0

Prieštaringas iš(si)laisvinimas: Lietuvos rašytojai tautinio atgimimo laikotarpiu

Šiuo metu neparduodama

Apsilankykite!
DIDYSIS KNYGŲ IŠPARDAVIMAS
Daugybė knygų 30-80% pigiau
Informacija

Prieštaringas iš(si)laisvinimas: Lietuvos rašytojai tautinio atgimimo laikotarpiu

  • Leidėjas: Gimtasis žodis
  • Išleidimo metai: 2016
  • Knygos puslapių skaičius: 256
  • ISBN ar kodas: 9789955165705

Šiuo metu neparduodama

Knygos "Prieštaringas iš(si)laisvinimas: Lietuvos rašytojai tautinio atgimimo laikotarpiu" aprašymas
Knyga "Prieštaringas iš(si)laisvinimas: Lietuvos rašytojai tautinio atgimimo laikotarpiu" - trečioji ir paskutinė monografijų apie lietuvių rašytojų veiklą tam tikrais politiniais laikotarpiais trilogijos ("Didysis apakimas: lietuvių rašytojų kairėjimas XX a. 4-ajame dešimtmetyje", 2010; "Skausmingas praregėjimas: lietuvių rašytojai Antrojo pasaulinio karo metais ir pokariu", 2014.) dalis.

 

Pirmoje knygos dalyje išsamiai nagrinėjama rašytojų pozicija tautinio atgimimo išvakarėse; antroje dalyje – rašytojų reakcija į prasidėjusius pertvarkymus šalyje; trečioje – Lietuvos SSR rašytojų sąjungos pozicija aptariamų įvykių atžvilgiu; ketvirtoje dalyje pagrindinis dėmesys skiriamas rašytojų dalyvavimui Lietuvos persivarkymo sąjūdžio veikloje; penktoje dalyje atskleidžiama rašytojų pozicija dėl tolesnės Lietuvos ateities; šeštoje dalyje nagrinėjama atskirų rašytojų santykis su komunistų partija, asmeniniai išgyvenimai, lūkesčiai, nusivylimai, jų vertinimas visuomenėje. Knygos pabaigoje pateikiama daug priedų, šaltinių ir literatūros sąrašas, asmenvardžių rodyklė, santrauka anglų kalba.

 

Knyga "Prieštaringas iš(si)laisvinimas: Lietuvos rašytojai tautinio atgimimo laikotarpiu" parašyta lengvu stiliumi, gausiai iliustruota, todėl skirta ne tik akademinei, bet ir plačiajai visuomenei, besidominčiai netolima savo šalies praeitimi, kurioje iki šiol dėl tyrimų stokos gausu baltų dėmių.

Parašykite atsiliepimą apie "Prieštaringas iš(si)laisvinimas: Lietuvos rašytojai tautinio atgimimo laikotarpiu"

Būtina įvertinti prekę

Žanras: Lietuvių literatūra


Dažniausiai su "Prieštaringas iš(si)laisvinimas: Lietuvos rašytojai tautinio atgimimo laikotarpiu" perkama kartu