-10% NUOLAIDOS KODAS VISKAM: 25NUOLAIDA

0

Pirkėjų atsiliepimai

Mažoji princesė

Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas

Šiuo metu neparduodama

2022-05-31 99 SoldOut

Knygos "Mažoji princesė" aprašymas

Amerikiečių rašytojos Frances Hodgson Burnett knyga „Mažoji princesė“ pirmą kartą pasirodė 1905-tais metais. Ši klasika tapusi istorija jau daugiau nei šimtą metų jaudina jaunųjų skaitytojų širdis. Ji pasakoja apie gerumą, draugystę bei tikrąsias žmogiškąsias vertybes, kurios nugali visus sunkumus.

Sara Kriu – septynmetė mergaitė, netekusi motinos. Ją Indijoje augino labai turtingas tėvas. Siekdamas paties geriausio išsilavinimo ir kuo geresnės ateities savo dukrai, tėvas, kaip ir daugelis Indijoje gyvenusių britų, Sarą iš egzotiško krašto atgabena į mergaičių seminariją Anglijoje. Tokiose vietose mergaitėms mokytis nebuvo labai lengva, tačiau dėl milžiniškų tėvo turtų Sara turi daugybę privilegijų. Su lakios fantazijos mergaite čia elgiamasi tarsi su princese.

Saros gimtadienio proga organizuojama tikra puota, deja, pasaka baigiasi. Į mokyklą atkeliauja žinutė, kad Sara neteko tėvo, o tuo pačiu ir paveldėjimo.

Mokyklos vadovė beturtės Saros į gatvę neišmeta, tačiau įkurdina ją palėpėje ir paverčia tarnaite, kuriai teks dirbti purviniausius darbus. Kardinaliai pasikeičia ir aplinkinių elgesys. Buvusioms klasės draugėms draudžiama bendrauti su mergaite. Tačiau geros širdies Sara oriai pakelia jai likimo siųstus sunkumus, randa savyje jėgų padėti dar labiau gyvenimo nuskriaustiems bėdžiams bei susiranda pačių nuoširdžiausių draugų, kurių neakina jos turtai.

Vėliau Saros likimas dar kartą kardinaliai pasikeis, tačiau gyvenimo siųstos pamokos bus išmoktos visam laikui. „Mažoji princesė“ – savotiška Pelenės interpretacija, kuri primena, kad ne piniguose laimė, o tikri draugai yra tie, kurie išlieka ne tik džiaugsme, bet ir bėdoje.

Knyga „Mažoji Princesė“ buvo penkis kartus ekranizuota, taip pat įvairiose šalyse sukurti septyni televizijos serialai, o istorija įkvėpė daugelį kitų kūrėjų. „Mažoji Princesė“ taip pat virto miuziklu bei teatro pjese.

Frances Hodgson Burnett (1849-1924) – anglų kilmės amerikiečių rašytoja. Ji rašė tiek vaikams, tiek suaugusiems, tačiau mažiesiems skaitytojams skirtos knygos autorę išgarsino. Žymiausi ir iki šiol populiarūs kūriniai yra „Mažasis lordas Fontlerojus“, „Mažoji princesė“ bei „Paslaptingas sodas“. Vaikystėje susidūrusi su socialiniais kontrastais ir nelaimingų žmonių likimais, šią patirtį rašytoja vėliau perkėlė ir į savo kūrybą.

Iš anglų kalbos vertė Viltaras AlksnėnasKiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Mažoji princesė"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Klasikinė literatūra 6-8 metų vaikams

Online knygyno asortimente tūkstančiai įvairaus žanro knygų vaikams. Tarp jų ir kūrinys "Mažoji princesė", kurį pristato Frances Hodgson Burnett. Siūlome ne tik išsamų "Mažoji princesė" aprašymą, bet ir susipažinti su kitomis panašia tema kuriančių vaikų ir jaunimo rašytojų knygomis, bei sužinoti, ką dar išleido Frances Hodgson Burnett. Parengėme populiariausių Lietuvos ir užsienio autorių gyvenimo santraukas. 

Šiuolaikiniame knygyne surinkta viskas, ką reikia žinoti apie "Mažoji princesė". Knygos puslapyje rasite trumpą siužetą, ištrauką, puslapių skaičių, leidimo metus, nurodytą kūrinio vertėją ir kitą naudingą informaciją. Daugelis knygų turi ir skaitytojų atsiliepimų skiltį. Jei tokių nėra – tapkite pirmuoju palikusiu savo nuomonę apie leidinį ir palengvinkite kitiems apsisprendimą pirkti. Įsigyti internetu knygą "Mažoji princesė" dažnai yra pigiau. Pasitikrinkite, greičiausiai, mėgiamai knygai taikoma akcija ir ją nusipirksite už patrauklią kainą. 


Dažnai su "Mažoji princesė" perkama kartu