0
Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje
17.99 InStock

Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje

  • Nemokamas knygos pristatymas
Internetu: 17,99 €
Knygyne: 22,39 €*
Sutaupote: 4.40 € (20%)
NEMOKAMAS PRISTATYMAS
į Omniva ir LP Express terminalus bei pašto skyrius Lietuvoje
  • Pristatysime: per 2-26 val.*
Turime sandėlyje
Informacija

Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje

  • Leidėjas: Lietuvos ornitologų draugija
  • Išleidimo metai: 2017
  • Formatas: 17x24, kieti viršeliai
  • Puslapių skaičius: 224
  • ISBN ar kodas: 9786099581637

17.99 In stock
Į krepšelį
Aprašymas

Iki 2017 m. spalio 1 d. Lietuvoje aptiktos 393 paukščių rūšys. Dauguma iš jų yra įprastos, paplitusios šalyje ir gana dažnai aptinkamos, tačiau kai kurie sparnuočiai per šimtmetį matyti tik vieną ar kelis kartus. Vieni paukščiai palyginti neseniai - prieš kelis dešimtmečius - Lietuvoje aptikti pirmą kartą, o šiuo metu yra išplitę ir nuolatos gyvena mūsų krašte. Kiti - atvirkščiai, tik pastaraisiais metais šalyje tapo labai reti. Ko gero, pati liūdniausia yra žalvarnio, kurio atvaizdas puošia mūsų knygos viršelį, padėtis: vos prieš tris dešimtmečius Lietuvoje laikyta, kad šių paukščių populiacija yra tūkstantis porų, o 2015 m. rasti tik šeši lizdai. Per pastarąjį šimtmetį mūsų šalyje praktiškai išnyko kadaise įprasti kuoduotieji vieversiai, tundros reliktai - žvyrės, tačiau paplito ir įprastais paukščiais tapo tik XX a. viduryje Lietuvoje pasirodę pietiniai purpleliai, svilikėliaii, dūminės raudonuodegės.

Šioje knygoje "Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje" aprašytos 173 paukščių rūšys, kurios Lietuvoje aptiktos pirmą kartą, - vienos seniai, o kitos tik pastaraisiais metais, - arba kažkada buvusios įprastos, bet šiuo metu jau retos. Į ją įtraukėme ir visais laikais retais laikytus sparnuočius.

Knygoje "Nauji ir reti paukščiai Lietuvoje" pateikiama šių paukščių aptikimo Lietuvoje istorija, stebėjimų chronologija, apžvelgiama jų gausa, paplitimo areale ir kaimyninėse šalyse ypatumai, įvertinamos ateities perspektyvos šalyje.

Autoriai

Parašykite atsiliepimą apie prekę!

Būtina įvertinti prekę

Dažniausiai perkama kartu