NEMOKAMAS PRISTATYMAS į Smartpost paštomatus nuo 15€

Nemokamas pristatymas į paštomatus visoje Lietuvoje nuo 15 € *

Metai. Šių laikų skaitytojams pritaikytas leidimas

Kaina: 9,97 €
Kaina su kodu: 6,98 €
Nuolaidos kodas: PATOGU
  • Pristatysime: per 24-48 val.*
Knygą turime sandėlyje

2024-02-29 9.97 InStock
Į krepšelį

Knygos "Metai. Šių laikų skaitytojams pritaikytas leidimas " aprašymas

Nekyla abejonių, kad Kristijono Donelaičio didaktinė poema „Metai“ yra vienas reikšmingiausių kūrinių per visą Lietuvos literatūros istoriją. Su laiku klasikos vertė tik auga. Visgi aštuoniolikto amžiaus pabaigoje rašytas kūrinys šiek tiek nutolo nuo dabartinės kalbos ir šių dienų skaitytojams dalis aprašytų dalykų pasidaro neaiškūs.

Lietuvių literatūros tyrinėtoja, profesorė Dalia Dilytė padarė didžiulį darbą ir priartino Kristijono Donelaičio „Metus“ prie modernaus skaitytojo. Šiame leidime mokslininkė svetimybes pakeitė žinomais išsireiškimais, o retai naudojamus senovinius žodžius paaiškino šalia pagrindinio teksto. Patogu ir nereikia ieškoti išnašų. Kūrinio stilius liko nepakitęs, tačiau tapo gerokai suprantamesnis.

Kristijonas Donelaitis poemas rašė hegzametru. Tai toks stilius, kuomet eilutėje yra tik šeši kirčiuoti skiemenys ir rašymo būdas sukuria gyvą efektą ir puikiai skamba poemą skaitant garsiai. Profesorė Dalia Dalytė paryškino hegzametrą, tad teisingai skaityti „Metus“ tampa dar paprasčiau.

Kristijono Donelaičio poemoje „Metai“ aprašomas Rytų Prūsijos lietuvių gyvenimas. Daugiausiai kalbama apie baudžiauninkus. Kūrinį sudaro keturios dalys: „Pavasario linksmybės“, „Vasaros darbai“, „Rudenio gėrybės“ ir „Žiemos rūpesčiai“. Veikėjai – paprasti žmonės, siužetas – buities rūpesčiai, džiaugsmai, šventės ir vargai. Kristijonas Donelaitis puikiai perteikia žmogaus ir gamtos santykį, nevengia humoro ir pamokymų.

Kristijono Donelaičio „Metai“ pirmą kartą paskelbti 1818-tais metais, juos išleido Liudvikas Rėza. Autorius laikomas lietuviškos grožinės literatūros žanro pradininku. Prabėgo du šimtai metų ir šiandien įsigyti internetu siūlome atnaujintą, sumodernintą ir prie šiuolaikinio skaitytojo priartintą leidimą, kuris vertas atsidurti kiekvienos šeimos lentynoje.

Kristijonas Donelaitis (1714-1780) – evangelikų liuteronų kunigas, rašytojas. Autorius gimė laisvųjų valstiečių šeimoje. Baigęs mokyklą jis studijavo teologiją Karaliaučiaus universitete, iki mirties dirbo Tolminkiemio klebonu, laisvu laiku rašė lietuvių ir vokiečių kalbomis. Be poemos „Metai“ dar išliko pasakėčios, eilėraščiai, laiškai bei kiti tekstai.

Trumpas aprašymas niekada neatstos klasikos kūrinio. Pirkti online kviečiame geriausiais visų laikų knygas. Daugelio klasikinių leidinių kaina nedidelė, o per išpardavimus bei akcijas juos parduodame dar pigiau. Knygų aprašymai, santraukos, ištraukos, puslapių skaičius, leidimo metai ir kita svarbi informacija padės išsirinkti patraukliausią leidimą. Jau turite šį kūrinį? Kviečiame komentarų skiltyje palikti įvertinimą, atsiliepimą ar apžvalgą bei taip padėti kitiems skaitytojams atrasti įdomių knygų.


  • Autorius: Kristijonas Donelaitis
  • Leidėjas: Sofoklis
  • Išleidimo metai: 2020
  • Knygos puslapių skaičius: 128
  • Formatas: 15x22, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786094443374

Kiti taip pat domėjosi


Parašykite atsiliepimą apie "Metai. Šių laikų skaitytojams pritaikytas leidimas "

Tik registruoti vartotojai gali rašyti apžvalgas. Kviečiame, prisijungti arba užsiregistruoti

Žanras: Klasikinė lietuvių literatūra

Online knygynas Patogupirkti.lt siūlo skaitytojams įsigyti internetu knygą "Metai. Šių laikų skaitytojams pritaikytas leidimas ", Kristijonas Donelaitis. Pasižvalgyti po platų knygyno asortimentą verta, nes pas mus visada rasite itin geras knygų kainas, išpardavimus, akcijas ir leidinius, kurie įprastai kainuoja pigiau nei fiziniuose knygynuose.

Apsispręsti, ar Kristijonas Donelaitis su knyga "Metai. Šių laikų skaitytojams pritaikytas leidimas " jus sudomino, padės mūsų parengtas išsamus kūrinio aprašymas, kuriame pateikiame santrauką apie autoriaus kūrybą, trumpai užsimename apie siužetą (nebijokit, turinio neišduodame!), žanrą ar nagrinėjamas temas. 

Dar daugiau – mūsų online pirkėjai noriai palieka atsiliepimus apie perskaitytas knygas. Todėl iš karto sužinosite ar knyga "Metai. Šių laikų skaitytojams pritaikytas leidimas " patiko skaitytojams bei kaip knygų mylėtojai įvertino kitus kūrinius, kuriuos parašė Kristijonas Donelaitis. Nepamirškite atsiliepimo apie knygą "Metai. Šių laikų skaitytojams pritaikytas leidimas " palikti ir jūs.

 


Dažnai su "Metai. Šių laikų skaitytojams pritaikytas leidimas " perkama kartu