0

Kojinių ir šlepečių mezgimas virbalais

  • Nuolaida knygai -26%
Internetu: 7,49 €
Knygyne: 9,99 €*
Sutaupote: 2.50 € (26%)
  • Pristatysime: per 3-6 darbo dienas*
Informacija

Kojinių ir šlepečių mezgimas virbalais

  • Leidėjas: Conto litera
  • Išleidimo metai: 2016
  • Formatas: 15x21, minkšti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 124
  • ISBN ar kodas: 9786098199000

2020-05-31 7.49 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Kojinės – būtina kiekvieno žmogaus aprangos dalis, bet ypač reikalingos šaltuoju metų laiku. Ši šiltų kojinių ir šlepečių mezgimo knyga, skirta netik standartinėms, bet ir kitokioms, kojoms. Čia pateikiama daugybė mezginių pavyzdžių, sugrupuotų pagal paskirtį ir sudėtingumą. Jų darbo eiga detaliai aprašyta, pridėtos raštų schemos, tad knyga patogu naudotis; skirta jau mokančioms megzti.

Pratarmė


Šiuolaikinės fabrikų mašinos iš įvairiausių verpalų pagamina visokiausių dydžių milijonus kojinių. Bet žmonės jas vis tiek mezga rankomis jau tūkstančius metų ir neketina nutraukti šio užsiėmimo. Gal todėl, kad žmonių kojos labai įvairios, skirtingų dydžių, o fabrikai mezga standartines kojines, tinkamas daugumai, bet ne visuomet konkrečiam žmogui. Juk vienų pėdos siauros, kitų - plačios, tretiems kojos dažnai tinsta ir standartinės kojinės veržia ir t.t. Be to, kojinės nedidelis daiktelis, jam reikia nedaug siūlų, dažnai užtenka tik 100 gramų, o kartais net mažiau, čia galima sumegzti įvairius likučius, sugaištama nedaug laiko, o padaryti galima tikrai reikalingą patogų dailų daiktą.

Ši kojinių knyga - tik mūsų leidyklos, jau antroji, tad nesikartosime ir smulkiai neaiškinsime kojinės sandaros ir jos mezgimo pagrindų. Dauguma mezgėjų šiuos dalykus išmoko mokykloje ar namuose. Pavyzdžiais parodysime kaip kojines ir šlepetes nusi-megzti dailiau ir patogiau. Knyga skirta jau mokančioms megzti, kad čia neaiškiname ir kitų mezgimo pradmenų - akių uždėjimo, jų skaičiaus mažinimo, sutrumpintų eilių, apdailos kraštelių mezgimo ir pan. Knygoje naudojami Lietuvoje paplitusių raštų pavadinimai, pavyzdžiui, ripsas reiškia, kad tai toks mezginys, kurio viena eilė gerųjų akių, o kita - išvirkščiųjų, stulpeliai, toks mezgimo raštas, kai gerųjų ir išvirkščiųjų akių seka nekinta visose eilėse. Reikia žinoti, kad plokštusis mezgimas toks, kai mezgama, apsukant mezginį eilės pabaigoje, o apskritasis, kai mezgama ratu, neapsukant mezginio, virbalais nusmailintais iš abiejų galų.

Kojinių pavyzdžiai surikiuoti pagal sudėtingumą - pirmiausia vienspalviai ir dryžuotieji, po to sudėtingesni ir daugiaspalviai -tokie, kai vienu metu mezgama iš 2 ar daugiau skirtingų spalvų siūlų, įvairiais raštais. Šlepetės dažnai mezgamos tarpusavyje derinant įvairias technikas, raštus, tad šis darbas sudėtingesnis, knygos pabaigoje.

Kiekvienas kojinių ir šlepečių mezgimo pavyzdys smulkiai aprašytas, pridedamos grafinės raštų schemos padės jums įgyvendinti sumanymus.

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu