 1904-ųjų, buvo išleista keli šimtai knygų. Tad spaudos draudimo metais greta Rytų Prūsijos ir JAV tapo laisvos lietuviškos leidybos centru.

Trumpiau ar ilgiau ėjo kelios dešimtys laikraščių, dirbo dešimtys leidyklų ir leidėjų. Buvo leidžiamos išeivijoje ir Lietuvoje gyvenusių autorių knygos, verčiama lenkų, rusų, anglų ir kitų tautų literatūra. Išeivių kolonijose leidiniais prekiavo dešimtys prekybininkų, nelegaliais keliais išeivijos spauda atkeliaudavo ir į Lietuvą.

Kaip ir kodėl susiformavo lietuvių išeivių leidyba, kokios knygos buvo leidžiamos ir kaip jos sklido – apie tai ir dar daug ką pasakojama šioje Vilniaus universiteto profesoriaus Remigijaus Misiūno monografijoje „Grinorių kultūros knygos: 1875 – 1904 m. išeivių leidyba“.

Vilniaus universiteto profesoriaus Remigijaus Misiūno monografijoje „Grinorių kultūros knygos: 1875 – 1904 m. išeivių leidyba“ analizuojami veiksniai, lėmę išeivių knygų leidybos ištakas ir plėtrą: Masinę lietuvių emigraciją įtakoję faktoriai; Išeivių bendruomenės augimas, jos sudėtis ir politiniai, visuomeniniai, kultūriniai bei ekonominiai procesai; Ryšiai su tautinio išsivadavimo judėjimu Lietuvoje XIX a. pab. – XX a. pradžioje ir jų įtaka leidybos raidai.

Monografija „Grinorių kultūros knygos: 1875 – 1904 m. išeivių leidyba“, parengta remiantis gausiais rašytiniais šaltiniais, apibendrina senosios išeivijos leidybos situaciją, sudarydama galimybę gilintis ir nagrinėti atskirus jos epizodus. Joje pateikta susisteminta medžiaga pasitarnaus tolesnių senosios išeivijos leidybos etapu tyrimams. Monografija skirta ne tik knygos istorijos tyrinėtojams, bet mokslininkams, tyrinėjantiems lietuvių išeivijos istoriją bei lietuvių literatūros ir kultūros istorikams - visiems, kam įdomi moderniosios lietuvių tautos formavimosi XIX a. pab. – XX a. pradžioje istorija.


  • Autorius: Remigijus Misiūnas
  • Leidėjas: Bonus animus
  • Išleidimo metai: 2023
  • Knygos puslapių skaičius: 402
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9789955754787

Parašykite atsiliepimą apie "Grinorių kultūros knygos: 1875 - 1904 m. išeivių leidyba"

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Kultūros knygos

Remigijus Misiūnas pristato įdomią ir tikrai naudingą knygą "Grinorių kultūros knygos: 1875 - 1904 m. išeivių leidyba", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Grinorių kultūros knygos: 1875 - 1904 m. išeivių leidyba" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Grinorių kultūros knygos: 1875 - 1904 m. išeivių leidyba" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Grinorių kultūros knygos: 1875 - 1904 m. išeivių leidyba"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Remigijus Misiūnas tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Grinorių kultūros knygos: 1875 - 1904 m. išeivių leidyba" perkama kartu