0

Lietuva 1940: revoliucija iš viršaus

Kaina Internetu: 8,79 €
Kaina Knygyne: 9,99 €*
Sutaupote: 1.20 € (13%)
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Lietuva 1940: revoliucija iš viršaus

  • Leidėjas: LGGRTC
  • Išleidimo metai: 2009
  • Formatas: 15x24, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 408
  • ISBN ar kodas: 9789986757993

2020-08-31 8.79 InStock
Į krepšelį
Aprašymas

Knygos autorius Alfredas Erichas Sennas knygoje „Lietuva 1940: revoliucija iš viršais“ nagrinėja istoriografijoje labiausiai paplitusias Lietuvos 1940 m. įvykių interpretacijas. Remdamasis šia tema rašiusių istorikų veikalais, archyvų dokumentais bei tų įvykių dalyvių liudijimais, jis įtikinamai parodo, kad Lietuvos įjungimo į SSRS procesą suplanavo Maskva, o jos planus Lietuvoje kruopščiai vykdė įgaliotasis atstovas Dekanozovas, į šalies sovietizavimą įtraukęs vietos komunistus. Detaliai nagrinėjami įvykiai nuo Molotovo–Ribbentropo pakto pasirašymo iki Lietuvos paskelbimo sovietine respublika.
1940 m. birželio mėn., kai nacių kariuomenė žygiavo į Paryžių, sovietų Raudonoji armija įžengė į Lietuvą, Latviją ir Estiją; po septynių savaičių SSRS aneksavo Lietuvą. Pusę šimtmečio sovietų istorikai atkakliai teigė, jog šios trys respublikos pačios pasiprašė, kad jas inkorporuotų į Sovietų Sąjungą. Dabar atsirado galimybė atidžiau panagrinėti tų neramių laikų įvykius.
Alfredas Erichas Sennas, knygų apie Lietuvos valstybės kūrimąsi 1918–1920 m. ir jos nepriklausomybės atkūrimą 1988–1991 m. autorius, pateikė įdomią sovietų įvykdyto užgrobimo ataskaitą, sugretindamas senojo režimo irimą bei žlugimą ir naujosios – sovietų – valdžios įvedimą. Aptardamas istoriografiją ir gyvąją atmintį apie įvykius jis vartoja sukčiaujamo žaidimo („kur paslėptas žirnis“) vaizdinį: dėmesys sutelkiamas į tariamą „nekomunistinę“ vyriausybę, o tuo metu karinės okupacijos sukurtomis šiltnamio sąlygomis Maskva pakerta nepriklausomų institucijų veiklą ir iš viršaus primeta revoliuciją.
Alfredas Erichas Sennas yra Viskonsino universiteto Medisone (JAV) profesorius emeritas ir Kauno Vytauto Didžiojo universiteto profesorius adjunktas. Be veikalų apie Lietuvą, jis parašė knyga

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu