0

Įdomiausios Lietuvos bažnyčios

  • Nuolaida knygai -25%
Kaina internetu: 26,29 €
Kaina knygyne: 34,98 €*
Sutaupote: 8.69 € (25%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
  • Pristatysime: per 3-6 darbo dienas*
Informacija

Įdomiausios Lietuvos bažnyčios

  • Leidėjas: Terra Publica
  • Išleidimo metai: 2016
  • Formatas: 22x30, kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 296
  • ISBN ar kodas: 9786094730153

2020-11-30 26.29 InStock
Į krepšelį
Knygos "Įdomiausios Lietuvos bažnyčios" aprašymas

Šis iliustruotas žinynas "Įdomiausios Lietuvos bažnyčios" supažindins Jus su daugiau nei 100 įdomiausių Lietuvos bažnyčių. Knygoje gausu interjero ir dailės kūrinių nuotraukų, kiekviena šventovė užfiksuota iš paukščio skrydžio - neįprasto eksterjero ir urbanistinės situacijos matymo kampo.


Nuo banguotos baroko plastikos, tiesių klasicizmo linijų iki neogotikos smailių daugelyje Lietuvos bažnyčių persipynė įvairūs architektūros stiliai. Mūsų šalyje priskaičiuojama apie 700 bažnyčių, tad kruopščiai atrinkome įdomiausias pagal hierarchinį, sakralinį, istorinį ir meninį aspektus. Tekstus knygai rengė savo srities profesionalai: menotyrininkai, sakralinės dailės specialistai, gerbiami akademinės bendruomenės nariai.


Knyga "Įdomiausios Lietuvos bažnyčios" - puiki dovana. Ji skirta ne tik meno mėgėjams, tikintiesiems, bet ir visiems besidomintiems gimtojo krašto kultūros paveldu, keliautojams.


Knygos "Įdomiausios Lietuvos bažnyčios" sudarytoja - keleto monografijų, keliolikos knygų ir daugybės
mokslinių straipsnių autorė, bei bendraautorė žinoma menotyrininkė Laima
Šinkūnaitė. 1982–1988 m. studijavo Leningrado (dabar Sankt Peterburgas)
I. Repino tapybos, skulptūros ir architektūros instituto Meno istorijos
ir teorijos fakultete.

1990–1997 m. dėstė VDA Kauno dailės
institute. 1997 m. apgynė humanitarinių mokslų srities dailėtyros
krypties daktaro disertaciją tema „XVII a. Lietuvos portretas: kultūros,
asmenybės ir jos atvaizdo santykis“. 1998–2000 m. VDA Kauno dailės
instituto Humanitarinių mokslų katedros vedėja. 2000 m. VDA docentė. Nuo
2000 m. VDU Menų fakulteto docentė, nuo 2009 m. profesorė.

Nuo 1996
m. Kauno arkivyskupijos ir Vilkaviškio vyskupijos Bažnytinio meno
komisijų įkūrimo viena iš iniciatorių ir narė. Nuo 1999 m. Bažnytinio
meno muziejaus (dab. Kauno arkivyskupijos muziejus) atkūrimo įkvėpėja ir
mokslinė darbuotoja.


Ištrauka


Keliaudami po Lietuvą, dažnai stabtelime prie bažnyčių – kas tiesiog pasigrožėti, o kas ištarti maldos žodį. Leidykla „Terra Publica“ ką tik išleido unikalią knygą „Įdomiausios Lietuvos bažnyčios“, kurioje – ne tik bažnyčių aprašymai, bet ir įspūdingos nuotraukos iš paukščio skrydžio. Tikriausiai pastebėjote, kad vienos bažnyčios kur kas įdomesnės ir turinčios ypatingą aurą? Pristatome kelias itin netradiciškas bažnyčias, kurias galite atrasti Lietuvoje.


Kalvių Šv. Antano Paduviečio bažnyčiaAnt aukšto Kalvių ežero kranto stovinti klasicizmo stiliaus šventovė išsiskiria neįprasta forma – tai rotondinio plano bažnyčia su dviem keturkampiais mūriniais priestatais: prieangiu ir zakristija.


Prie zakristijos XIX a. antrojoje pusėje buvo pristatytas medinis priestatas. Iki mūsų dienų bažnyčia išlaikė pagrindines architektūros stiliaus savybes, išskyrus interjerą. Manoma, kad bažnyčios projekto autorius buvęs žymus architektas, o bažnyčios pastato prototipu pasirinktas Romos panteonas. Bažnyčios išorės sienų plokštumos iki kupolo ir priestatuose iki pastogės yra padengtos smulkiai sutrupintais rausvais lauko akmenimis.


Panevėžiuko Nukryžiuotojo Jėzaus bažnyčiaVėlyvojo baroko stiliaus šventovės architektūra unikali – tai vienintelė trikampio plano mūrinė bažnyčia Lietuvoje. Jos planas artimas lygiašoniam trikampiui, prie kurio smailės XIX a. buvo pristatyta žemesnė zakristija.


Bažnyčios kairėje pusėje išlikusi barokinių formų sakykla, kurią vainikuoja apie Paskutinį Teismą trimituojančio angelo skulptūra. Prie šoninių sienų stovi dvi liaudies baroko formų klausyklos. Šventorius aptvertas mūrine tinkuota tvora su raudonų plytų stulpeliais (1872 m., perstatyta 1904 m.). Prie bažnyčios išlikusios senosios laidojimo vietos, tarp kurių – ir Panevėžiuko klebonų kun. Jono Savicko, kun. Ambraziejaus Peštoko, kun. Kazimiero Kazakevičiaus antkapiniai paminklai. Tikinčiuosius melstis kviečia 1639 m. Karaliaučiuje nuliedintas varpas, įkeltas į kuklią medinę atviro tipo varpinę.Vilniaus Šv. Pranciškaus Asyžiečio (bernardinų) bažnyčia

Bernardinų šventovė yra viena seniausių ir įspūdingiausių Lietuvoje. Jos istorija ilga ir sudėtinga, išorės ir vidaus architektūroje sluoksniuojasi kelių šimtmečių tradicijos.


Renesanso ir baroko bruožų turinti gotikinė bažnyčia yra stačiakampio plano, halinė, trijų navų. Bažnyčios vidaus architektūros erdvė yra gotikinė. Šoninėse navose išlikę tinkliniai, žvaigždiniai ir krištoliniai skliautai. Čia išliko ir XVI a. gotikinė sienų tapyba, atrasta tik paskutiniais XX a. dešimtmečiais. Ji puošė daugelį bažnyčios vietų, tačiau šiuo metu atidengta ir sutvirtinta tik šiaurinės sienos tapyba. Šiaurinėje sienoje matomos ir užmūrytos smailiaarkės nišos – Lietuvoje retos ir niekur daugiau neišlikusios klausyklos, į kurias nuodėmklausiai patekdavo tiesiai iš vienuolyno koridoriaus.


Interjero įrangos ansamblį, suformuotą po paskutinės rekonstrukcijos XVIII a. antrojoje pusėje, sudarė vienuolika iš uosio ir ąžuolo pagamintų medinių vėlyvojo baroko stiliaus altorių, sakykla, stalės, klausyklos, suolai. Naujas altorių ansamblis pasižymėjo meninių formų ir ikonografijos vientisumu. Išskirtinis dekoro akcentas – puošnios drožybinės altorių glorijos. Altorių titulai ir vieta laikui bėgant kito, tačiau ikonografijoje atsispindi pagrindiniai bernardinų pamaldumo akcentai – Kristaus kančia, Švč. Mergelė Marija ir pranciškonų ordino šventieji.


***


Tai tik kelios bažnyčios, kurias galima laikyti vienomis įdomiausių. Leidėjai naujoje knygoje „Įdomiausios Lietuvos bažnyčios“ kruopščiai atrinko 111 išskirtinių bažnyčių (iš viso Lietuvoje bažnyčių suskaičiuojama apie 700!). Meno paveldas, išskirtinė architektūra, nuostabūs interjerai ir eksterjerai, unikalios nuotraukos iš paukščio skrydžio – visai tai vienoje krikščioniškuosius kultūros turtus atskleidžiančioje knygoje.


Parašykite atsiliepimą apie "Įdomiausios Lietuvos bažnyčios"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Albumai apie Lietuvą

Sud. Laima Šinkūnaitė parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą Įdomiausios Lietuvos bažnyčios, kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos Įdomiausios Lietuvos bažnyčios aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos Įdomiausios Lietuvos bažnyčios už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą Įdomiausios Lietuvos bažnyčios? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Sud. Laima Šinkūnaitė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažniausiai su "Įdomiausios Lietuvos bažnyčios" perkama kartu