0

Nemokamas pristatymas į paštomatus Lietuvoje nuo 15 €

Pirkėjų atsiliepimai

Natūralus rauginimas

4.6
(5 įvertinimai) Įvertinkite
Šiuo metu neparduodama

Įrašykite savo el. paštą ir informuosime, kai prekę turėsime


Apsilankykite!
Populiariausios knygos
Naujos knygos
Knygų išpardavimas
2020-08-14 Vilija

Esu patenkinta šia knyga. Ypatingai išsami, ir kaip pieno produktus raugti ir duoną (iš savo pačios raugo) iškepti. Nuotraukos, žingsnis po žingsnio viskas aprašyta. Suklysti neįmanoma.


Šiuo metu neparduodama

2021-09-30 17.99 SoldOut

Knygos "Natūralus rauginimas" aprašymas

Tradicinėje lietuvių virtuvėje visuomet buvo gausu raugintų maisto produktų, tačiau detalios ir aiškios informacijos bei susistemintų receptų iki šiol neturėjome. „Natūralus rauginimas“ – tai pirmoji lietuviška knyga, apžvelgianti tiek tradicinį, tiek šiuolaikišką rauginimą.

Knygos „Natūralus rauginimas“ autorė Ieva Šidlaitė iš pradžių rauginimu domėjosi tik todėl, kad pati gyvendama tarp miškų ir pievų norėjo paįvairinti mitybą ir išbandyti naujoves. Jai buvo ypač smalsu, kaip rauginimui galima naudoti laukinius augalus, žoleles ir tai, kas auga aplinkui. Sukaupusi patirties ir išbandžiusi daugybę rauginimo būdų ir receptų, ji sumanė pasidalinti žiniomis.

Pasak knygos autorės, lietuviai niekada nebuvo nustoję valgyti rauginto maisto. Jis mums labai įprastas ir visuomet atrodė paprastas ir lengvai paruošiamas. Lietuviškoje virtuvėje visuomet atsiranda vietos raugintiems kopūstams ar agurkams, ruginei duonai, rūgpieniui. Tačiau I. Šidlaitė siūlo nebijoti eksperimentuoti ir paįvairinti puikiai pažįstamą maistą naujais laukiniais valgomaisiais augalais.

Rauginimo tradicija pastaruoju metu išgyvena savotišką atgimimą, nes toks maisto ruošimo būdas ėmė populiarėti visame pasaulyje. Paaiškėjus, jog rūgimo procesas produktams tik prideda vertės, o  toks maistas yra natūralus ir lengvai virškinamas, atsiranda vis daugiau patarimų, kaip rauginti ir kokius produktus tam geriausia naudoti. Rūgimo metu vykstantys procesai palengvina maistinių medžiagų pasisavinimą, maiste padaugėja B grupės vitaminų, gyvų pieno rūgščių bakterijų, todėl toks maistas padeda organizmui lengviau suvirškinti visą suvalgytą maistą ir stiprina imuninę sistemą.


Vis dėlto autorė tikina, kad pats rauginimas dažnai labai netikėtas ir neprognozuojamas procesas, todėl ji labai sunkiai prisivertė pateikiamuose receptuose nurodyti produktų kiekius. Ne tik kiekiai, bet ir produktų kokybė, aplinkos temperatūra, mėnulio fazė, rauginimo laikas ir daugybė kitų veiksnių gali paveikti galutinį rezultatą. Todėl I. Šidlaitė ragina nebijoti išbandyti naujovių ir nenusivilti po pirmos nesėkmės.


Knyga suskirstyta į pagrindinius skyrius pagal rauginamus produktus: grūdai, pienas, daržovės, gėrimai. Kiekviename skyriuje, be bendros apžvalgos apie produktus ir jų savybes, rasite autorės pateikiamus receptus. Jie taip pat yra trijų rūšių: tradiciniai – būdingi skirtingiems Lietuvos regionams, populiarieji – pasaulyje paplitę rauginiai ir autoriniai – pačios I. Šidlaitės sukurti ir ištobulinti receptai.

Knyga patraukliai iliustruota. Knygos dizainerės Miglės Rudaitytės (Boy Creative Studio) viziją ir nepaprastas idėjas įgyvendino fotografė Šarūnė Zurba, giliai ir jautriai jaučianti aplinką ir gebanti tai perteikti nuotraukose.

Knygos autorė Ieva Šidlaitė – kultūros istorijos magistrė. Baigusi studijas Vilniuje, ji apsigyveno Neries regioniniame parke ir nuolat būdama nuostabios gamtos apsuptyje ėmė domėtis natūraliu mastu bei jo apdorojimo būdais, išmoko maistui naudoti valgomuosius laukinius augalus ir savo patirtimi nusprendė pasidalinti knygoje „Natūralus rauginimas“. Taip pat rašo straipsnius, gamina valgius Neries slėnyje esančių svečių namų gyventojams, organizuoja mokymus.

  • Autorius: Ieva Šidlaitė
  • Leidėjas: Dvi tylos
  • Išleidimo metai: 2018
  • Knygos puslapių skaičius: 236
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • ISBN ar kodas: 9786099557137

2020-08-14

Esu patenkinta šia knyga. Ypatingai išsami, ir kaip pieno produktus raugti ir duoną (iš savo pačios raugo) iškepti. Nuotraukos, žingsnis po žingsnio viskas aprašyta. Suklysti neįmanoma.

2020-08-06

Įvairūs rauginimo būdai, daug naudingos informacijos. Natūralus rauginimas - man tai kažkas nauja, norisi išbandyti vis daugiau ir daugiau. Gera knyga

2020-08-05

Rauginimo ir marinavimo receptus man perdavė mama. Iš kartos į kartą pas mus šeimoje, bet aš visada norėjau išbandyti natūralų rauginimo būdą. Ši knyga man atradimas! Labai naudinga informacija, o natūraliai paraugti daržo agurkai - nu pasaka! Rekomenduoju visoms šeimininkėms!

2020-08-05

Gerai iliustruota, išsami, naudinga knyga, kurios patarimais naudosiuosi ne vieną kartą.

2020-07-12

Knyga vertinga ir įdomi, tik labai sunku skaityti, nes pati svarbiausia informacija yra miniatiūrinio šrifto, kuriam perskaityti prireikia padidinimo stiklo, nors didžiuliai puslapių plotai palikti tušti. Ar taip norima pakenkti skaitytojo akims ar tai paprasčiausias kvailas išsidirbinėjimas.

Parašykite atsiliepimą apie "Natūralus rauginimas"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Receptų knygos

Ieva Šidlaitė parengė įdomią ir tikrai naudingą knygą "Natūralus rauginimas", kurią įsigyti internetu greita ir paprasta. Vos keli mygtuko spustelėjimai, operatyvus pristatymas ir, greičiausiai, jau kitą dieną galėsite mėgautis motyvuojančiu kūriniu. 

Šiuolaikiniame pasaulyje knygas pirkti itin lengva. Online knygyne pirkėjų visada laukia išsami ledinio informacijos santrauka, kurioje pateikiame knygos "Natūralus rauginimas" aprašymą, nurodome autorių, kūrinio vertėją, puslapių skaičių ar literatūrinį žanrą. Viena ko negalime – atskleisti visų turinio detalių ar perskaityti knygos "Natūralus rauginimas" už jus. Tačiau visada pasiūlysime geras knygų kainas, karštas leidyklų akcijas ir nuolaidas, kurių dėka naudingus kūrinius įsigysite pigiau. 

Perskaitėte knygą "Natūralus rauginimas"? Kviečiame interneto knygyne palikti savo nuomonę, Ieva Šidlaitė tikrai to vertas. Skaitytojų atsiliepimai, kuriuos rasite šalia daugelio knygų aprašymų, padeda rinktis ir apsispręsti kitiems pirkėjams. 


Dažnai su "Natūralus rauginimas" perkama kartu