0

Kalbos normos ir jų savireguliacija internete

  • Nemokamas knygos pristatymas
Internetu: 25,99 €
Knygyne: 26,99 €*
Sutaupote: 1.00 € (4%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 12-48 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Kalbos normos ir jų savireguliacija internete

  • Leidėjas: Lietuvių kalbos instituto leidykla
  • Išleidimo metai: 2018
  • Formatas: 15x21, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 512
  • ISBN ar kodas: 9786094112195

25.99 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Kalbos saviraidos ir kryptingo poveikio jai santykis kelia diskusijas ne tik Lietuvoje. Monografijoje "Kalbos normų savireguliacija interneto bendruomenėje" nagrinėjama, kiek kalbos normų funkcionavimą ir pokyčius lemia ne kalbos specialistai, o patys kalbos vartotojai, susibūrę įvairiakalbėse interneto bendruomenėse. Pirmą kartą lietuvių kalbotyroje atskleidžiama, kaip lietuviakalbiame internete vyksta kalbos normų savireguliacija, kaip interneto bendruomenė suvokia kalbos normas ir reiškia su viešąja kalba susijusius lūkesčius.

Knyga "Kalbos normų savireguliacija interneto bendruomenėje" veda skaitytoją nuo plačios aprėpties temų - kalbos ideologijų, kalbinių nuostatų - prie interneto bendruomenės kalbinės veiklos ir interneto kalbos reiškinių bei žmonių požiūrio į juos.

Lietuviškoji interneto bendruomenės kalbinės veiklos tematika pateikiama įvairiakalbio interneto realijų kontekste.


Kalbos normų savireguliacija parodoma kaip objektyvus, oficialiąją kalbos politiką papildantis reiškinys, ypač būdingas Europos bendrinėms kalboms postandartizacijos laikotarpiu. Tyrimo rezultatai padeda suvokti naujausius kalbos pokyčius, kuriuos lemia tiek interneto terpė, tiek stiprėjantis kalbos vartotojų poveikis normų raidai, ir teikia naujų įžvalgų formuojant kalbos politiką Lietuvoje.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu