0

Išmintingoji Eloiza

  • Nuolaida knygai -71%
Kaina internetu: 2,99 €
Kaina knygyne: 9,99 €*
Sutaupote: 7.00 € (71%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Knygą turime sandėlyje
Informacija

Išmintingoji Eloiza

  • Leidėjas: Žara
  • Išleidimo metai: 2007
  • Formatas: kieti viršeliai
  • Knygos puslapių skaičius: 152
  • ISBN ar kodas: 9789986341698

2020-08-31 2.99 InStock
Į krepšelį
Knygos "Išmintingoji Eloiza" aprašymas

"Išmintingoji Eloiza" - tai ir meilės romanas, ir literatūrinė biografija, kurioje pasakojama apie žymaus filosofo bei teologo Pjero Abelaro ir vienos mokyčiausių savo amžiaus moterų Eloizos gyvenimą. Abelaras su Eloiza ne tik patys aukštyn kojomis apvertė to meto supratimą apie meilę, bet ir savomis akimis regėjo papročių revoliuciją, įvykusią XII a. aušroje ir iš esmės pradėjusią Renesanso epochą. Visa tai kruopščiai atkuria "Išmintingosios Eloizos" autorė.


Jeanne Bourin (Zana Buren) -prancūzų rašytoja ir istorikė, viena geriausių viduramžių žinovių, apie tuos laikus sukūrė keletą garsių romanų. Visi jie griežtai pagrįsti istoriniais dokumentais, bet dėl to ne kiek nenukenčia jų literatūrinė vertė, todėl autorė yra pelniusi gausybę premijų ir skaitytojų pripažinimą visame pasaulyje.


"Išmintingoji Eloiza" - tai knyga apie moterį, kuri it liepsnojantis deglas nušvietė gūdžių viduramžių tamsą, meilę sugebėjo paversti aistra, beribį atsidavimą mylimam vyrui - kilniais darbais, o savo ir Abelaro gyvenimą - nemirštančia legenda.


"Kas nėra girdėjęs Abeliaro ir Eloizos vardų, kurie nuo pat XII a. tebekaitina rašytojų ir poetų vaizduote? Tai pirmoji istorinė aistringų įsimylėjėlių pora: garsus filosofas ir jaunutė mokinė, išgyvenę tikrą žmogiškąją tragediją. Abeliaro ir Eloizos laiškai, kurie tapo Jeanne'os Bouren romano pagrindu, stulbina aistra ir dvasiniu polėkiu. Šiuolaikinė prancūzų rašytoja dėmesį sutelkė ties Eloizos asmenybe - ištikimai ir pasiaukojamai mylinčia, labiausiai išsilavinusia savo amžiaus moterimi, dvasios jėga pranokusia savo didįjį mokytoją. Ir sukūrė puikų romaną apie tikėjimo Dievu nuskaistintą žemišką meilę."

Genovaitė Dručkutė


Kitos Jeanne Bourin knygos: "Damų kambarys" ir "Pagundų verpetas".


Iš prancūzų kalbos vertė Stasė Banionytė

Parašykite atsiliepimą apie "Išmintingoji Eloiza"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra


Dažniausiai su "Išmintingoji Eloiza" perkama kartu